Nejde zvuk u klipů

Fórum k programu Avid Studio
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Není přímo z karty, video bylo nejprve kopírováno na HDD a odsud na uložto. Připomínám, že původně v Pinnacle 15 to šlo, protože z klipů je film hotov... Přišel jsem na to jen proto, že jsem si chtě zkoušet něco v Avidu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Prosil bych pro srovnání parametrů zvuku ten klip co funguje zvuk někam uložit.
Doplnil bych předchozí příspěvek, Avid poznal zvuk, označil jej jako PCM,ale zřejmě ho neumí přehrát z LPCM do PCM.
Musel bych trochu postudovat neznám dobře problematiku digitálního záznamu LPCM versus PCM.
Napadají mne jěště jiná řešení,ale to bych bádal z vody.Trošku to musím postudovat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

A to Pinnacle přehrálo i ten klip který jsem si stáhl jako první ??
Se mi to nějak nezdá,protože je to 1280x720 50p při 22MB/s.
No zkusím něco pobádat,protože mě to nepřehraje se zvukem ani systémový WMP, je jasné,že něco systému schází.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Ano, Pinnacle mi přehrál i ten první soubor se zvukem.

Tady je ten druhý:
http://uloz.to/xSUhDCs/00003-mts

Heslo: avid
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji,stáhnu si to.Ještě otravný dotaz: Jak jsou videa staženy do PC? Přes USB nebo jinak?
Díval jsem se zběžně na specifikaci Vaší kamery a vyčetl jsem toto:
Video záznam:
Max. velikost: 1920 x 1080/50i (24 Mbit/s)
Formát: MPEG-4 AVC/H.264 (AVCHD)

Audio záznam:
Linear PCM 2 kanály, 16bit, 48kHz / Dolby Digital 2 kanály, 16bit, 48kHz

Tohle není nic extra zvláštního co by nemělo hrát,ale nějak mi to nesedí s tím zápisem z MediaInfo v prvním klipu.
Obzvláště to muxování Blue Ray a že je u toho číslo kodeku, což PCM není.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Běžně vložím kartu z kamery do čtečky karet a přes USB nakopíruji do složky na HDD. Předpokládám, že jsem tak učinil i tehdy. Dík W.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Normální postup, jen co si stáhnu ten druhý klip a porovnám, dám vědět.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokusím se nějak shrnout svoje laborace:

Udělal jsem nějaké pokusy.Vytvořil jsem přímo v Avidu soubor s parametry:
1280x720/50p/22MB/s
Po nahlédnutí a porovnání s Vaším první souborem v MediaInfo jsem zjistil, že jsou shodné.
Bohužel Avid si jej sám po sobě nepřehraje!!!
To jsem z toho na větvi, protože tentokrát je nejen bez zvuku, ale windows Media player jej nepřehraje vůbec.
Kdežto ten Váš se aspoň přehrál ale bez zvuku.
Takto vytvořený klip přehraju bez problému v Ediusu.
Váš druhý klip bez problému v Avidu přehraju,ale má jiné parametry, než Váš první a mnou vytvořené.
Ale co je důležité jejich parametry jsou téměř shodné, kromě rozměrů a snímkové frekvence.
[attachment 316 compare_clips.JPG]
Pokud jste se pozorně podíval, zjistil jste, že oba soubory MediaInfo detekuje jako progressive.
Podle technické specifikace Vaše kamera ve formátu full HD v neprokládaném formátu nenahrává.
A tak vzniká další problém, protože ten druhý Avid detekuje jako prokládaný,kdežto Edius a Vegas jako progressive čili neprokládaný.
Pokud se pokusím Váš hrající soubor v Avidu trimovat od začátku směrem ke konci zvuk jede.Jestliže to udělám obráceně zvuk nejede.

Domnívám se:
Buďto máme oba rozvrtaný systém a v mém případě bych se tomu nedivil, nebo formátu videa z Vaší kamery Avid nerozumí
anebo v systému něco chybí.
Kde je tedy přesně chyba zatím nevím.Pokusím se najít řešení bez toho abych nemusel reinstalovat systém, ale asi se tomu nevyhnu.
Přílohy
compare_clips.JPG
compare_clips.JPG (275.45 KiB) Zobrazeno 1014 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak bohužel, já mám více než jisté,že mám rozhozený systém a čeká mě reinstalace celého systému.
Asi už moc neporadím,protože v rozhozeném systému se chovají programy jinak.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za pomoc. Já tedy nastavím kameru na parametry druhého souboru (hrajícího) a snad to pak půjde nastříhat. V nejhorším můžu celý záznam udělat na zrcadlovku, ale to bude pakárna. Ještě dotaz: co je pro následnou editaci hardwarově méně náročné na zpracování 1080p 25 snímků nebo 720p 50 snímků?
Díky W.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host