Kopírování souborů z jednoho projektu do druhého

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Narazil jsem na problém, který byl v Pinnacle velmi jednoduchý, ale ve Vegas si s ním nevím zatím rady.

Potřebuji dostat šablonu titulku vytvořeném v jednom projektu do projektu jiného. Je tu taková možnost. Dá se šablona titulku v projektu někam uložit a záhy si ji otevřít v projektu dalším, bez toho, abych to samé musel vytvářet v novém projektu od začátku?
Je tu někdo, kdo mi rozumí a pomůže vyřešit tento problém?
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Celý titulek, vytvořený v jednom projektu se dá uložit do "presetů" a pak použít i jinde. V okně textového eventu si nejdříve do textového pole (kde je defaultní název) napišeme nový názvev, pod kterým chceme preset uložit a pak save (ikona diskety). Presety se ukládájí do připravených nativních složek Vegas. Sám se stále učím (mám výborného učitele), takže pokud to pomohlo, je to jenom dobře.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Děkuji. Tento postup jsem aplikoval, nicméně netuším kam se mi ten "preset" uložil. Nemůžete mne prosím navést podrobněji, třeba screenem nebo alespoň, co nejpodrobnějším popisem cesty, kde se takto uložená šablonka přede mnou v mém PC skrývá? Předestírám, že jsou všechny složky v mém PC tak, jak si je nastavil sám Vegas.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Šablonka se skrývá přímo v seznamu presetů tam kde jej napíšete.
[attachment 284 title_static.JPG]
A po restartu programu,nebo je možné,že jsem si toho nevšiml už během tvorby se vytvoří náhled.
[attachment 285 title_preset.JPG]
Přílohy
title_preset.JPG
title_preset.JPG (77.35 KiB) Zobrazeno 1038 x
title_static.JPG
title_static.JPG (265.21 KiB) Zobrazeno 1038 x
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Musím konstatovat, že sám nevím. Ale tohle mě nevadí, už jsem si zvykl, že se Vegas chová jináč nežli jiní. Je to uloženo, jak jsem již psal "do připravených nativních složek Vegas". Tak je to popsáno v manuálu. Pro mne je důležité, že si jednou uožený preset můžu kdykoliv znovu vybrat, tak ať si jej tedy ten Vegas ukládá kam chce.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To by ani nebylo vhodné aby ukládání mohl uživatel měnit.Protože náhled titulku jak vidíte v mých obrázcích se vytváří automaticky
a pokud by program umožnil ukládat kamkoliv nevytvořil by náhled.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Upřesňuji, náhled presetu se vytvoří ve všech položkách pro Title&Text v Media Generators.
[attachment 287 title_stati_item.JPG
Porovnejte tento obrázek s tím v předchozím příspěvku.
Přílohy
title_stati_item.JPG
title_stati_item.JPG (67.76 KiB) Zobrazeno 1038 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano děkuji. Už jsem to pochopil. Já na to šel zpočátku tedy špatně, když jsem se pokoušel uložit titulek z Project media v tomto okně a řádce Tape:
[attachment 288 PokusuloittitulekzProjectmedia.jpg]

a ne v tomto, jak mi radíte Vy:
[attachment 289 PokusuloittitulekzProjectmedia2.jpg]

Jen mě prosím ještě ujistěte, že v tom prvním okně - Properties - to opravdu uložit nelze. (Proto jsem se ptal, kam se to ukládá.) Nebo ano?

Až se screeny Stevieho, mně docvakl logický princip ukládání Presetu.
Přílohy
Pokus uložit titulek z Project media 2.jpg
Pokus uložit titulek z Project media 2.jpg (296.74 KiB) Zobrazeno 1038 x
Pokus uložit titulek z Project media.jpg
Pokus uložit titulek z Project media.jpg (295.91 KiB) Zobrazeno 1038 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Podle mně to jinak uložit uložit nelze.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky. A ještě jeden nápad. Když Vegas odstraním z PC, např. kvůli instalaci novější verze (update), jak dosáhnu toho, aby se mi všechny mnou uložené osobní titulky nesmazaly společně s odinstalací. Chtělo by to v takovém případě je zálohovat, ale odkud?? Zná někdo to místo, kam se mršky konkrétně ukládají??
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host