Import z titulkovače Aurora

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tip:
Statické titulky nemusíte ukládat do AVI.Vyexportujte to jako image a uložte jako PNG(Has alpha channel).Nezapomeňte na začátku zvolit správný rozměr.
[attachment 253 export.JPG]
Přeji všem parádní práci.
Už jsem titulkovač párkrát zbořil,ale to připisuji svým testovacím nesmyslům.:-)
Přílohy
export.JPG
export.JPG (159.51 KiB) Zobrazeno 1708 x
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
stáhl jsem si na zkoušku Auroru,ale něco dělám špatně.Nemohu z programu dostat titulky abych je mohl použít na moje pozadí.Vždy jsou na černém podkladě,nebo s pozadím zvoleným přímo v programu.Jak jste prosím nastavili export ?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokud chcete vkládat titulky na Vaše pozadí, máte možnost jej vložit do aurory a společně s titulkem vyexportovat.
Jestliže je chcete vyexportovat jako průhledné samosatatně musíte použít toto nastavení.

1)Pro statický titulek:
[attachment 566 nastaven_bez_pozad.PNG]
[attachment 567 nastaven_bez_pozad_II.PNG]
Musíte odškrtnout políčko Has background(má pozadí).Pro export zvolte formát, který má popisek
Has Alpha Channel - Má Alfa kanál.Tak je označen kanál průhlednosti.
Na obrázku jsem zvolil export do PNG.Ten většina editorů detekuje a zobrazuje správně.

Pro pohyblivý titulek:
[attachment 568 animation_I.PNG]
Pokud nevíte, jestli máte v systému encodér, který umí ukládat průhlednost zvolte compresion No.
Vyleze Vám z toho avi v požadované velikosti a s průhledným kanálem.Podle MediaInfo to bude RGBA.

Můžete použít pozadí pro práci jaké chcete, ale nezapomeňte to při exportu odškrtnout.
Přílohy
animation_I.PNG
animation_I.PNG (12.67 KiB) Zobrazeno 1708 x
nastavení_bez_pozadí_II.PNG
nastavení_bez_pozadí_II.PNG (38.85 KiB) Zobrazeno 1708 x
nastavení_bez_pozadí.PNG
nastavení_bez_pozadí.PNG (56.74 KiB) Zobrazeno 1708 x
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

pro steviezah:Tak už to funguje.Problem byl v tom compresion .Moc děkuji a jak už to tu kdosi napsal,i já se hluboce skláním nad Vašimi vědomostmi ,ale hlavně nad Vaší snahou nám méně zdatným pomáhat.Ještě jednou mnohokrát děkuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není zač, v tomto případě jsem odhadl správně, že nebudete znát,které video umí přenést informaci
o průhlednosti a totéž platí o grafickém souboru.
Ale to pro běžnou práci s editorem vědět nemusíte.
Nečiní mi nejmenší problém komukoliv poradit, pokud je jasné, že není možné danou informaci obecně vědět.
Ale vadí mi, že se tazatel zeptá aniž by se podíval jestli jsme to už tady neřešili, nebo si ani nepřečte
základní popis programu a nepopíše svůj problém pořádně.

Proto moje poslední ostřejší reakce na dotazy.

Odmítám jakkoliv reagovat na dotazy typu:
mám PS 14 a chci se zeptat, když vkládám do videa písničku a písnička je moc dlouhá tak si jí oříznu, to je ok, jde mi ale o to, jak např. posledních 10s ořízlé písničky postupně ztlumit až na nulovou hlasitost aby mi to ztichlo zároven když např. dojedou titulky do konce. Pokud to v PS14 nejde, poradte nějaký program kde se to nechá udělat.
Myslím, že kdyby se uživatel podíval do českého návodu nebo jenom kliknul do audio stopy udělal by lépe.
A když už chce jiný program, strejda Google je tu pro všechny, ne jenom pro některé.:-)
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,já jsem zkoušel něco podobného s Xarou.Tam jsou .avi soubory daleko menší a jde vybrat i různé kodeky.Nedostal jsem však titulek na vlastní pozadí.Jde tam různě
backround a pod ale to co je předdefinováno.V magixu jsou dokonce některé titulky z Xary připraveny a tak nevím zda by to s tím vlastním pozadím nešlo nějak obejít.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokud chcete vložit jakýkoliv statický objekt do videa je k tomu třeba použít typ grafického souboru, který má v sobě
zakodován alfa kanál průhlednosti.Obvykle je to soubor s příponou PNG, TGA nebo TIFF.
V grafickém programu, kde si takový soubor můžete vyexportovat jsou k tomu určené volby.
Pokud se týká videa platí totéž, musíte do videa zakodovat opět alfa kanál průhlednosti.
A to neumí každý kodek.Obvykle to umí uncompresed AVI a vyleze z toho RGBA.
Používal jsem kdysi kodek Lagaryth, ale jestli se to dá použít i dnes nevím.
Další typ videa, který umí alfa kanál je QuickTime mov, ale s tím nemám žádné zkušenosti.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Nainstaloval jsem tu Auroru a pokud jsem porovnával s Xarou tak to mají obdobně udělaný pro vkládání pozadí ale já jsem měl na mysli zda jde vložit třeba část filmu na to zpracovat titulek a pak to vysypat třeba jako avi a již hotové vložit pouze do časové osy.Jde toto vůbec zpracovat mimo střihovou osu?
Xara tedy nemá u jednotlivých vkládaných souborů napsáno /Has Alpha Channel/.

Xara má jak uncompresed a mezi jiným i Canopus Lossless takže nevím zda je to obdoba codeku Lagarith Lossless.Já jsem to zkoušel s Canopus HQX.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nezkoušel jsem do Aurory vkládat video, ale předpokládám, že to jde.Já jsem si pohyblivé titulky udělal přímo v Auroře
a vysypal jsem si je ven jako avi RGBA.To jsem jen vložil do Avidu jak jste viděli v prvním příspěvku.
Až budu mít trochu času, podívám se zda a jaké video se dá naimportovat do Aurory a pak s titulkama sypnout zpět.
Zatím jsem to tak nepotřeboval.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Díky za zájem o to video.Jak to tam vložit ať již do Aurory nebo Xary jsem bohužel nepřišel a jsou to opravdu podobné softy.Nikde jsem koncovky pro import a video neviděl.
Tady jsem udělal dvě ukázky animace z Xary a Aurory s tím Lagarith codekem.Je u obou veliký rozdíl ve velikosti souborů.
http://www.ulozto.cz/xpBf5YT/pokus-titulek-rar
http://www.ulozto.cz/xBFVfqJ/pokus-titulek-1-rar
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů