Problém s exportem

mand

Vložím-li do Vegas 11 soubor s datovým tokem 17 Mbps a se zvukem AC3 256 kbps, program mi nabídne renderování projektu v kvalitě 16 Mbps a 192 kbps. Nemohu přijít na to, jak lze nastavit originální hodnotu. Nebo to snad v tomto programu nejde? Degradace originálního snímku je sice nepatrná, ale při přímém porovnání znatelná. Např. Power Director i Nero Video originální hodnoty i kvalitu dodrží.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Úprava parametrů je možná a celkem snadná. Render As. Vyberete požadovaný výstupní formát a kliknete na Customize Template. V menším okně snadno upravíte jednotlivé parametry podle Vašich požadavků.

[attachment 244 pravaparametrprorendervSVP11-video.jpg]

[attachment 245 pravaparametrprorendervSVP11-audio.jpg]

[attachment 246 pravaparametrprorendervSVP11-kvalitavstupu.jpg]

Snad je to dostatečně názorné. :-)
Přílohy
prava parametrů pro render v SVP11 - kvalita výstupu.jpg
prava parametrů pro render v SVP11 - kvalita výstupu.jpg (292.37 KiB) Zobrazeno 1521 x
prava parametrů pro render v SVP11 - audio.jpg
prava parametrů pro render v SVP11 - audio.jpg (298.24 KiB) Zobrazeno 1521 x
prava parametrů pro render v SVP11 - video.jpg
prava parametrů pro render v SVP11 - video.jpg (284.97 KiB) Zobrazeno 1521 x
mand

Je to dostatečně názorné, děkuji. Můj problém tkví v tom, že údaje v roletce na Vašem 1. obrázku mně končí hodnotou Bit rate (bps) 16 000 000 a vyšší tam ručně nedám. :-( Zřejmě je to tím, že Vegas Movie Studio HD Platinum 11.0 to má jinak než Sony VEGAS Pro. Myslel jsem, že rozdíl mezi těmito verzemi bude v komfortu, který při běžném střihu nevyužiji, ale že bude i v základním nastavení projektu, mě nenapadlo.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Také potvrzuji že nenastavím více než 16 000 000, ale nějak se mi nezdá že by ve verzi Movie Studio nějaké takové omezení mělo být. Zvuk mě nechá nastavit i na 256 kbps.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

A nemáte v Render As vybráno něco jiného než já???
mand

Zvuk mohu v roletce upravit na 256 kbps, ale s úpravou datového toku pro video v Movie Studio si nevím rady. A nebo to prostě pro AVCHD víc jak 16 Mbps nejde.
mand

Pro Romolus:

Mám vybrané to samé, čili Sony AVC/MVC -> AVCHD 1920x1080-50i a víc jak 16 Mbps z toho nevytřískám. Chci-li tedy bez újmy na kvalitě sestříhat jednoduché home video pomocí Sony Vegas, pak jedině s verzí Vegas Pro, což je ale na toho malého vrabce zbytečně velký kanón. Po vyzkoušení různých programů a prográmků na JEDNODUCHOU úpravu home videa natočeného ve formátu AVCHD mi zatím jako nejlepší vychází Power Director 10 od CyberLink - svižná editace i na notebooku a hlavně rychlý export ve výborné kvalitě. Jen s tím menu je to na houby (člověk se musí vtěsnat do připravených šablon) a DVD Architect chce výstup z Power Director znovu zakódovat, tzn. degradovat kvalitu. Proto jsem přemýšlel o kompletním přechodu na Sony; zatím ale zůstanu u Power Director, protože kvalita výstupního snímku je mi přednější než serepetičky okolo.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mand. Rozdíl mezi 16 a 17Mbit v kvalitě vůbec nepoznáte. To Vám mohu zaručit.
mand

Kdyby šlo o konstantní datový tok, tak možná ne. Ale Sony Vegas Movie se při kódování s VBR 16 Mbps chová tak, že tam, kde originál (taky VBR) klesne třeba ke 13 Mbps, Vegas klesne k 8 Mbps, a to už je znatelný rozdíl. Bez přímého porovnání sice zanedbatelný, ale mně to vadí. Rozdíl proti originálu se projevuje artefakty, které vznikají třeba při umělém "zvýšení ostrosti" snímku.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak takto do hloubky jsem to nikdy nezkoumal. Nemám toho z Vegasu zatím tolik, abych mohl nějak výrazněji posuzovat rozdíly mezi originálem a kopií. Díky za upřesnění, alespoň jsem zase o něco chytřejší.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host