První dojmy

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Darwee

Tak jsem začal po krkolomné instalaci(3x)studia 10+ spolu s rychlými patchi a problémech při natahování a přehrávání videosouborů první střih(sestava P4 3,2G HT 1G o.p./intel 865PERL chipset).Zatím je pro mne studio 10+ velkým zklamáním- studio každou chvíli padá-následuje zdlouhavé načítání a odesílání popisů chyb-po novém startu(1-2minuty) a navrácení do projektu se v časové ose objevují nesmysly-prázdné mezery mezi sekvencemi,ktaré nelze napojit,nad původnín zvukem úplně jiná videa atd..Dál jsem se díky pomalosti studia zatím nedostal-tedy nové studio se mi jeví jako totální šit-a lituji všechny začátečníky,kteří si studio zakoupí v nové verzi a ono jim téměř vůbec nefunguje,jako např. nová funkce přepínání náhledu na externí monitor
jednou se spustí a potom 3x ne a při volbě třetí tzn. malý monitor+externí velký náhled souběžně ani jednou-podobnost s novou funkcí Názvy disků u studia 9 je zcela náhodná(v prvních verzích také jednoduše nefungovala). Navrhuji vyhlásit tipovací soutěž kolik opravných patchů vyjde než bude studio 10 alespoň trochu použitelné ať mají noví uživatelé nějakou zábavu když ne se Studiem....Nebo vražte své peníze do loterie-tam je alespoň nějaká naděje na úspěch.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Nemal si zakladat novu temu.
Staci pokracovat :[pstudio.martr.eu]

Inak skoro som si ten shit kupil, ale v hodine 12 som si radsej nainstaloval "pozicanu" verziu a bol som vylieceny. (td)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

2 Darwee: s tím tipováním to není špatný nápad, uděláme tipovací anketu a uvidíme co si o tom lidi myslí :D
Darwee

PS: zakoupil jsem před měsícem TV kartu Pinnacle 310i + software Media center 3.20 -sw. taky totalní šit !!!Na druhé straně musím podotknout že naštěstí nyní vydaná oprava 3.40 funguje bezchybně!!!!!Že by blýsknutí na lepší časy? TŘEBA SE JIM TO S 10-TKOU TAKY POVEDE :-) !!!!!! Zatím však ticho po pěšině........
Darwee

Již uplynul víc než měsíc a Studio 10 je stále bez fungujícího patche!!!Asi se páni z Avid-Pinnacle ještě nevzpamatovali z přecpanejch pupků za peníze,který si vůbec nezaslouží!!!!
Juromir

Rád se také podělím s "prvními dojmy" s PS 10
Instalace proběhla relativně v pořádku.
Při spuštění programu jsem nepochopil PROČ TO TAK DLOUHO TRVÁ???!!
Nicméně pustil jsem se do prvního (a na PS 10 posledního) projektu - finální délka 2hodiny 20 minut
Během střihu úvodního asi 2minutového klipu jsem začal chápat co je oproti PS 9plus jinak, co je lepší, co je horší, došlo pouze k malým problémům a minimu padání aplikace - zatím!
Pak jsem udělal jednu z osudových chyb - zapnul jsem renderování na pozadí - jednak se práce (pochopitelně) výrazně zpomalila a druhak začalo blbnout jak meníčko, tak fotky!
Nevěnoval jsem tomu ale prozatím pozornost a v rámci testování dál pracoval ne setřihu videa v naivní důvěře, že při nejhorším renderování vypnu. Chyba lávky! V momentě přidání fotek a jejich spojení přechody, jsem zjistil, že některé přechody nefungují! I když byli všechny stejné!
Po mnoha pokusech a omylech jsem lokalizoval problém - dělalo to právě renderování na pozadí, které sice při každé změně přechodu mezi fotky danou oblast "přerenderovalo" ale ona oblast se vůbec neukazovala - jenom černota - zkusil jsem tedy renderaci na pozadí vypnout - a to byla druhá osudová chyba! :-) PS 10 to zřejmě nepochopilo a podstatnou část projektu (slušně řečeno) zmr*vilo a to takovým způsobem, že jsem byl neskonale vděčný za "krok zpět" sice to počítač přechroustával asi hodinu, ale aspoň se mi neztratilo cca 10 hodin práce...
Nedalo mi to a zkusil jsem odemknout audio i video stopy a opět renderování vypnul - opět s hrozným výsledkem - obraz jinde, zvuk jinde, menu úplně mimo realitu, studio spokojené a já šílený! Takže znovu zpět, vše vrátit do původního stavu a samozřejmě po několikáté vytvoření kopie projektu - kdyby bylo nejhůř. Mimochodem jsem zjistil že projekt v desítce už není jeden soubor jako v devítce, ale že jsou to desítky souborů, které se na disku množí víc jak potkani - pánové autoři to jste nemysleli vážně?! To nestačí desítky "tempů" na které už jsme si zvykli, to musí ještě na jiné části disku vznikat jiné "tempy"??!!
Nebudu tady už popisovat další objevené problémy, jenom to zkusím shrnout:
Zapnutou redneraci zřejmě už nejde vypnout (v devítce to šlo).
Při přidání titulku Studio velice často zmrzne - PC jede dál, ale PS 10 už nekomunikuje- nezbývá než sestřelit, znovu spustit a načíst neukončený projekt - tohle docela funguje - trvá to ale funguje to - díky autoři!
Totéž při editaci již přidaného titulku! Možná ještě víc než při jeho vložení.
Problém s "ustřihnutím" přidané ale nezamčené audio stopy při editaci videa zůstal tak jako v devítce - už jsem si zvykl.
Nejhorší jako vždy u Pinnaclu je finální vytvoření DVD! I přes renderaci na pozadí se 2h20minut projekt povedlo úspěšně dostat do vob souborů až na čtvrtý pokus! Předchozí tři vždy skončili neúspěchem - zamrznutím PS 10 (nikoliv počítače) a to i přes sestřelení služeb které XP nepotřebují - podporu sítě, DHCP, FireWallu a podobných nesmyslů. Jenom pro info - první dva pokusy jsem pustil s plně najetým systémem s ukončeným jenom antivirem a povolení renderace ve firewallu ;-) Stejně to nešlo.
Takže až se povedlo - zavládlo nadšení a po 14 dnech odpoledního a hlavně nočního vztekání jsem dosáhl úspěchu - někdy si říkám jestli mi to stříhání přináší potěchu? Jestli má jako koníček vlastně nějaký smysl? :-)
Ale abych na Pinnacle jenom neplival - je pár věcí, které mě potěšili - videofekty jsou fajnově zpracované a při troše trpělivosti jde se zkaženého záběru vymámit něco použitelného.
Stejně tak náhled zpracované části projektu už funguje docela obstojně.
Audio je v pohodě, nenarazil jsem na jiný, než výše zmíněný problém.
Nastavení výstupu je dle mého názoru přehlednější a možnost nastavení datového toku ručně opravdu funguje - rozhodně lépe než autokonfigurace ta je na ho....
Shrnuto, podtrženo - Pinnacle Studio 10 není špatný software, je přehledný, postup je na něm pochopitelný i pro laika a na vše si docela rychle zvyknete. Problém je v tom, že občas dělá nepředloženosti, seká se bez varování a při vytváření výstupu je úspěšnost spíš náhodná...
Jak tak koukám - nějak jsem se rozepsal :-) Tak konec - třeba zase někdy jindy ;-)
Darwee

Tak jsem po delší době našel odvahu znova nainstalovat 10-tku s patchem 10.5-tentokrát do prázdněho win xp pro-zde jsou výsledky:
-studio stále startuje pomalu
-během prvních 10 minut střihu 2 pády studia
-další pád při otevření přechodů
-Easy FX editor po instalaci vlastních přechodů ze zálohy tyto sice zobrazí, studio nikoli!!!
-atd......jsem opět zhrzen a dál se v tom hrabat nemá smysl!!!
Zřejmě nezbývá nežli nadále čekat-a kdo tvrdí (radši nebudu jmenovat) že mu to jede je jenom lhář a jeho příspěvky nejsou nic než reklamní propaganda!!! Tímto prosím webmastera o okamžitý výmaz všech těchto nesmyslů!!!
eva

musím se přiznat, že po upgradu pamětí na 1,5 GB, instalování posledního opravného patche a zdlouhavém startu mi Studio funguje bez (viditelných) problémů.
RpB

Jeden a půl giga? Hezký... A kolikátka procesor ? Já jen, jestli nemám začít šetřit na nějaký to chlazeníčko dusíkem...protože ho asi budu muset přetočit, tak abyse chudinka malinkej moc nepekl.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host