CanonXF100 nebo SonyAX2000?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Milan

Uvažuji o koupi kamery Sony AX2000 a nebo Canon XF100. Jaké žkušenosti kdo máte s těmito kamerami ,kterou by jste mi doporučili?
Canon by stačil ale má malý zoom 10x což činí nějakých v přepočtu 30-300 což je málo . Mám natáčet slet Sokola z tribuny což je daleko.
Dřív jsem to točil Sony 2100 a bylo to tak akorát. Ale ta má objektiv 49-580. Sony AX 2000 má objektiv 30-600.
Díky za názory. Milan
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Těžké rozhodování. Jako je to u všeho i tady budou mít obě kamery plusy a mínusy Sony AX2000 je mi na pouhý pohled sympatičtější, už pro ty tři nezávislé prstence nastavení kolem objektivu. Canon XF100, bych měl v dohledné době testovat pro Digilidi, takže s ní budu mít doufám pozitivní zkušenost. Ta má zase profesionálnější záznam MXF MPEG2 50Mbit 4:2:2. Sony má "jen" AVCHD, které se střihá obtížně, ale je na něj více střižen připraveno. Domnívám se, že konečné rozhodnutí za Vás nikdo neudělá. Chce to jít někam, kde si jednotlivé kusy obou kamer budete moci vyzkoušet a posoudit, u které převažují pro Vás klady nebo naopak zápory.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Sony AX2000 je "ořezanou verzí" HXR-NX5, kterou mám od léta. Před tím jsme točili s VX2000, 2100 a Panasonic NVGS500 převážně divadlo, koncerty, různé akce. S kolegou jsme nové kamery průběžně sledovali a až AX2000/NX5 byly první kamery, u kterých jsme usoudili že si při přechodu pomůžeme (záznam na běžně dostupné karty, minimální osvětlení 1,5 lux).
Canon má sice záznam MPEG 4:2:2, nicméně pouze jeden čip, proto jsem o ní ani neuvažoval - když už do kamery vrazit takovou částku tak ať stojí za to.
Měl jsem obavu z AVCHD komprese a CMOS kvůli rolling shutter. Rolling shutter se neprojevuje a v AVCHD problém nevidím (jen bylo nutné přejít z Pinnacle na rozumnější střihový program).

Problém je občas s automatickým ostřením - osoba před výrazným pozadím za horších světelných podmínek je problém, nesmím dělat moc velký detail jinak kamera někdy přeostří na pozadí (třeba v kostele). Taky jsem měl problém domluvit se se stabilizátorem obrazu - pozoroval jsem nepřirozené třepání v rozích. Problém byl jednak v nastavení a hlavně v držení kamery.
Jinak je kamera výborná a plus by pro vás byly stejné baterie jako u VX. Pokud budete mít nějaké dotazy, odpovím co bude v mých silách.
V případě zájmu mohu poslat český manuál k NX5, srovnání parametrů obou kamer je tady: http://camcorder-test.slashcam.com/comp ... leich.html

Jinak z diskuze na grafice vyplynulo, že na HDMI výstupu je 4:2:2, takže s vhodným rekordérem je možné mít i kvalitnější záznam (pokud to má vůbec smysl).


Naposledy oživil Anonymous v 27.12.2020, 10:57
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host