Re: Avid Studio - pokec¨

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Stevizah ja som zaťatý "pinnaclista" mňa len tak neposunieš na iný program už aj preto že vieš rýchlo reagovať na naše otázky. Budem "bojovať" v Avide a dúfam že ho fešáci doladia bližšie k našim požiadavkám a spokojnosti.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

I já jsem zanícený Pinnacleman, ale všechno v něm řešit bohužel nejde. Proto zkouším již po několikáté Sony Vegas. Tentokrát verzi Pro 11. Pinnacle Studio má limity a je již asi za zenitem. dokud to ale bude technicky jen trochu možné, budu se ho držet, jako pověstný exkrement košile. Pořád ho shledávám pro jednoduchou práci, jako to nejlepší na ovládání, co bylo vymyšleno. Avid Studio, je pokrokem, ale není doladěn ke spokojené práci. Nevýhody stále převažují nad výhodami. Snad se ve verzi 2, která doufám přijde na trh co nejdříve na tom bude mnohem lépe. Ostatně to, pro co jsem miloval PS v něm beztak chybí - pořádný trim! Ten je v PS nepřekonatelný. Ať si kdo chce, co che říká.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pánové, já Vám Pinnacle neberu,ale ani Avid.
Já Avid používám na jednoduché projekty a protože taky dlouho používám Pinnacle
některé editace používám jinak,takže mi např: uniklo trhání při trimování tažením v timeline.
Je pravda, že PS a jeho trimování v časové ose je dost dobré.Jenže v jiných editorech tomu tak není.
Ale pokud Vám začne být Pinnacle nebo Avid těsný pro práci začnete se poohlížet jinde.
Musím uznat, že ne každý využije možnosti složitějších editorů a pak je lepší najít cestu jak
v Avidu nebo Pinnacle některé problémy obejít.Někdy to řeším exportem třeba jenom krátkého
úseku,vložením opět do časové osy a pokračováním v další práci.
Ostatně co jiného je v Ediusu render a vložení do časové osy.Akorát tuhle funkci PS nebo Avid nemá
ale nikdo mi nebrání si to uvědomit a udělat to co v PS nebo Avidu není třeba takto.
Totéž platí pro stěžovatele, že pokud je HD projekt v PS delší 20 minut tak se to seká a padá(ale jak komu:-) ).
Dobře,když to všichni víme,proč to nevyexportovat a vložit do timeline a pokračovat?
A tak bych mohl pokračovat do nekonečna, ale je třeba si opravdu uvědomit co je PS.
Už jsem to psal v polemice na jiném foru, ale nelze očekávat profi funkce od jednoduchého editoru.
Avid je na tom lépe,ale ještě to není ono.Snad bude,ale i za současného stavu se s ním dá pracovat.

Takže pokud se objeví zmínka, že to nebo ono v Avidu je na nic, je nejlépe trochu popřemýšlet proč tomu
tak je a jak to udělat.Protože stejně s tím nic neuděláte pokud požadovaná funkce je daná jak je.
Tím narážím např: na idiotské opuštění funkce pro foto časové osy, když v PS na to bylo tlačítko nad timeline
a v Avidu to musím hledat v efektu nebo použít export funkci a tu ještě s podmínkou.

Konečně se dostanu k jádru věci:
Komu nevyhovuje PS nebo Avid, protože se mu jeví žinantní nějaké laborování a požaduje profi
funkce bude muset tyto programy opustit a hledat jinde.
Jenže záhy zjistí, že co řešil jednoduše se bude muset učit a dělat jinak.
Což pro jednoduché projekty bude na závadu.
A současné videoeditory se už opravdu nelze učit způsobem pokus,omyl,chyba,hurá trefil jsem se.
Tohle šlo a fungovalo jenom v Pinnacle protože takto byl program koncipován.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Ja pevne verím že chlapci vedia o problémoch alebo lepšie povedané hromadia sťažnosti a nápady. Veď dnes je ukrutný boj o každého zákazníka a neverím že nás nepotrebujú aj keď československo ich trhom nevytrhne. Pinnacle som si kúpil oficiálne lebo som bol nadmieru spokojný. Aj Avid som si kupil oficiálne, ani som neskúmal či je ok alebo nie lebo som veril že je z dielne Pinnacle a bude dotiahnutý dokonca. Vedel som ho stiahnuť z netu grátis, ale za jeho cenu to nebolo nutné proste ich chcem takto podporiť nech naše peniaze využijú na rozvoj a doladenie. Preto pevne verím že tomu tak bude - dajme im čas. Nakoniec dá sa v ňom pracovať len to chce rutinu a tréning. Sony Vegas som si stiahol skúšobnú verziu a než som sa k nemu dostal pre frmol v práci tak mi skončila skúšobná licencia. Tak mi ostáva len oficiálny Avid a Pinnacle15, alebo pohĺadať na test nepoficiálnu verziu Sony Vegas. Niesom ochotný zaplatiť 500 euro a po pár dňoch zistiť že to nieje ono. O toto mi ide:"A současné videoeditory se už opravdu nelze učit způsobem pokus,omyl,chyba,hurá trefil jsem se.Tohle šlo a fungovalo jenom v Pinnacle protože takto byl program koncipován." Neviem anglicky a tak nemám veľa priestoru v hladaní programoch na strih ktoré sú v češtine a ktoré sú lepšie ako Pinnacle alebo Avid.Dá sa to zvládnuť len to chce čas ktorý mi chýba no a preto intuitívne ostávam !!!!................. aspoň zatiaľ!!!!!!!!!!!!!
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím já jsem ještě nenarazil na software,který by byl dotažený do konce a k plné spokojenosti zákazníků a totéž platí o hardwaru kde jsem nikdy neviděl dotažený firmware do konce vždy byl raději vydaný nový paskvil nebo uveden nový výrobek a začínalo to všechno od začátku navíc se starýma chybama.
Mohl bych takto uvést spoustu vlastních příkladů.Pouze poslední př. a dokonce Sony,kde TV vypíše při ručním nastavení chybové hlášky o připojení k síti a přitom je síť kompletně funkční a takto bych mohl pokračovat do nekonečna.
Jsem opravdu zvědav zda Avid vůbec něco vydá,protože další záplata již trvá dost dlouho.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vzdalujeme se tu naší diskusí na míle daleko od názvu vlákna, ale nedá mi to ještě poznamenám. Dokonalý hardware i software je v dnešní, technologický pokročilé době bezesporu možný. Jenže ho nejde vyrobit, vyprodukovat z jednoduchého důvodu. Žijeme v temné době zvané kapitalismus a ten není nakloněn dokonalosti. Jeho heslem je spotřeba a ta se nezastaví jen za předpokladu, že se budou na trh posílat stále nové a nové věci. Máme se tak těch starších, někdy i osvědčených, co nejdříve zbavit a koupit si zase nový krám, který jak později zjistíme je v leda čems horší, než ten předchozí. Ano, má vyšší rozlišení, ale je okrájen dříve o např. - když zůstaneme v našem ranku u kamer - hledáček a budou nás válcovat reklamou, jak je ten LCD panel u nového typu zase o něco skvělejší, než jeho předchůdce a tak pořád dokola. Editační software tedy nemůže být výjimkou, protože s dokonalým programem by byl každý spokojen a po nasycení trhu by se jeho prodej zastavil. A co potom?! Kdyby se to stalo ve všech odvětvích, prokletá kola kapitalismu by se zastavila a to mocipáni celého světa nemohou dopustit. Lidi by byli spokojení s tím co mají a nějaký čas by jim to všem vydrželo a vyhovovalo. tím by se vývoj industriálního světa prý zabrzdil, ne-li přímo zastavil. Proto nám budou věčně předhazovat záměrně nedotažené věci k prodeji, aby nás mohli rok co rok reklamou tlačit k nákupu stále nových a nových produktů, které jsou ale stále horší a s více chybami, než by bylo možné ve skutečnosti vyprodukovat. A tím se kruh uzavírá a budeme běhat hezky dokola. Dokud se nezmění svět od základu a mlčící většina, remtající jen po putykách, se nezvedne a neřekne dost tomuto nesmyslnému kolotoči, který z nás všech dělá otroky, do té doby se nic nezmění a my tu dál budeme tlachat o tom, co nefunguje jak má a proč, a jak to obejít a jak nad tím vyzrát. A ti co rozhodují o tom, jak svět bude vypadat do budoucna a my je necháme, nic se nezlepší. Naopak bude hůř. Mnohem hůř, a naše hobby padne v zapomnění, protože doba nám bude velet shánět něco k snědku, aby naše rodiny nepochcípali hlady. Chápete to?! Pokud to nezměníme my, nikdo to za nás neudělá. Vše totiž souvisí se vším.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bohužel jak píše Romolus,řítíme se do pekel.Sám si nejsem jistý jak dlouho ještě budu moct se věnovat svému koníčku a budu se muset
věnovat tomu jak přežít a mít na živobytí.Jsem ve věku,kdy jsem už starý pro dnešní podnikatele, ale do důchodu můžu až za15 let ne-li
díky hovadům ve vládě v 70 a to je pro mně ještě 20 let.Jim se to kecá dobytkům, když nevědí co to je se živit rukama.
Ale neuvědomují si,že ten hodokvas jim někdo musí připravit,chleba upéct,šnicel někdo usmažit a spousta a spousta dalších profesí
bez kterých by si ta hovada nemohla válet beztrestně faldy za nehorázné peníze a vyrábět paskvily jménem zákony.
K hovnu je mi svoboda, která je jenom pro někoho.Jedné totality jsme se zbavili a druhá je nám nenápadně vnucována.

Jestli mi tu někdo chce tvrdit, že jsem neschopný osel mající zakořeněné zvyklosti za bolševika ať jde do prdele a umlátím ho
berlí která mě co nevidět čeká.Ono zaměstnání vyžadující celodenní chození nebo stání se dříve nebo později projeví na kyčlích
a kloubech a to nemluvím jenom o sobě.
Ostatně s havířema vyjebali dokonale.Aby se jim nemusela platit renta za dobu strávenou v díře a zničené zdraví
zavedla se expoziční doba a havíře po uplynutí bez milost vyvalí z práce.Mladí to neumí,staří nejsou aby je to naučili
tak se tu bere verbež z východu.
Ale hlavně,že mladí jsou in,progresívní,akční a bla,bla,bla.Těm mladým nedochází,že když nemají zkušenosti a znalosti tak s nima
manažer vždycky zamete.A zdůvodní jim to v nejlepším případě,že již nejsou dostatečně přínosní pro rozvoj firmy.

Strávil jsem nějakou dobu po převratu pracovně jako OSVČ v Německu a Rakousku, ale to co se děje tady jsem tam nezažil.
Netvrdím, že mi nebylo dáno na vědomí moje postavení gastarbeitra, párkrát jsme řešili pracovní problém
na úřadech,protože někteří zaměstnavatelé si mysleli, že mohou totéž co naši současní podnikatelé.Ale tam na ně byl metr.
Věřte mi,že nebylo většího zadostiučinění,než vidět nadutého šéfa jak mektá před úředníkem proč nezaplatil
co měl,když práce byla odvedena jak bylo dohodnuto.

Napsal bych toho více co mě tady sejří,ale nechci Vám kazit den.Neměl jsem se tady do toho pravdoláskaření vracet.
Moje chyba.Je to tu nadlouho než se něco změní a já už u toho nebudu.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ani jsem si nepředstavoval,že něco takového rozpoutám a bohužel s lítostí s oběma příspěvky musím jen a jen souhlasit.Sice jsem na rozdíl od Vás již důchodce ale místo zaslouženého odpočinku je to stejně další boj pouze u lékaře a dalších institucí namísto toho aby jsme si tady popovídali a ukázali jak se nám
v našem koníčku daří.Je to sice odbočení,ale když jsem dneska četl jak si v Řecku musejí natvrdo platit léky,protože to tam mele z posledního takže máme se
ještě na co těšit a proto i přes pesimismus,který jsem odvodil z příspěvku steviezaha musím jemu a dalším znovu poděkovat co pro nás všechny tvoří a snaží se nám pomoci.
lubud

K čemu ta pohřební nálada? Nic přece netrvá věčně, tím méně "pátek třináctého"...:)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pravdu díte,jest pravda, že brod je ještě daleko,nač gatě stahovat:-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host