Avid Studio spomalená timeline

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Spozoroval som ďalší problém u Avidu -na mojom novoposkladanom Amd 6jadre W7 na timeline sa pri úprave -trim alebo dĺžky prechodu myškou nedá plynule posúvať doľava alebo doprava, ide to trhane. Skúsil som Avid nainštalovať do starého intel-dvojjadra a tam to ide úplne plynulo. Tento problém je na fórach ale zatial nikto nevie prečo je to tak. Myslel som že je to problém AMD ale chlapci na fórach majú tento istý problém aj na najnovších Inteloch. Rieši to nejaké nastavenie alebo nejaký soft je navine? V tejto podobe je Avid skoro nepoužitelný!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Chlapci,chlapci a co tak používat hlavu?
Je jasné pokud máte timeline nastavenou na hrubo pak jakýmkoliv posunem skočíte najednou
klidně o 3 sekundy a to je při 25s/s 75 snímků a vy je chcete plynule zobrazit?
Ale i když roztáhnete timeline tak zase se netrefíte pohybem aby to působilo plynule.
Takže to jaksi nepůjde.

Bohužel je to paradox, ale slabší PC nezpracované snímky odhodí a tím se to jeví jako plynulé.

Na takové trimování není Avid zařízen.Ostatně nástroje nad timeline pro trimování hovoří jasně:
10 snímků doleva,1 snímek doleva a totéž doprava.
[attachment 164 Avid_timeline_fine.jpg]

Dobrá přestanu být jedovatý,ale manuál by jste si přečíst mohli.Nebo aspoň nezkoušet editor
stylem pokus,omyl,chyba,hurá trefil jsem se
.:D
Princip trimování v timeline spočívá v Avidu v jednoduchém postupu a to dvěma způsoby:

1)Přesunem kursoru do místa předpokládaného trimu.Pak klávesou N provedete střih a přesné dotrimování
na snímek doděláte pomocí šipek snímek po snímku nebo nebo pomocí tlačítek nad timeline.Přebytečné části smažete.

2)Pomocí kláves J K L a šipek provedete přehrávání na přesné místo trimu a tam provedete pomocí N střih.
Přebytečné části smažete nebo použijete pro další trim.
Samozřejmě možnost opětovně dotrimovat i přes střih zůstává pro všechny střhlé části a oba způsoby.

Přepokládám,že pokud jste dočetli sem, tak Vás určitě napadl třetí způsob,který je kombinací obou.
Trimování v timeline v Avidu je určeno pro přesné dodatečné doladění nikoliv jako hlavní způsob.
Zapomeňte na způsob práce jako v Pinnacle, Avid je něco jiného.
Pro komfortní trimování je určena knihovna.
Doporučuji shlédnout 4 díly o trimování v seznamu videa Avid Studio CZ tady:
http://www.youtube.com/profile?user=steviezah#g/p
Přílohy
Avid_timeline_fine.jpg
Avid_timeline_fine.jpg (226.63 KiB) Zobrazeno 821 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Eventuálně pokud chcete trimovat v timeline,použijte posuv kursorem do místa trimu a vložte značky.K nim pak jenom trim tažením přetáhněte.
Načisto si natrimujete opět tlačítkama nebo šipkama.Jak vidíte další způsob na téma trimování.
[attachment 166 Avid_trim.jpg]
Přílohy
Avid_trim.jpg
Avid_trim.jpg (285.93 KiB) Zobrazeno 821 x
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Tak to ma dojíma už ten Avid. Nechápal som to že na starom dvojjadre to ide ako po masle a na 6jadre nie.No nejde mi ani tak o strih-trim ale o dĺžku prelínačky ktorú som takto nastavoval. Zas vyhráva ten Sony vegas, na toto nieje haklivý. Ešte som zabudol ten problém je tiež pri naťahovaní alebo eventuálne sťahovaní timeline-skáče ako koza a to ma fakt hnevá alebo nám k tomu prikazuju používať +a-.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Délky prolnutí.čili transition?Tak to nevím co tím myslíte já transition nastavuju napevno na 2 sekundy,vyjímečně méně,
ale vždy upravuju hodnotu podle času.Nějak mě nenapadlo to upravovat podle toho co vidím a nemám k tomu ani důvod.
No zkusil jsem to podle toho co vidím na obrazovce a fakt to tak nejde plynule.Tak toho jsem si nevšim,protože nemám
potřebu takto dělat přechody.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Avid je základní editor pro jednoduchou editaci.Já bych Vám doporučil, pokud požadujete lepší komfort funkcí
a ovládání,abyste přešel k jinému programu podle toho co Vám bude vyhovovat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Následující odpovědi jsem přesunul do Ostatní/Avid Studio pokec.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host