Problém s převodem 4:3 na 16:9

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

ano je to vyexportováno z nero vision11, takže asi si budu muset koupit edius..to je teda pěkný)),ale budu ho potřebovat i do budoucna,střih v neru není moc zajímavej,takže edius 6 díky za pomoc a rady snad to tam pak najdu..
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Aha tak to tam je zakopaný pejsek:-) No je otázka jestli Ediusa využijete,ale pokud chcete importovat různé formáty tak je to asi nejlepší volba.
Já z toho mám dojem,že Vision si neporadil korektně s HDV záznamem.Domnívám se,že zdrojový materiál byl natočen
v kameře s HDV záznamem na pásku a to si myslím,že s tím bude mít většina softů problém.V ediusu je volba zdroje pro HDV
ale to nemám možnost odzkoušet.
Standartem pro spotřební sféru je DV záznam na pásku v 720x576.Profesionál sféra používá HDV záznam na pásku v 1440x1080
a to ne každý soft umí.Zřejmě proto došlo ke smrštění v horizontálním směru,ale zase mě napadá,že šlo nastavit při importu
720x576 širokoúhle.Ale to jsou moje dohady vycházející ze zkušenosti,nikoliv z praxe.
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

ja našel demo ediusu jako trial tak ho stahuji tak snad to pujde v tom demu, ano bylo to na pasek a HDV,nešlo mi to ani v jinem programu převést,je to špatně převedené z té pásky,v každém co používám na přehráni Full HD videa je to 4:3 tak to v tom ediusu holt roztáhnu,moc děkuji za rady,myslím že se mi bude i tak edius hodit když třebas stříhám 4videa do jednoho,například v písničce.. a poslední dotaz je kde to v ediusu najdu,no ale spíš si stím pohraju a pak kdyžtak napíši.

díky moc!!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Edius je podle mne program s rozsáhlými možnostmi a nelze se do něho pouštět způsobem pokus, omyl, chyba ,hurá trefil jsem se.
Už podle nastavení programu je odvislý způsob práce.Doporučuji shlédnout můj kanál a podívat se do seznamu videjek
Edius ukázky v CZ.
http://www.youtube.com/user/steviezah?b ... ustangbase
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

díky jdu na to bude to fuška ale,vypadá to dost komplikovaně.))
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

tak projekt jsem už nastavil ted už jenom ten layouter,stím si nevím zatím vůbec rady..
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jakmile je klip v timeline otevřeme layouter pomocí F 7.
V pravé části stáhněte jezdec a objeví se položka Stretch.
Pod ní odškrtněte položku Preserve frame aspect.
Změňte hodnotu X na 133%
Takto by to mělo vypadat:
[attachment 160 Edius_resize.jpg]
Potvďte OK.
Export:zmáčkněte F11 a objeví se okno ve kterém si vyberte a nastavíte parametry exportu :
[attachment 161 Edius_export.jpg]
Nakonec klikněte na export a vyberte umístění.
Přílohy
Edius_export.jpg
Edius_export.jpg (127.14 KiB) Zobrazeno 1487 x
Edius_resize.jpg
Edius_resize.jpg (238.39 KiB) Zobrazeno 1487 x
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

tak to zní uplně logicky díky)),ja ten layouter nakonec taky našel i tu hodnotu zadal ale pak se stala chyba)),dal jsem render, po 3h renderovaní nikde nic)),takže logicky po nastavení dám export)),moc děkuji za pomoc, dám vědět.. edius je zajímavej program,a jen mě zajímá jak se vám povedlo určit hodnotu 133 že to bude jako 16:9 full hd 1920 x 1080.. díky jdu na to
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hodnotu jsem neurčil.ale tažením myši nastavil podle toho co se mi zobrazovalo tak až šířka obrazu zabrala celý prostor
bez černých okrajů.Poprvé tech 120 % jsem si to tipl a nevyšlo to.-)
No a 1920x1080 je dáno nastavením projektu.
plotka
Příspěvky: 11
Registrován: 06.01.2012, 12:48
Kontaktovat uživatele:

super,hlásím úspěch díky skvělému návodu!!díky, ano je pravda že se tím něco stratí ale není nic horšího když je vše 16:9 a najednou je tam kostka4:3,je to pro přiště že když se něco točí tak se pak musí hlídat export když z toho něco má dohromady vzniknout.. Moc díky za pomoc!!
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host