Jak na vložení hudby?

Odpovědět
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím chtěl bych poprosit o radu a to:pokud vložím do film. projektu ext. hudbu dojde vždy k roztržení videoklipu a musím jej pracně zase navracet v timeline. Někdo mě radil vypnout položku owerwrite červ. trojúhelníček nalevo nad timline toto fungovalo jen jednou jinak stále problém, je třeba ještě něco nastavit ?Dále přesun všech clipů zpět na dané místo v timl.je úmorná práce lze nějak klip jednorázově přesunout nebo je to vlastnost ED ?Předem děkuji za radu.)
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Já to řeším tak, že si obrazovou stopu zamknu a pak vložím hudbu nebo jiný zvuk. Zamyká se to dle obrázku pravou a lock.

Surfoval jsem netem a narazil na toto, mrkněte. Open source plugin do ediusu. http://petewarden.com/
[attachment 145 EDUS1.png]
Přílohy
EDUS1.png
EDUS1.png (4.25 KiB) Zobrazeno 1270 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Neumím říct co je přesně špatně,ale podívám se na to.Vaše problémy jsou odvislé od nastavení tzv.Ripple mode a Ovewrite mode.Potřebuju dodělat dva tutory
pro Avid,pak se pustím do Edy.Je docela možné, že jsem nepochopil zcela popis problému.Tady je obrázek pro 3 videostopy a 3 audio stopy.Umístění každého
eventu je nezávislé na druhém bez vzájemného ovlivnění.
[attachment 146 edius_tracks.PNG]
Přílohy
edius_tracks.PNG
edius_tracks.PNG (61.95 KiB) Zobrazeno 1270 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Taky z tohoto dotazu jsem udělal nové téma,
Já se domnívám,že v tomto případě se jedná o nesprávné vložení audia do VA stopy.Možná se mýlím,ale pokud by jste vkládal audio do audio stopy
k roztržení klipu nemůže dojít.Do které stopy vkládáte vkládáte hudbu k videu?
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

[attachment 171 Vlo.hudba.jpg]Problém odstraněn .
Přílohy
Vlož. hudba.jpg
Vlož. hudba.jpg (168.87 KiB) Zobrazeno 1270 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pochopil jsem,že problém byl ve vložení audio souboru do VA stopy.V tom případě k roztržení klipu nebo přepsání dojde.
Pokud by jste z jakéhokoliv důvodu potřebovali vložit audio do VA stopy je nutné zkontrolovat jak máte momentální nastavení režimu vkládání.
Měli by jste mít toto nastavení:
[attachment 173 Mode_insert_ovewrite.JPG]
Já mám tohle nastavení pro každý nový projekt a nastavuje se to v Settings/User setting/Timeline.
[attachment 174 Edius_Setting_user.JPG]
Pak si můžete dovolit vložit audio přímo do originál audia a pokud budete mít v nastavení povoleno vkládat default transition in crossfade
můžete vložit přechod prolnutí zvuku.
[attachment 175 crossfade_transition.JPG]

Pozor:pokud toto nastavení v průběhu práce změníte a projekt uložíte,při dalším otevření projektu bude tato změna zachována.
Přílohy
crossfade_transition.JPG
crossfade_transition.JPG (71.94 KiB) Zobrazeno 1270 x
Edius_Setting_user.JPG
Edius_Setting_user.JPG (64.02 KiB) Zobrazeno 1270 x
Mode_insert_ovewrite.JPG
Mode_insert_ovewrite.JPG (268.7 KiB) Zobrazeno 1270 x
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky za názornou ukázku jak píšete Overwr. mám zapnuto Ripl. vypnuto ostatní jak názorně uvádíte ještě zkusím.Ještě bych se zeptal zkoušel jste něco upravovat ve Vitascene případně AAE plugins for ED.?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zatím nic smysluplného ve Vitascene,spíš jenom takové hraní.AAE pluginy vůbec.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů