o PowerDirector ver.10

Odpovědět
jano101
Příspěvky: 13
Registrován: 30.12.2011, 16:03
Kontaktovat uživatele:

Ahojte mám takýto problém sú vianoce mám konečne volno tak som sa rozhodol že si idem postrihať letnú dovolenku ktoú som točil na HD.
Dlhé roky v minulosti som si strihal veci v Adobe premiere (rôzne verzie SD)

Na internete som našiel Poverdirector zaujal ma a konečne som si pomyslel že tak toto je ideálny program pre mna lebo má všetko to čo treba v rozumnom šate a ešte ktomu CZ verzia.
Musel som si v počiatku nať zviknúť lebo má odlišné ovládanie ako premiere.

No ale k veci.
môj počítač nepatrí medzi nejaké extra staré slabúchy a preto som trochu zdesený z behom tohto programu PD ver 10
zdá sa mi že to nebeží svižne značne ma ale trápi žeprogram nebehá svižne a najviac mi to vadí pri strihu.

sú veci ktorým nerozumiem ? príklad:

1.
je video A napríklad o dlžke 10s v stope číslo 5 potom je 5sec nič a dalšie video B je v stope 4 dlžka nepodstatná na videu a som bol nútený urobiť úpravu aby bolo kratšie čiže som mu zrýchlil čas (animácia) video B je video z kamery čiže i zo zvukom
a teraz pozorne čítajte!!!
po prehratí filmi kde sa bežec blíži na koniec videa A a má prísť k 5sekundovej pauze a až potom má začať video B tak si predstavte že zvuk z videa B začal o dve sekundy skorej hoc bežec nebol na žiadnej zvukovej stope !!!!!
nenormálne že ?

išlo ma šlaktrafiť skúšal som čokolvek nakoniec som prišiel nato že bolo treba video A nezrýchlovať akonáhle som zrýchlenie vypol už to bolo v poriadku!!!

2.
dalšia vec ma trápi zvikne sa to zaseknúť po stlačení play a terba stlačiť stop a znova dať play ( nejde o mrznutie programu)

3.
posledná vec ktorá ma trápi je: neustále preklikávanie film / klip čo je to za blbosť však defaultne má byť nastavený film nie klip
ak urobíte prechod a chcete si ho skontrolovať či je správne načasovaný nemôžete ho pozerať od začiatku ale musíte vidieť i čast videa z predošlého klipu

4.
poslednú vec sa opýtam na aký formát je dobré video vyexportovať aby som mal čo najlepšiu kvalitu prehrávať sa to bude na PC popr .konvert na .mkv a pozeranie na LCD LED TV
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No je pravdou,že jsem zkoušel PD 9,ale vůbec mě to jako soft nic neřeklo.Spíš mě překvapuje,že jste od Premiery přešel k PD.Ale k Vašemu problému:
1)Nejsem si jistý,jestli PD 10 umí pracovat s prázdným místem ve stopách.Zkuste do toho prázdného místa vložit černý snímek nebo černou fotku ve formátu videa
2)Na to nemám odpověď,měl by poradit někdo kdo program používá.
3)to samé jako bod 2
4)Nejsem si jistý jestli PD 10 umí mkv.Pokud to budete znova konvertovat zvažte jestli je to nutné a jestli to není zbytečné.
Pokud hodláte přehrávat z PC zvolte formát co nejvíce podobný originál videu podle toho co Vám PD umožní.
Nebo to vyzkoušejte co se Vám bude nejvíc líbit aniž by jste vnímal nějaké chyby v obraze na TV.
Nejsem purista abych tvrdil,že nějaký formát je lepší nebo horší a nehodlám se o tom s nikým pouštět do zbytečných diskuzí.
Pro mě je směrodatné co vidím na svém zařízení,co na něm mohu přehrát a je mi úplně jedno jestli je to h264 nebo mpeg2 či mov anebo avi.
Jediné co mohu doporučit je rozměr videa 1920x1080.
jano101
Příspěvky: 13
Registrován: 30.12.2011, 16:03
Kontaktovat uživatele:

No z lútostou musím konštatovať že po dvoch dnoch tažkého utrápeného a neefektívneho strihania je tento program lepším moviemakerom z Windows XP. Práca s ním je presne to isté ako už zmienovaní programom x XP!!! akurád že má viacero funkcí podporuje viac stôp a vie HD,no ale z presným a rýchlim strihom to nemá nič spoločné!!!
Ja som urobil asi 5 minút videa kde je kombinácia animácia ,title,PIP,30strihov jen dva druhy strihov bud ostrý alefo prelínačka a program sa stým trápi ako blázen !!! neviem si predstaviť urobiť hodinový film.
a to už sa dostal do stavu zamrznutia i ked síce nepadol no musel som ho kilnúť

PowerDirector je program pravdepodobne určený pre strih kde sú jedny titulky na začiadku druhé na konci jedna audiostopa z muzikov a max 20 strihov.
A ak to tak neni tak potom treba nenormálu HW výbavu.

Vraciam sa k premiere to je strih fakt o niečom inom jasný nekompromisný a presný strih. Na Premiere sa mi nič nezapotí je jej jedno kolko klipov mám naflákaných v timeline ten výkon je tam stále.

Zárovem ak je tu niekto kto vie slušne pracovať v premiere rád by som sa ho opýtal niečo ohladne HD.

k príspevku od steviezah

1. vie pracovať aj z prázdnym miestom netreba dávať black snímok
4.mkv si prekonvertujem v hočičom inom to neni problém akurád potrebujem formát ktorý mi podporuje telka a má rozumnú velkosť


PS prajem vela úspechov v nasledujúcom roku 2012
Tomáš
Příspěvky: 8
Registrován: 04.02.2012, 20:30
Kontaktovat uživatele:

tak když už jsem tu objevil i diskuzi ohledně Powerdirectoru, tak se taky optám
Ale prvně - s tímto softwarem jsem se seznámil po koupi kdysi dávno videokamery JVC Everio, ke které byl na CD dodán. Jako software jsem s ním byl spokojený. Je jednoduchý, intuitivní, pro mě tak docela dostačující. Prošel jsem si verzemi až k desítce
Nyní mám kameru Panasonic HDC-SD9, ketrá natáčí ve formátu MTS - 1920x1080
U verze 8 jsem neměl nejmenší problémy, ale po asi dvou letech, nebo jak jsem dlouho to používal, jsem chtěl upgradeovat. Tak jsem si stáhl verzi 10. Vcelku jsem spokojený, ale co mě vyděsilo je, že se mi dosta často stává, že některý z klipů ze při konečném zpracování sekne a běží pouze zvuk a pak třeba zase následný klip je OK. Takže nechávám takhle ten software udělat video několikrát, než to konečně je vše OK. U videí, které zvládnout zpracovat za 20 minut mi to ani nevadí, ale když se s něčím páře třeba hodinu a pak toto zjistím, tak mě můžou čerti vzít.
Co jsem zjistil na jiném fóru, tak nejsem jediný s tímto problémem. Byla mi doporučena přeinstalace QuickTime, ale nepomohlo. Dokonce ani přeinstalace samotného programu nepomohla. Tak já nevím. Už jsem začal uvažovat o verzi #9, ta prý maká v pohodě.
Nemá někdo radu, kde je problém?
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Radu sice nemám ale projdi si tento thread a skus se zeptat na SZ uživatelky "evik"ta v tomto prog. pracuje a má taky Panas.















§
Milan

PD 9 jsem koupil a půl roku mi to nechodilo až po poslední čtvrté opravě co vydali to začalo chodit. PD 10 mám taky a chodí také až po druhé opravě.
Tak zkusit to!


Naposledy oživil Anonymous v 27.12.2020, 03:16
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů