Burn to disc a Disc Burner

Odpovědět
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,zkoušel jsem v EDIUSU 6.2 vyexportovat 1min clip 50i jako AVCHD export. položce Batch export.Nahrál jej potom na DVDRW ale můj BRplayer hlásí data disc a nic víc.Dále jsem zkusil v položce BURN DISC nahrát tento clip pomocí AVCHD WRITERU vše probíhalo normálně avšak u 80% se to seklo a program nefungoval znovu jsem restartl prog. ale na tom samém místě opět spadl ..Klip který jsem tam vložil jsem nijak neupravoval přechody atd.Naproti tomu jsem ten samý klip vložil do AVIDU a a vyexportovaný clip jako AVCHD v přehrávači fugoval.Kde je teda v ED .chyba?Zřejmě to funguje asi až v 6.6
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na Váš dotaz už jsem odpověděl,ale příspěvek zmizel,prostě tu není.Budu se muset zeptat Marta čím by to mohlo být.No nic tak znova.
Váš dotaz mně poněkud mate.Snad jsem správně pochopil,že nejdříve jste se pokusil provést export do souboru a ten následně
vypálil na placku.V tom případě jste opravdu vypálil datadisk a to Vám BD player poznal správně.
Asi jsem nepochopil použití nabídky Batch export.Tato nabídka slouží k řazení klipů do fronty pro pozdější automatizovaný export.

Nerozumím jak jste použil v nabídce Burn to disk AVCHD Writer.Domnívám se,že jste použil nabídky v panelu nabídek nad PLR/REC oknem.
Tam volba AVCHD Writer je.Ale mate mě jak píšete, že to běželo do 80procent,pak se to seklo a po opětovném pokusu se to seklo opět
v tom samém místě.Tato nabídka by vůbec neměla být funkční,to je určeno k exportu na kartu do kamery.

Nakonec píšete o exportu z Avidu a tomu vůbec nerozumím.Exportoval jste jako AVCHD/Blue ray disk a to Vám asi šlo normálně přehrát?
Pokud tomu tak bylo, tak to je v pořádku.

Já se domnívám,že jste při exportu z Ediusa použil funkci exportu do souboru a v Avidu na disk.A to je zásadní rozdíl.
Bohužel nemám křišťálovou kouli,tak netuším co jste vlastně zkoušel a jestli jsem vůbec odpověděl správně.

Poznámka na závěr pro všechny:
Nové programy lze zkoušet způsobem pokus omyl.Taky jsem to tak dělal, ale to je naprosto špatně.Může se stát
že se trefíte na správný postup,ale taky nemusíte.Při laborování změníte nějaký parametr a již Vás to nepustí nebo nikoho
z testerů nenapadlo,že použijete funkci jinak než je obvyklé a program spadne.
Doporučuji přečíst manuál,vždy aspoň v tom rozsahu co chcete udělat.Chápu,že někdy jsou napsané jako od právníků
spisujících naše zákony - stejně blbě,s odkazem na tisíc dalších dodatků a s odvoláváním se na obvyklé zvyklosti.Tím je nutno se prokousat.
Pokud potřebujete poradit,nejsem puntičkář,ale potřebuju Vaše postupy popsat dost přesně.Protože to co chcete udělat může mít více řešení
a já třeba nepřijdu na to,které jste použili,nebo si Váš postup nedokážu vydedukovat.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No asi jsem to špatně popsal,Zkoušel jsem skutečně v ediusu vypálit ze souboru vyrenderovaném jako avchd a to 2ma způsoby jak AVCHD WRIT.tak i BURN DISC v obou případech prostě ED.spadl i v druhém případě kde by to mělo správně jít .V AVIDU jsem ten samý clip avchd vypálil a fungoval v BR.Šlo mě jen o pokus, jinak mám MMC s 1T HDD a tomu je jedno jaký formát mu předhodím. Ještě se zeptám zda jste testoval ED6.6 s nějakým klipem 1920/1080 50p.Umí už na výstupu těch 50p?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na vypalování tak jak popisujete se musím podívat,ale nejdříve po svátkách.Na poslední dva dny před svátkama jsem se domluvil
na školení uživatele ohledně Avidu,takže je možné,že na další dotazy neodpovím hned,možná až po svátkách.
Edius umí export 1920/50p do mp4.
AVCHD 50p umí do 1280x720.
Pracuju na tom,jestli jsem něco špatně nenastavil a vím o všech možnostech.

Zajímá mě to,protože mám dojem ,že Avid umí 1920/50p do AVCHD což mě zaráží.
Při posledních laboracích jsem zjistil, že i Vegas 11 umí totéž jenom do mp4.Ale to berte bez záruky,nevěnoval jsem tomu
tolik pozornosti při testování exportu abych to mohl tvrdit jistě.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím já si myslím,že je zásadní rozdíl mezi vybráním Tools/Disk Burner a výběrem nad stř.osou Burn to disk pokud jsem to nějak z dotazu pochopil.Já jsem na to narazil také když jsem neměl Burn to disk vysvíceno.Vybral jsem to tedy nahoře z lišty Tools/Disk Burner ale tady se to ptá po názvu složky kde je již uloženo
BDMV a certifikate přímo pro BD a nebo Video.ts pro DVD a provede vypálení kdežto tou druhou volbou teprve vytvořím strukturu disku a uložím a nebo i vypálím.Nikde jsem nenašel,kde by to vytvořilo strukturu pro AVCHD a šlo to pak na BD přehrávači nebo DVD přehrát.Pokaždé to uložilo pouze jako m2ts.Možná musí být nějak nastaven project nebo to chybí jak jsem tady diskutoval v H264/AVC kde je v 6.02 pouze Blue-Ray plugin.
Prosil bych také bližší popis od Monys,protože mě to zajímá.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přátelé,jeví se mi, že zde mícháme hrušky s jabkama, eventuelně můj stařecký mozek typu Duron 1,4 nestíhá a došlo k overflow:-)
Pokusil bych se své instrukční sady zrekompilovat z jazyka Knows All do srozumitelného OCR textu :P

Pokud máte zvolen projekt kompatibilní s DVD nebo BD je možno použít volbu Burn to Disc z nabídky nad časovou osou
nebo použít shortkey Shift + F 11.
Myslím tím toto:
[attachment 125 Create_disc_F_11_items.jpg]
Pokračování po kliknutí na Burn to disc to vypadá takto:
[attachment 126 Create_disc_next_items.jpg]
Nahoře máte karty Movie,style,Edit,Write, jejichž význam zatím stačí vysvětlit takto:
Karta Movie - je něco jako rychlé menu
Karta Style umožní volbu DVD nebo BD disku.
Karta Edit umožní editovat vzhled DVD a BD disku.
Karta Write slouží k nastavení a vypálení finálního disku nebo k uložení struktury disku na HDD..
Nechal jsem nastavení tak jak je pro BD disk a přejdu rovnou na kartu Write.
Na obrázku máte popsáno nastavení pro vytvoření disku BD do souboru na HDD do pracovního adresáře.
Tuto operaci zahájíte klikem na Create disc.
[attachment 127 Create_disc_settings.jpg]

Resumé popisu:
Naplácal jsem klipy do timeline a výsledek jsem uložil jako strukturu BD a také DVD disku na harddisk.

[size=medium]Poznámka:
Jednoduchou změnou nastavení lze vypálit buď DVD nebo BD disk.[/size]


Jakmile máte strukturu disku uloženu na HDD,přichází na řadu použití příkazu Disc Burner z panelu nabídek:
[attachment 128 disc_burner.jpg]
Po kliknutí na Disc Burner se objeví další nabídka,která slouží k vypálení Vámi vytvořené struktury disku DVD nebo BD
uložené na HDD.Na obrázku je zachycena situace po zadání cesty ke struktuře DVD v pracovním adresáři,nastavené rychlosti
vypalování, o vybrané mechanice a zbývá jen kliknout na Create disc a zahájit vypalování.
[attachment 129 Create_disc_final.jpg]

Resumé snad netřeba,tímto příspěvkem jsem chtěl pouze osvětlit k čemu je volba Burn to Disc nad timeline
a volba Disc Burner z nabídky Tools v panelu nabídek.

Chybí ještě popis volby Print to File,ale to bych musel požádat Marta o možnost vložit více než 5 obrazových souborů
abych mohl dát své grafoúchylce volný průchod.
O Print to File(export do souboru) tedy v nějakém dalším příspěvku,momentálně provedu Shutdown mého mozkového procesoru
a jeho chlazení kapalinou značky Ostravar za vydatného ofukování ventilátorem od Marlboro Red.
Přílohy
Create_disc_final.jpg
Create_disc_final.jpg (89.99 KiB) Zobrazeno 1252 x
disc_burner.jpg
disc_burner.jpg (235.66 KiB) Zobrazeno 1252 x
Create_disc_settings.jpg
Create_disc_settings.jpg (148.5 KiB) Zobrazeno 1252 x
Create_disc_next_items.jpg
Create_disc_next_items.jpg (87.08 KiB) Zobrazeno 1252 x
Create_disc_F_11_items.jpg
Create_disc_F_11_items.jpg (164.1 KiB) Zobrazeno 1252 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím přesně takhle jsem to popisoval ale neumím to tak podat včetně obrázků.Podle mého jak se snaží Edius zabránit některým nechtěným chybám tak některé
funkce nastavil vlastně 2x ale vnáší do toho pouze zmatek a neuvědomuje si,co třeba nepřehraje Blue-ray přehrávač tak to v pohodě přehraje Multimediální centrum
tak jak napsal Monys - MMC přehraje všechno.Mám eGreat takže vím o čem píšu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ok,takže moje křišťálová koule umí dobře dedukovat.:P
Vysvětlení jak to teda je s Burn to disc a Disc Burner asi stačí,mám ještě patlat popis Print to File?
Ale k tomu se dostanu nejdříve po svátkách nebo po Novém roce.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Já si myslím,že se nic nestane když to tady bude objasněno.Je tam pak ještě po vyvolání exportu možnost přidávání souborů - co se tam dá všechno vkládat a jak to pak vypadá v konečném zpracování,to jsem ještě nezkoušel.
Mohl by jste mě prosím objasnit postup v nějakém novém tematu jak pracujete s vloženými obrázky,vkládáte do nich třeba svůj popis,vložení sem do tematu a pod.nebo používáte přímo nějaký soft.Líbí se mě to a myslím si,že je to rychlejší a přesnější než dlouhé písemné vysvětlování.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Téma bylo rozděleno.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů