Kamera do auta

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
lubud

Trochu okrajové téma: Není mezi zdejšími borci někdo, kdo má zkušenosti s kamerkou do auta? To je taková ta věc, co se přilepuje přísavkou na čelní sklo a natáčí co se děje na silnici za jízdy před vámi (některé typy současně i za vámi). Na trhu je jich sice pár desítek typů, ale netuším, kterou vybrat. Potíže jsou hlavně s rozlišením (nejde přečíst SPZ piráta), problémovým či nestříhatelným formátem záznamu (mov..., krátká záznamová smyčka atd) či špatnnou kvalitou obrazu za šera. Nestojím o hračku, potřeboval bych něco "lepšího".
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já netuším co doporučit.Ale viděl jsem a mám k dispozici video z kamery GoPro od Evik a myslím,že by to mohlo vyhovovat.Kameru měla umístěnou na přílbě a za jízdy na motocyklu snímala.Vypadá to dosti dobře,obraz je neroztřepaný a čitelný,snad se nám ozve a dá k dispozici nějaké rozumy.Popřípadě přidá nějaké videjko.
lubud

Díky za tip, ta kamerka GoPro opravdu vypadá dobře. Na této stránce: http://www.sportkamery.cz/GoPro-HD-Helmet-HERO.html
je několik odkazů na pár nádherných ukázek, až se tají dech. Vřele doporučuji zhlédnutí i těm, co se o kameru do auta nezajímají.
lubud

Zdá se mi podezřele levná, to snad ani za ty prachy nemůže fungovat;)?
Ale vážně - dost mně tam vadí ty diody na "přisvícení". Znamená to, že v noci bude slabá v kolenou... Ty infradiody jsou jen finta na zákazníky, protože na vzdálenost nějakých 6 - 7 metrů (rozestup mezi auty) už určitě nic spolehlivě nepřisvítí.
Líbí se mi, že má docela plynulý necukavý záznam, ale SPZ je bohužel čitelná jen na malou vzdálenost a jen v ose čočky. Díky extrémně širokoúhlé optice (jak tyto kamerky potřebují) má ale špatné rozlišení po stranách, takže nelze rozeznat SPZ u auta jedoucího vedle v souběžném pruhu i když je jinak docela blizoučko.
Chápu, že u takovýchto nahrávátek nemůže člověk chtít zázraky, ale minimální rozlišovací schopnost mít musí.
lubud

No, jsem trochu na rozpacích... Až na ty LEDky se zdá být parametricky podobná té předchozí. I kvalitou záznamu - tady to navíc dost cuká. Ale necítím se jakkoliv oprávněný vynášet soudy, o těchto kamerkách nevím skoro nic (prozatím...). Zatím je favoritem něco od GoPro - hodila by se i na sjezdovku a do vody. Každopádně dík za upozornění.


Naposledy oživil Anonymous v 28.12.2020, 21:58
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host