Strih videa ve formatu mp4? nebo AVCHD?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Taky souhlas,doporučil bych přejít na Avid studio.Tedy pokud chcete zachovat kontinuitu zvyku práce z Pinnacle a chcete mít soft česky.
v*
Příspěvky: 8
Registrován: 01.12.2011, 07:33
Kontaktovat uživatele:

Dekuji panove za dalsi nazory!

Co se tyce kamery Canon Legria HF M41,
snima kamera ve full HD? na kamere je napsano jen HD, je to trochu matouci.
A v recenzi Romoluse je psano - "obraz ve formátu AVCHD – MPEG-4 AVC/H264" - znamena to ze to muze snimat i do formatu MPEG-4? i do AVCHD volitelne?
A jako zapor na konci je "Málo širokoúhlý objektiv" - neni to spojene s tim ze to je HD/FullHD? nebo to je jen vyrobni "vada"?
mand

Tady http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p403258 ... ria-hf-m41 se dočtete, že kamera snímá ve Full HD, v AVCHD. (Jinde seženete kameru levněji.)

"Zárukou špičkové kvality obrazu je snímač Canon HD CMOS Pro, který byl speciálně navržen pro záznam Full HD videa, a ve srovnání s běžnými snímači disponuje až o 160% větší plochou citlivou na světlo."

Jinak "málo širokoúhlý objektiv" není žádná vada(!), naopak mně vyhovuje tím, že obraz je přirozenější (na okrajích není znehodnocen, jako je tomu právě u širokoúhlých objektivů). Ale vždy je něco za něco, tzn. při točení rodinné oslavy v malém panelákovém bytě se vám do záběru vejdou celé postavy jen obtížně.
v*
Příspěvky: 8
Registrován: 01.12.2011, 07:33
Kontaktovat uživatele:

Pokud to je jediny minus, ze se mi nevejdou vsichni lidi do zaberu v malem prostoru tak se to da ozelet, co? :)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To já bych nedal bez "širokáče" ani ránu. Ano. trochu soudkuje, to ale není takové mínus jako, když někde stojím již u zdi a chybí mi na každé straně půl metr pro dobrou kompozici nebo, aby se mi tam vešel celý transparent (poutač) s nápisem atd. Záleží na úhlu pohledu. Konečně ten se dá dokoupit, takže to žádná velká vada není.
Jan

No tak ta kamera Samsung HMX-H200 dostala ocenění TIPA 2010 , nevím , ale nemyslím si že to ti lidé dali té kameře jen tak.Sám za sebe měl jsem dva Panasonicy co nahrávali do AVCHD m2ts přípona a jsem opravdu , ale opravdu rád že je již nemám . Fotoaparát mám Panasonic a jsem s ním spokojený a dokonce i s videem , je sice jen 720p ale pořád lepší než ta kamera HDC-SD10 a SD60 , mohl by to být super stroj ale ten m2ts , ne , to už ne. No a od Sony nechci preventivně ani žárovku protože si můžu být na 90% jistý , že bude mít atypický závit a Sony mě donutí si k té žárovce ještě koupit i lustr :( No a ta kamera HMX-H200 od Samsungu mi jde stříhat v pohodě a video je suprové .Panasonic měl jen jedno rozlišení 1080i - navíc prokládané a dal se snižovat pouze datový tok . HMX-H200 uvádí u 1080i taky to "i" , ale nedělá mi to problémy a navíc má volby ještě 720p a 576p a to už je výhoda.Když se tak zamyslím i do minulosti , tak Sony vždycky přišlo s něčím co nikdo nechtěl. Vím že jejich fotoaparáty nejsou špatné ale po tom co tlačili svoji paměťovou kartu bych ho prostě nechtěl i když už od toho ustoupili.Vždyť ta firma měla i mp3 jen za pirátství.Naštěstí je s čeho vybírat a výrobců je více .
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Jan - Na takovou "odbornou" přednášku se dá pouze říci, že Trabant byl také "auto", protože se sním dalo přemístit z bodu A do bodu B !! >:D<
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

roman51 on je to hlavně velký blábol. Čtu to již poněkolikáté a pořád nevím co se nám pokoušel Jan říci. Jen to, že Samsung je jednička v oboru.
Dany

To Romolus : Osobně dělám svá videa v AVCHD DVD, ale i DVD MPEG2 současně, aby byla kompatibilita stoprocentně zajištěna. Před nedávnem jsem pořídil BD vypalovačku a tak začnou přibývat v archivu ještě Blu-ray placky. Samozřejmě to vše mám ještě uloženo jako zálohu na HDD.

Můžu se tě prosím zeptat při ukládání jako záloha na HDD, v jakém formátu mám ukládat: Mám skoro 3 hodinový záznam z dovolené v Karibiku a stejný film v AVCHD (m2ts ) je velikost 22.2GB, v MP4 16.7 GB a v AVCHD) (mts) je velikost 35.4 GB. Které dva mám smazat, abych neukládal tak velká data. Myslím, že když to přehrávám na velke full HD TV, záznam v MP4 se mírně seká. Děkuji ....
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky za důvěru Dany, ale asi Tě zklamu. Nedokáži ti na tvou otázku dost dobře odpovědět, protože netuším, v jakém bitrate jsou jednotlivá videa zpracována a jaká je jejich kvalita. Prostě si vezmi, pro tebe tu nejlepší možnou kvalitu v poměru k velikosti. To bude nejsměrodatnější hledisko. Konečně mp4 je to všechno, jen zabaleno vždy do kontejneru s jinou příponou. Já osobně dělám AVCHD videa v bitrate 14 až 19Mbit/s, kde je kvalita bez jakýchkoliv nepříjemných artefaktů. Jsou tací, co jim stačí záloha dokonce v 8Mbit/s, ale pro mne osobně je to příliš málo. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host