Převod VHS_kazety na DVD

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud již máte nainstalované Studio, tak si ovladače nalezne a nainstaluje sám po připojení a není třeba nic hledat a doinstalovávat (zkoušel jsem jej na Windows 7 64b).
Je to napájené z USB takže stačí připojit do PC USB kabelem a kabely z videa (audio i video) do vstupu. Podle obrázku to budou konektory na opačné straně než je USB. Není na tom nic složitého - vyzkoušejte (není co zkazit).

http://images.amazon.com/images/G/01/el ... luxe_9.jpg

http://columbiaisa.50webs.com/vhs_to_dvd_honestech.jpg
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Doplním Martovo zapojení: většina videorecordérů nemá výstup 3xRCA,ale SCART.K tomu slouží tato redukce,ale pozor,je třeba koupit průchozí od SCART směrem k CINCH nebo si jej nechat udělat.
[attachment 70 redukce_RCA_SCART.jpg]
Přílohy
redukce_RCA_SCART.jpg
redukce_RCA_SCART.jpg (128.16 KiB) Zobrazeno 1481 x
kajko
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2011, 15:16
Kontaktovat uživatele:

Já používám hardwarový převodník, viz http://syntex.cz/p/advc-110 , mám ho už pár let a jsem s ním naprosto spokojený. Výhodou je, že se tam dá zamknout zvuk k obrazu, takže nenastane rozsynchronizování u dlouhých záznamů ani při velmi špatné kvalitě VHS. Nevýhodou je cena a taky to, že k počítači se připojuje přes rozhraní FireWire (IEE1394), což ne každý počítač má. Na PC jsou Windows 7 64Bit, studio 12 a studio 14, v obou to funguje bez problémů. Na stránkách Syntexu se podobných zařízení dá najít víc, v různých cenových relacích.
Vlaďa

Zdravím vás všechny. Problém jsem vyřešil nákupem nového zařízení, které mi doporučili v Exacu (převodník Pinnacle Studio 15 MovieBox Ultimate Collection)
Výsledky jsou dobré a na video se konečně příjemně dívá. Jenom jsem musel ve videu ubrat trochu modré barvy, ale toto jsem dělal až na straně Studia_15 (Nástroje / Přidat videoefekty / Studio Ultimate RTFx / Vyvážení barev RGB) a bylo to naprosto snadné. Díky tomu jsem se zase naučil nové věci na Studiu_15 a jsem tomu rád.
Ještě nikdy jsem se tak nenadřel s řešením problému kamerového střihu a záznamu jako s tímto. Zkraje jsem si to vůbec neuvědomoval jako problém. Na některá videa se prostě nedalo dívat (některé lidi z toho dokonce začala bolet hlava). Byla to ta videa která jsem díky okolnostem (třeba smazaný archiv na počítači) musel zpětně stahovat do počítače z VHS abych s nimi dále pracoval. Tam ten problém vlastně vznikal (půlsnímky a mikro_poskakování obrazu a neskutečně nepříjemný pocit při koukání)
Přeji vám všem hezký den :-))
RichardK
Příspěvky: 10
Registrován: 26.04.2011, 12:36
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všecny na foru.Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s pouštěním digitalizovaných záznamů z VHS na plazmových televizích.
Poukud si převedu záznam a vše pouštím na PC zdá se všechno naprosto v pořádku,ale pokud to později pustím na plazmové televizi, tak se mi v některých měně světelných částech záznamu obraz jakoby rozplívá a nestíhá se přepisovat (pozor ne rozpadá s tímto problém nemám).
Je to běžné nebo je někde cyba ve zpracování? Dá se to nějakým nastavením stabilizovat třeba přidat kontrast ?
Díky za reakce a zkušenosti.
Michal.P

Dobrý den, mužu se zeptat zda si někdo z vás nechával převest vhsky u firmy video-vzpominky.cz? Mají sidlo v Brně v Krpoli což je pro mě jako pro brňaka ideální, ale chtěl bych aby moje kazety byly převedeny kvalitně….
Juris

Já jsem řešil úplně stejný problém. To video při rychlejším pohybu kamery se seká. V tomhle jsou ty levné USB převodníky hodně špatný. V těch firmách ve kterých VHS digitalizují tyhle USBčka nepoužívají. Nechal jsem to nakonec udělat tady www.studioraft.cz/digitalizace/ a kvalita super. Není to samozřejmě HD rozlišení protože ty VHS kazety používaly systém PAL, který má 576 řádků, ale můžu potvrdit, že co bylo na kazetě, to mi dodaly v MPG fomátu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host