Převod VHS_kazety na DVD

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Vlaďa

Ahojte všichni, fakt už nevím co s tím.
Mám několik cenných rodinných akcí na VHS kazetách (video_magneťák s kazetou na níž je záznam na magnetické pásce a to celé je připojeno na televizor). Chci ty VHS kazety přes Pinnacle_Studio_15 dostat na DVD aby se to dalo pouštět na DVD_plejeru také připojeného na televizor).
Když do Pinnacle_Studia_15 stáhnu záznam z kamery a vypálím to na DVD tak se na to příjemně kouká. Když ale do Pinnacle_Studia_15 stáhnu záznam z kazet VHS a vypálím to na DVD tak se na to nekouká ani trochu příjemně a obraz zvláštním způsobem při rychlém pohybu kamery poskakuje.
Trápím se s tím již delší dobu a zjistil jsem že za to u VHS prý může jakési prokládané snímkování ale, sakra, co s tím?
Záznam z VHS_kazety umím docela dobře stáhnout přes USB_2.0_Video_Grabber od firmy Delock.com, když to upravuji na Pinnacle_Studiu_15 tak vše se zdá být OK, ale když to vypálím na DVD (formát záznamu DVD, nemám zatrženo Progresivní kodování) tak výsledek je nepříjemné koukání a trhavý chod obrazu.
Zkoušel jsem i aktivovat Progresibní kodování (zatržítko je zatrženo) a výsledek se mi zdá být stejný.
Zkoušel jsem stáhnout z VHS_kazety a uložit záznam ve formátu AVI a až to AVI natáhnout do Pinnacle_Studia_15 ale tam jsou zase problémy s verzí AVI - Pinnacle_Studio_15 tu verzi AVI neumí.
Musí přece existovat způsob jak přetáhnout záznam z VHS_kazety nd DVD a výsledek byl příjemné koukání
Zdravím vás všechny
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Problém bude pravděpodobně v grabovacím zařízení pracujícím přes USB.Ten typ co uvádíte neznám,tak moc neporadím.Kazety VHS běžně stahuju přes stařičké PS 12 pomocí PCI TV karty s tunerem od firmy K-World. Na kartě mám kompozite in propojené přes redukci SCART na obstarožním VHS videorekorderu Daewoo.Typ Vám nenapíšu,nechce se mi to rozhazovat,mám to zabudováno v pracovním stole.
Prokládaný záznam VHS určitě není příčina problému.DVD norma jasně hovoří o prokládaném záznamu.Když se kouknete, někde tu výpis normy je.
Ne všechny USB grabbery fungují korektně s PS.
Proto mám PS 12,protože PS14,ale ani PS 15 moji TV kartu nepoznají o Avid Studio nemluvě.
Měl jsem půjčený USB grabber,přes který import do PS 14 i 15 šel,ale vykazoval podobné problémy jak píšete.Tak jsen se na to vykvák
a jedu jak popisuju.Ale vzpomínám si,že někdo tu popisoval grabber Easy Cap a s ním mu to fungovalo korektně.
lubud

Převod pomocí TV karty není vždy úspěšný, mohou se časově rozcházet video se zvukem (i když ani to není pak žádný problém seřídit). Nejlepší cestou je konverze pomocí kamery řady D8 SONY TRV 340 (a pod...), která měla přímo k tomuto účelu v sobě profi převodník z MPEG 2 na DV. Kde ji ale vypůjčit neporadím:).
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nejspolehlivější metoda je stolní HDD rekordér. Nahrát, sestřihnout a posléze vypálit na DVD. Já tak udělal desítky VHS a vše v pohodě. S kamerou - tentokrát Sony TRV 240 (stále ji mám) -, jak to píše Lubud jsem to také úspěšně praktikoval. První varianta je pro mne snazší a pohodlnější.
Vlaďa

V Pinnacle Studio 15 Ultimate je speciální režim "Neprokládaný" (Nástroje/Přidat videoefekty/Studio Ultimate RTFx/Neprokládaný)
Nebude to mít nějakou souvislost s těmi prokládanými půlsnímky? V Helpu, který mám ve Studiu 15 Ultimate, o tomto režimu jsem nic nenašel. Taktéž jsem si stáhnul Help z www.pinnaclesys.com a nic. Asi začnu laborovat ale předtím se chci zkusit zeptat.
Stahování kamerových záznamů z VHS kazet by přece měla být naprosto standartní aktivita a já mám pocit, že objevuji Ameriku
...................................................................................................
Co se týče mnou používaného A-D převodníku www.delock.com, ten převodník se asi chová správně. Převádí to co se mu dodává z VHS kazety a je na počítači aby půlsnímky dal dohromady. Domnívám se, že pro software by to měla být docela jednoduchá aktivita spojit půlsnímek lichých řádků s půlsnímkem sudých řádků.
Už se dívám i na jiné střihové programy, třeba Adobe Premiere. Tam to prý je ale bude velmi nepříjemné nastudovat nový střihový program. Nevěřím, že by to neumělo i Pinnacle Studio 15 Ultimate.
Mám dokonce A-D převodník přímo od Pinnacle (USB-700) ale na moje Windows_7_64bit se výrobce neobtěžoval udělat drivery na tento převodník USB-700. Poslední převodníky jsou na jakousi Vistu 32bit.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na neprokládaný režim souvislosti s materiálem z VHS kazet zapomeňte. Původní záznamy jsou také standardně prokládané. tudy tedy cesta určitě nepovede.

Problém bude v PS samotném nebo se synchronizací půlsnímků při čtení kazet videorekordérem. Stává se to, když videopřehrávač, na kterém se kazety čtou je odlišné od toho, na kterém to bylo nahráváno. Elektronika videopřehrávače má problém se synchronizací a nedokáže optimálně nastavit čtecí hlavu do správného úhlu. Jestli se Vám problém projeví až po rederingu v PS, bude asi problém někde v PS15 samotném.

Možná by stálo za to koupit si či zapůjčit HDD a nainstalovat W7 x86 a zkusit natáhnout video z VHS skrze USB-700. Tam budou ovladače podobné tomu ve Vista. Ani to není záruka úspěchu. Je prostě potřeba experimentovat, dokud se nedostanete k úspěšnému konci. Hodně štěstí.
Miroslav Polner

Ja používam na prepis VHS do PC kartu Pinnacle PCI 5OO a nemám žiaden problém a je to jedno akú verziu používam, 14 či 15, je to jedno.
lubud

VHS je prostě "stará technika" tak musím logicky používat "staré krámy", které si s tím ještě rozumí. Nač hledat vědu tam, kde není? Proč to neudělat jak tady radí ostatní a proč se přehrabovat v jakýchsi prokládaných/neprokládaných režimech ???
Mám to odzkoušené, sám jsem (jak píše i Romolus) před lety "zachraňoval" rodinný archiv z VHS.
Vlaďa

Už asi začínám tušit v čem je problém a to díky vám a vašim poznámkám. Tohle jsem zaslal do Exacu na vyhodnocení a pravděpodobně použiju svoji starou 700-USB (která ale ještě nikdy nebyla zapojena a proto to s ní neumím)

Zpráva a dotaz do Exacu:

Děkuji za odpověď. Podařilo se mi zjistit, že půlsnímkový zápis na VHS_kazetě je normální a přirozený a že to ani nejde jinak. Televizory umí zobrazovat jenom půlsnímky.

Problém nastane až když to z tý VHS_kazety chci stáhnout zpět do počítače. VHS vysílá ty půlsnímky poněvadž nic jiného vysílat neumí a je na počítači aby si z těchto půlsnímků složil zase celé snímky.

To je celá věda !!!!!!

Převodníky dodávané od Pinnaclu mají potřebný skládací software obsažen přímo v driverech, takže výstupem z driveru je koukatelný složený celý snímek (půlsnímek_lichý + půlsnímek_sudý).
Toto je informace tak na 85 procent poněvadž je vydedukovaná z několika informací kolem toho.

Proto na stahování z VHS videomagnetofonu je nejlepší použít převodník přímo od Pinnacle

Já jeden takový sice mám ( 700-USB ) ale potřeboval bych jej pro jistotu otestovat ( mohu vám jej odeslat na otestování? Službu samozřejmě zaplatím.

Až byste jej zasílali zpět tak bych přivítal malý od ruky nakreslený výkresek jak přesně k tomu 700-USB připojit dráty.
Trochu mne mátly ty dvě strany s konektory OUT a IN. V mém případě chci jenom výstup záznamu do PC takže je to asi ta strana s USB a pravděpodobně se to celé i tím USB napájí. Dále bych asi propojil cinč konektory bílý, žlutý a červený přes SCARTA který je přepnut na výstup signálu ven, že? A ještě asi bude nutno připojit S-kabel, že?
Jenom nevím zdali musí být pro správné fungování propojený i FireWire, domnívám se, že ne ale raději se zeptám.

Také bych zcela bezpečně potřeboval vědět zdali s tímto 700-USB umí pracovat Studio_15_Ultimate nebo Studio_14. Počítač bude použit 32 bitový poněvadž již vím že drivery nebyly upgradované na 64 bity.

Já jsem si kvůli střihu kamerových záznamů koupil velmi výkonný počítač (64 bit) a to je průšvih poněvadž drivery 700-USB na 64bitu nefungují.

Jsem také připraven případně koupit nový převodník ale nikde na stránkách výrobce (www.pinnaclesys.com) jsem nic nenašel. tento nový převodník by musel bezpečně pracovat na 64 bitovém počítači pod Windows_7

Předem vám děkuji za pomoc a inspiraci.
Miroslav Polner

Ten USB Pinnacle 700 čo máte sa dá použiť na W7/64 Bit. na stránke Pinnaclesys.cz si stiahnete k tomu ovládače na Vistu 64 bit a potom to bez problémov funguje. Prepojenie je celkom jednoduché. Jedným cinch káblom video a zvuk sa zapojí do in zvukovej karty line. Takže to posielať je zbytočné. Celkom jednoduché.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů