Nastavení projektu v DVD AR 5.2

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
Alf60
Příspěvky: 9
Registrován: 19.02.2012, 20:55
Kontaktovat uživatele:

mand
Chtělo by to víc údajů o nastavení renderingu audia ve Vegasu. Pokud je to do AC-3 Pro, nastav parametry na záložce Preprocessing podle obrázku.
[attachment 353 AC-3Pro.gif]

DVD-A by neměl v žádném případě cokoliv znovu renderovat (ani audio a ani video), už jenom proto, že každý renderig výslednou kvalitu vždy zhoršuje a navíc je výstup z něj daleko horší, než z Vegasu.
Přílohy
AC-3 Pro.gif
AC-3 Pro.gif (38.94 KiB) Zobrazeno 1711 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Alf60, děkuji za radu. Zkusil jsem uvedené nastavení a DVD-A tentokrát audio znovu renderovat nechtěl. Čili tento problém je vyřešen. Jen ta hlasitost se renderováním v Sony Vegas opět o něco zmenšila, odhadem o necelých 10 dB (viz obr., kde Audio 1 je AC-3 Pro a Audio 2 je originál AC-3). Pro zajímavost při renderingu AC-3 v Power Director k úbytku hlasitosti nedochází. Jinak v Sony Vegas jsem původně využil nastavení z šablony "Sony AVC/MVC -> AVCHD 1920x1080-50i", ve které jsem nic neměnil a DVD-A chtěl audio znovu renderovat. Když jsem místo AC-3 použil PCM, nedošlo ani k úbytku hlasitosti ani k renderování v DVD-A, ale zase to zabralo moc místa. Je tedy ještě něco v nastavení Sony Vegas, co způsobuje snížení hlasitosti formátu AC-3? (To už ale zase patří spíš do diskuze o Sony Vegas.)
[attachment 354 AC-3Pro.jpg]
Přílohy
AC-3 Pro.jpg
AC-3 Pro.jpg (283.32 KiB) Zobrazeno 1711 x
Alf60
Příspěvky: 9
Registrován: 19.02.2012, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Zkus vypnout "RF overmodulation protection"
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Vypnul jsem a nepomohlo to. :-( Zůstanu tedy asi u PCM formátu.


Další problém je, jak nastavit v menu animované náhledy kapitol. Změním-li u kapitol stav ze "Still" na "Animated" a nechám na DVD-A, aby automaticky posoudil jejich vhodnou délku, ponechá defaultně nastavenou hodnotu 30 vteřin a renderování nedopadne dobře. Asi po 2 minutách renderování 30vteřinových náhledů (4 strany menu po 4 náhledech) dojde k 98% a zbývající 2% nedokáže dopočítat ani po dalších 40 (slovy čtyřiceti) hodinách renderingu. CPU je stále v akci, ale dál se to nepohne ani na 99%. Při ručně zadané délce animovaného náhledu na hodnotu 10 vteřin proběhne renderování úspěšně po 12 minutách, ale jen za předpokladu, že menu nemá víc než 8 náhledů (v mém případě dvě strany menu po 4 náhledech). Čím jsou dány tyto limity? Nastavením DVD-A?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Todle mi uniklo.Nepoužívejte vícestránkové menu.Vložte si radši nové submenu.
Vícestránkové menu mi nikdy v ničem nechodilo dobře.
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

steviezah napsal: "Je škoda, že DVDA nemá přímo volbu do AVCHD disku, ale snad to časem objevím, protože si myslím, že volbu to sice přímo nemá
ale export bude možný pro AVCHD DVD.
A než na to přijdu a budu to opravdu moc potřebovat, nasázím hotové sestříhané soubory do timeline Avidu, vyberu si nějakou
šablonu a vyexportuju to do obrazu AVCHD DVD z něho.To Avid umí, jenom nesmím chtít dělat něco co v menu neumí."


Možná "ponesu dříví do lesa", ale v DVDA dělám AVCHD DVD jednoduše takto:
1/ Vytvořím Blu-ray disc, resp. jeho ISO obraz.
2/ Po rozbalení obrazu (např. v Power ISO) extrahuju do připravené složky pouze složku BDMV.
3/ Po rozkliknutí složky BDMV se objeví BD struktura,
[attachment 444 BDstruktura.png]
ze které vymažu 4 označené adresáře, tj. AUXDATA, BDJO, JAR, META.
4/ Z BD struktury se rázem stala struktura AVCHD DVD.
Přílohy
BD struktura.png
BD struktura.png (13.32 KiB) Zobrazeno 1711 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Něco takového jsem měl na mysli, že by to tak mohlo jít.Ale protože jsem zkoušel ISO soubor z Architecta
přímo otevřít v PDVD přes Daemon virtuální mechaniku a ohlásilo mi to nekompatibilní disk tak tam právě
předpokládám, že bych měl hledat postup jak z toho udělat AVCHD DVD bez nějakých dalších operací.
Momentálně mě to netlačí řešit, ale určitě se na to časem podívám.
Teď mám hlavně dobrý pocit z toho, že jsem si ověřil, že skutečně lze do DVDA vložit jiné než
videosoubory z Vegasu a funguje to bez přerenderování.Co se renderuje jsou Menu,jejich stránky
a pohyblivé náhledy v nich.Kdybych ještě tak přišel na to jak by se ani toto nemuselo renderovat byl bych
velmi spokojen.Zatím se mi povedlo dosáhnout tohoto:
[attachment 445 optimize.JPG]

Možná, že zas chci něco co nejde, nebo to výrobce programu nedovolí.Ale mě nic nehoní mám čas.
A rozdělal jsem si větší projekt, abych si mohl ověřit jak DVDA funguje.Rád bych se dopracoval
k takovým vzhledům menu a lepším funkcím než v Pinnaclu a následně v Avidu.
Vzhledy si myslím, že nebudou problém.Funkce musím postudovat.
A nejradši bych si to ověřil na nejjednodušší platformě jako je DVD.

O tom jak mě zklamala kvalita výstupu na DVD už jsem tu psal, zkusím to nějak překousnout.
Nebo jsem udělal něco špatně a já nevím co.Ale uvažuju takto:
Sony je zavedená firma, tak proč by si kazila renomé takovým hnusem?
Zkusím to znova později, třeba jsem něco u prvního projektu DVD přehlédl a stejnou chybu jsem opakoval
u dalšího projektu, abych si ověřil, že ten hnus opravdu leze z programu.
Třeba tam bude podobná finta, kterou jsem používal k oblbnutí Pinnacle a následně Avida aby výstup
na DVD byl použitelný a já nechytal amok při zhlédnutí hotového DVD.

Zatím si stáhněte jednu stránku vyrenderovaného menu BD z DVDA.Kvalita popisků jednotlivých kapitol
a titulek menu se mi teda nelíbí, ale je to teprve druhý pokus.Musím to vychytat, z Pinnacla
jsem to měl podstatně hezčí a ostřejší.Náhledy neberu v potaz, ty jsou už ve zdrojovém videu nic moc.
http://uloz.to/xghAqxK/00003-m2ts
Přílohy
optimize.JPG
optimize.JPG (39.16 KiB) Zobrazeno 1711 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Kvalita popisků staženého souboru je přijatelná. Já tu ostrost/neostrost řeším větším písmem. Jsem smířen s tím, že DVDA prostě nerenderuje ve výborné kvalitě, takže jsem rád, že jsme vyřešili, jak jím protáhnout film bez toho, aby se na tom nepříznivě podepsal, a jestli přijdete na to, jak jej přimět, aby nerenderoval ani náhledy, tak klobouk dolů. Myslím totiž, že nic na způsob smart renderingu neovládá.

Docela by mě ještě zajímalo, jestli by DVDA bez problémů zvládl ze zdrojového videa z Ediusu třeba třístránkové menu po osmi 30vteřinových animovaných náhledech na stránku. Jestli by se to zase nezaseklo u Vyber klipy (Page 2).
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro mand: Soubor ke stažení je vyrenderovaný z Ediusa.


Ale já už řeším zase něco jiného.
Tak to jsem asi opravdu v koncích.Tentýž projekt, který jsem nejprve vyexportoval jako BD a byl jsem
s ním spokojený jsem vyexportoval na DVD.Nevím prostě co s tím, ale ten hnůj co z toho vyleze
je patrný při pouhém přepnutí projektu z BD na DVD.
Tentokrát jsem všechny screeny dal zvlášť a jsou v pořadí:
1. stránka jako BD, 1. stránka jako DVD,
2 .stránka jako BD, 2. stránka jako DVD.
[attachment 446 BD_page.JPG]
[attachment 447 DVD_page.JPG]
[attachment 448 BD_page_2.JPG]
[attachment 449 DVD_page2.JPG]

Jestli máte někdo nějaké řešení, prosím napište ho.Ale já to vidím zatím tak, že každý projekt, který budu
chtít mít současně v BD a DVD formátu budu muset upravovat přepínáním z projektu DVD do projektu BD
a porovnávat při úpravách navzájem tak aby vypadaly oba stejně a při tom nemám jistotu, že se trefím
a deformaci obrazu objevím až po finálním renderu v případě DVD.
Nejedná se mi o degradaci videa, to z principu exportu vyplývá ale sere mě degradace vlastních titulků
samotným programem.

Když jsme tu před časem blili na Avid, že má špatný výstup titulkovače, co je potom tohle za šrot?
Není mi známo, že by na to vyšel nějaký fix a nechce mi snad nikdo tvrdit, že mám opět nereálné
požadavky na program, nebo jsem zvolil nevhodné rozvržení obrazu.
Přílohy
DVD_page2.JPG
DVD_page2.JPG (113.57 KiB) Zobrazeno 1711 x
BD_page_2.JPG
BD_page_2.JPG (117.83 KiB) Zobrazeno 1711 x
DVD_page.JPG
DVD_page.JPG (128.02 KiB) Zobrazeno 1711 x
BD_page.JPG
BD_page.JPG (144.91 KiB) Zobrazeno 1711 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak beru zpět, jsem si naivně myslel, že tento problém v DVDA nebudu muset řešit tak jako ho nemusím řešit v Avidu
nebo Ediusu.Ani jeden z těchto programů takto nedegraduje vlastní titulky jako DVDA. Ale pokud tedy bude stačit
změna velikosti titulků, čili písma, tak to bude chtít laborace a to mi zase není až tak cizí :D.
Prostě beru na vědomí, že DVDA pro DVD renderuje nechutně a bez úprav se to neobejde, takže nějaké kliknutí a pohyb myšem to bude navíc potřebovat.
Fuj, už mě omylo, že to budu muset celé předělávat.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host