Má význam instalovat češtinu?

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jsem na vážkách. Mám tu k dispozici nejnovější verzi 5.2-133 a našel jsem si na popud Steviezaha i verzi 5.0b-180+češtinu. Nemohu se rozhodnout, kterou verzi do PC implementovat. Čeština je samozřejmě neoficiální, vyrobena nějakým šikovným nadšencem. Nevím do jaké míry se bude shodovat s originální angličtinou. Když mi tu bude někdo pomáhat a předvádět dané ovládací prvky v angličtině a já tam budu mít češtinu, nebudu zase tušit, co a kde použít. Chci se vyhnout přeinstalacím DVD Arch., protože mám zkušenost, že pokus o instalaci jiné verze, než té stávající činí obvykle velké problémy. chci věřit, že nejnovější verze je spolehlivější a proto jsem téměř přesvědčen, že do PC pustím právě tuto verzi. Je to stále verze 5, takže ovládání a postup by měl být totožný. Jak se na to díváte Vy zkušení harcovníci??

Zapomněl jsem se optat, ale tuším odpověď podle posledního příspěvku. Video(a), která poskládám do BD v DVD Arch., jsou při vytváření struktury disku opět přepočítávány nebo se tak děje pouze se samotnou strukturou menu, která se k videomateriálu pouze přidělá? Snad je otázka dosti srozumitelná.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Verzi bych nechal asi anglickou - právě kvůli hledání případných problémů na internetu. Jeden příklad z praxe - pro vývojový nástroj Visual Studio 2010 byla vytvořena kompletní čeština - přeložení nabídek, chybových hlášek, ... Neznám nikoho kdo by měl odvahu ji nainstalovat a používat, protože pro českou chybovou hlášku prostě google nic rozumného nenajde. Takže můj názor na češtinu - jen v rozumné míře (pouze nápověda), nebo u rozšířených programů kde nehrozí bádání nad problémy.

Při vytváření struktury jsou propočítávána menu tak jak píšete a to zda se propočítá i video závisí na nastavení - mrkněte do File -> Optimize Disc. Viz. obrázek - Recompress je No, takže se nebude video přepočítávat.

[attachment 18 OptimizeDisc.jpg]

Dívám se ještě na audio a to se mi přepočítává kvůli nekompatibilnímu formátu. Mám na kameře nastaveno Dolby Digital, protože video s LPCM mi Studio nepřehraje (asi někam nahraju ukázku a založím nové vlákno, protože je to divné).
Přílohy
OptimizeDisc.jpg
OptimizeDisc.jpg (56.83 KiB) Zobrazeno 856 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dospěl jsem k názoru, že nepočeštit.Důvod už napsal Mart a je to fakt.Nevládnu skoro vůbec angličtinou,ale pokud něco hledám a zadám to česky,obvykle nic nenajdu.Hlavně na Seznamu.To je totálně sračkoidní vyhledávač,pokud to samé zadám na Google, tak
buď něco málo najde,nebo mi najde výsledky přeložené z angličtiny.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host