Problém s videosoubory - program zamrzne

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Aniž by stačilo mé nadšení z DVD AR vyprchat, zasekl jsem se na jeho zamrzání při přidání cca 30 minutového AVCHD souboru. Je to stejné, jestli je to soubor z kamery Samsung nebo mé Sony. Soubory jsou před připraveny v PS 14 a 15 a oba jsou vyjmuty ze struktury AVCHD DVD, ze složky Stream. V tom nejspíš problém nebude. Takto přidaný soubor zobrazí v Timeline pouze zvukovou stopu, místo obrazu je tma, kterou začíná každé moje dílko před nástupem mého loga. V okně DVD AR Exploreru soubor přes pravé tlačítko přehrát jde. Jak se přesune do pracovní plochy nebo adresáře po pravé straně a chci s ním udělat jakoukoliv akci, celý DVD AR zamrzne a zavřít se dá pouze přes Správce souborů. Na webu jsem o takovém problému nenašel ani zmínku. Jen pro připomínku. Jedu na W7x64bit Ultimate.

Takže to vypadá, že jsem s touto aplikací skončil dříve, než jsem mohl pořádně začít.:S
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Dal jsem ve Studiu renderovat 40 minut do souboru MPEG-2 TS, volba AVCHD HD(HDD), tak jak to bude hotové tak vyzkouším. (pokud se to ještě dnes vyrenderuje (td)).

Edit:
Hmm, tak stejný problém (na verzi 5.0) :(. Budu nad tím laborovat, spoléhal jsem na tento program tak by pro mě byl zásadní problém kdyby to nešlo.

Edit II:
Tak to vypadá spíš na problém se souborem který leze z Pinnacle. Architect spadne i na minutovém souboru vyrenderovaném z Pinnacle.
Zkoušel sem vyrenderovat 2 minuty videa v Ediusu a to jde bez problémů. Zkusím ještě poexperimentovat s datovými toky a udělat v Ediusu i něco delšího.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Testoval jsem soubory ,které mám z PS,ale jsou to mpg a mp4.S těmi jsem kromě reenkodování žádný problém neměl,SDA fungoval korektně.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To je tedy s prominutím k nas....! Jak je vidět, formáty videa zdánlivě plně kompatibilní mají někde něco odlišného. Třeba se dá rozdíl vyčíst z údajů, které poskytne MediaInfo. Já osobně těm mnoha údajům pramálo rozumím, takže je to pro mne spíše příslovečná španělská vesnice. Tady je výpis: [attachment 28 MediaInfoAVCHDzPS14.txt] Nezbývá než experimentovat. Proč jednou nejde něco jednoduše. To, aby se člověk uexperimentoval.:X

Toto je výpis MediaInfo video souboru vytvořeného také v PS, který v Architectu otevřít jde:
[attachment 29 LogoRNHVzPS.txt] Není tam ovšem žádné video. Jen grafika a hudba ze SmartSound.

Zde jsou ještě pro úplnost výpisy Media info ze stejného video souboru:
1.
[attachment 30 20110520143239.txt] je originál soubor z kamery Sony HDR-SR11E
2.
[attachment 31 0000.txt] je tentýž soubor bez uprav projetý PS 14, jako BD a vyjmutý ze SREAM složky. Bitrate 16000Kbps

S prvním je v DVD AR možno pracovat, s druhým bohužel nikoliv. DVD AR zamrzne a exe soubor je třeba zavřít ve správci úloh. Dokáže někdo z přiložených souboru vyčíst diametrální rozdíly, které by mohly způsobovat tyto problémy??

Ještě jeden postřeh. Zkusil jsem jeden soubor z PS projet v Power Director 9 a následně otevřít v DVD AR. Bohužel, takto vytvořený soubor dokonce zobrazil chybové hlášení, připravené k odeslání do Sony Creative a aplikace taktéž zamrzla.

Soubory uvedené výše jsem dal pro možné vyzkoušení na Ulož.to. Heslo je strihvidea.cz
Přílohy

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přátelé, myslím, že tudy cesta nepovede.Po porovnání výpisů obou souborů jsem dospěl k názoru, že stream vytažený ze složky BDMW
nepojede v DVDA.
Hlavní rozdíl mezi soubory vidím v tom, že ve streamu chybí informace o prokládání,informace o pořadí snímků.Tím pořadím myslím jestli Horní půlsnímek jako první nebo spodní.(TFF-Top fiel first,BFF-Bottom field first).Jestli ještě další problém způsobuje profil formátu až tak jistě nevím, ale domnívám se, že ne.V tom se tak nevyznám,ale domnívám se,že pokud je použit něaký profil, je v něm obsažena informace o prokládání a dalších náležitostech podle daného mustru.
Srovnání souborů podle položek jak je empiricky sleduju a porovnávám:

1)MediaInfoAVCHDzPS14: Format_Profile: Main@L4.0, chybí info o prokládání a s/s
2)LogoRNHVzPS: Format_Profile: Main@L4.0,info o prokládání je,způsob TFF, info např: o bitové hloubce zpracování(BitDepth) je, 25s/s
3)20110520143239:Format_Profile: High@L4.0,info o prokládání je,způsob TFF, info např: o bitové hloubce zpracování(BitDepth) je,25s/s 4)0000: Format_Profile: Main@L4.0,info o prokládání není,ale způsob je MBAFF,info např: o bitové hloubce zpracování(BitDepth) je,25s/s

Z toho co zatím vím pro mně vyplývá, že pro DVDA zcela jistě vyhovují soubory 2 a 3.
Soubor 1 může být pravděpodobně použit
Soubor 4 nevyhovuje.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Steviezah za cenné postřehy. Jste fakt MACHR!

Zkusil jsem tedy v PS14 přepočítat ten samý soubor ještě jednou jako BD, ale tentokrát ne jako BD(AVC), nýbrž BD(MPEG2).
Výpis Media info:
[attachment 32 00000BDMPEG2.txt] Takto vytvořený soubor v DVD AR se načte a funguje.
Udělal jsem to z předchozího BD(AVC) souboru předtím již v Pinnacle vyhotoveném.
Přílohy

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jak je na tom soubor s kvalitou,zajímá mě to spíš okometricky :-) ?
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vypálil jsem to zkušebně na BD-RE (BDMV(MPEG2) 17000Kbps) a koukal se na to na své 102cm LCD Sony, a co se okometrie týká, neshledal jsem žádnou viditelnou degradaci. Video zůstalo čisté jako zrcadlo a velikost je přibližně tatáž, jako zdroj AVCHD. Již jsem překonvertoval v PS 15 celou dovolenou, cca 19GB, ale do zkoušek v DVD AR se pustím až v pondělí. Bude to ještě řehole.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zde jsem sloučil příspěvky, které popisují problém
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů