prelínačka Avid

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Prosím ako spraviť prelínačku. Pokúsim sa to vysvetliť lebo neviem ako sa to správne volá. V jednej stope mám napr. postavu a v druhej pohár. Chcem aby pohár bol jemne vidieť v pozadí hlavy prvej stopy. Použil som prelínačku ale tá na konci pohár zobrazí celkom a ja chcem vidieť len jemný nádych toho pohára počas celého záberu hlavy až po prechod ďalšieho strihu. Ďakujem.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To je velmi snadné! Prostě najedete šípkou do růžku klipu. Ten se zabarví. Táhnete za něj dopředu či dozadu, podle toho, jak dlouhou prolínačku chcete mít. Je lepší mít více roztaženou časovou osu (TIMELINE). V tom případě se v přetaženém místě objeví údaj o délce efektu. Kliknutím na danou číslovku se dá vepsat jiný číselný údaj a klávesou Enter potvrdit. Snad je to dosti srozumitelný popis. Uděláte-li to samé na konci jednoho klipu a na začátku dalšího, je z toho rázem stmívačka. Hodně štěstí.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem Romolus skúsil som to ale v jednom momente sa ten pohár ukaže vždy celý a práve to nechcem. Ten jemný nádych chcem po celom strihu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Asi máte na mysli něco jako obraz v obraze.Podívejte se tady jestli potřebujete tohle:
http://www.uloz.to/10649907/pip-ii-mp4
http://www.uloz.to/10649906/pip-mp4
Navíc jsem ty koně zpřechodoval.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Potřebné klipy v samostatných stopách, pak myší pravým klik na klip > otevřít editor efektů > záložka efekty > vybrat 1. 2D-3D > Studio PiP > v roletce vybrat bez předvolby, nebo ručně nastavit podle přání) > nastavit průhlednost > OK. To je vše. Nevylučuji, že to jde i jinak, zatím jsem přišel jen na tento způsob. Sám zatím jen laboruji (a využívám návodů od „steviezah”).

Než jsem to doťukal, steviezah byl rychlejší...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano je to jeden ze způsobů.Já jsem použil efekt z řady 2D-3D typ Editor 3D CPU.Ale záleží na Vás, který způsob využijete.Já bych jenom podotkl, že klip, kterému jsem nastavoval ořez, průhlednost a rozmazal okraje, jsem měl ve stopě nad videjkem, které jsem použil jako hlavní.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Skvelé! Presne toto som potreboval. Ďakujem za rýchle reakcie vidím že toto fórum budem navštevovať často než sa naučím správne ovládať Avid. Prepáčte za neskoršie otázky.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host