Magix HD

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Další zkušenosti s jiným programem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Re: menu disku
Autor: Otakar (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 21:04

Zdravím testuji ten Magix /nevládnu sice angličtinou ale jako základ mají všechny střihové programy podobné uspořádání/.Zatím asi po třech hodinách všelijakých pokusech co již jsem zkoušel tak při nějakém nesmyslu to pouze vyhodí upozornění s vykřičníkem,že to a to takto dělat nelze ale ani jednou se nekousl abych musel restartovat.U AS se mě to zakouslo třeba již při úpravě vkládaných foto.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To Otakar:Tak vložený videoclip v timeline MTS1920/108050p se při přehrávání skutečně sekal podařilo se mě na kartě program setting v položce "Display options" nastavit toto a je po cukání. Video mode"Default mode(Overlay mixer)---De-interlaced "No-deinterlaced"
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím již se mě odkaz na Magix HD objevil přímo v Ostatních střihových programech.
Nevím čím to bylo ale pravděpodobnost asi mezi židlý a klávesnicí.
To Monys :zkusil jsem to tam také zadat ale musel jsem convertovat pak to bylo v pořádku.Mohl by jste napsat na čem to máte nainstalované a OS a zda necháváte convertovat nebo ignore.Pak následuje dotaz adjust a no adjust.Co tedy zadáváte
při vkládání do osy.U mě když se to v ose sekalo tak ale výsledek po vypálení byl v pořádku.
Udajně by tam měli být pro zpracování codeky od Canopusu.
Zkusil jsem DVD a Blu-ray včetně jednoduchého menu a bez problémů a tak jak jsem psal program se ani jednou nezasekl.Jakmile bude čas zkusím i ten mp4 s H264 mám dojem,že tam je i nastavení datového toku kdežto AS tam má přímo zadaných 12000.
Ty pluginy,které se dají stáhnout jak jsem Vám psal jsou uloženy v Document setings/atd./Magix/ a dají se doinstalovat i samostatně,bohužel některé chtějí s/n a proto jsem je nemohl najít ale i tak toho tam je dost.Mělo by jít dokonce dělat 3D stereo a udělá to také dva obrázky na půl pro 3D.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Kterou verzi Magix testujete?
Movie Edit:http://www.magix.com/gb/movie-edit-pro/
nebo Video Pro X 3:http://www.magix.com/gb/video-pro-x/
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,měla by to být tato
MAGIX Movie Edit Pro MX Premium je tam ještě označení 18HD a udajně poslední v.11.0.3.0.
Nejprve update ze základu 11.0.1 na 11.0.2.2 a pak na tu poslední ta prošla z internetu.
Díval jsem se na tu Pro X3 ta by byla asi ještě lepší soudím podle ceny to odpovídá Avid Liquidu když začínal.
U toho Magixu se dá stáhnout asi 12 všelijakých doplňků /Ukázka demo, Adorage,New Blue, Red giant,Menu i animované atd./ dají se stáhnout free je toho cca 4GB nepočítal jsem to pouze odhad a zároveň po stažení nabídnou instalaci takže je postupně hledám.Se základním softem se nainstaluje soft pro Audio,Foto a Print.Hlavní soft má i v sobě mapu pro vytváření route a je něco převzaté z prof. Heroglyphu /chybí mě ale v Magixu štětec na malování trasy,jsou tam ale auta letadla atd./
Jsou tam přidány tutoriály ale něco se tam píše o kodecích sice jako free ale ještě něco pro 3D.Jak jsem psal tak je to v angličtině /neměl jsem čas dát to do googlu přeložit/ a z toho jsem nebyl dost moudrý ale zatím jsem udělal pár pokusů s DVD a Blu-ray a všechno chodí /pouze krátké ukázky/.Já nemám zkušenosti s používáním klávesnice i když pro AL byla dokonce speciální barevná klávesnice v prodeji a u Magixu jak jsem se díval tak je spousta zkratek a třeba při psaní titulků jsem se nějak přepnul do modu klávesnice a po stisku písmene mě třeba zmizla některá nabídka,než jsem si na to zvykl a zjistil jak se to vyvolá zpátky.Ten kdo ovládá klávesnici tak se tomu může pouze zasmát - mě do smíchu nebylo.Zatím to je vše.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

To Monys:
ty přechody jsem ještě úplně nezkoušel zatím jsem tam vždy naházel klipy a nechal zpracovat.Základní přechod jde udělat tažením za pravý nebo levý horní roh podobně jako
v AS.Tažením uprostřed za linku nahoru a nebo dolů klip tmavne a nebo světlá podobně jako bych nastavoval expozici.
Jdou nastavit tři typy časové osy podobně jako v Pinnacle nevím jak se tomu přesně říká
a pokud se tam vloží klipy vytvoří se mezi nima písmana A-B a tam se dají vložit přechody
a ty pak následně editovat je to úplně na levé straně nad čas.osou.
Koukněte na stažené demo a podle toho se dá docela dobře řídit tam má nevím přesně asi 8 čas.os a v každé něco uloženého bohužel to píšu na jiném PC.
Já tohle neumím tak odborně podat jako steviezah ale snažím se.
Ještě kdyby jste uvedl jak postupujete při tom vkládání klipů jak jsem se ptal jestli konvertovat hned a nebo ignorovat a nechat potom na konečném kodování.Nejsem si jistý co je správně a nebo lepší a ještě adjust a nebo no adjust to nevím co je to za funkci.
K té sestavě by se mohl vyjádřit kdo má něco podobného já jsem měl od začátku CPU Intel takže s AMD nemám opravdu žádnou zkušenost pouze by mě vadila ta integrovaná GPU zda to zvládne.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím nainstaloval jsem na Enterprise 7 32 na virtuální PC střih.soft Pro X3 abych mohl porovnat s Movie edit.Základ je skoro stejný má ale zdrojové a náhledové okno /tedy dvě hlavní/ a spodní menší okno podobné asi jako u Ediusu kam se ukládají jednotlivé úkony pro vyhledávání.Vstupní movie setings je o něco chudší u Pro X3 v nastavení formátů ale
výsledné nastavení zpracování je u obou stejné /DVD AVCHD a Blue-ray/.Doinstaluje se dodatečně méně pluginů než u Movie edit.Nedělal jsem v tom žádné testy ale myslím si,že bude mít asi lepší výstupy,protože třeba u Blue-ray jde nastavit až o 10000 kBit/sec bit rate větší než u Movie edit,proto je asi tak drahý,jinak si to neumím vysvětlit.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
To steviezah:v menu je k nastavení položka "audio/video offset" a je možné ji nastavovat
na plusové nebo mínusové hodnoty od 0.
Co tato položka znamená respektive co by měla ovlivňovat asi audio i video ale jak.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zatím jsem Magix nenainstalil.Jsem na vážkách,který testovat.Jestli Movie edit nebo
Studio X3.
Teoreticky offset by měl znamenat posun vůči nějaké hodnotě.Ale vůči které hodnotě nevím,může to být vztaženo k framerate,což je nejpravděpodobnější.Ale taky vůči timeline nebo počátku videa.
Nějak nejsem schopen vyčíst to z parametrů a manual je taky skoupý.
Rozhodnout se který soft zkusím omakat mi nezjednodušuje ani samotný Magix.
V referencích píšou u Movie Edit podpora m2ts a mts,ale u Studio X3 píšou, že formát AVCHD zpracovávájí nativně.Co jsem pochopil tak snad nějakým vnitřním konvertem do mov formátu, ale vzápětí uvádějí, že původní soubor nechávájí beze změny a snad dokonce používají smart render.Ale co z toho nakonec vyleze po exportu se nedočtu.
Omlouvám se, ale momenetálně neumím odpovědět.Stále si sbírám informace a pokouším se odhadnout k čemu který soft je.
Pokud bych mohl použít analogie z Vegasu, nechce se mi testovat osekaná verze,kteráse jmenuje obdobně.Ale zatím podle toho co jsem se dočetl z toho nejsem vůbec moudrý.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host