Magix HD

Odpovědět
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,díval jsem se znovu na ty dva umístěné originály m2ts na ulozto ale bohužel já tam v Mediainfo žádné / i / nevidím.Pak jsem asi slepý.Samozřejmě,že s vámi souhlasím,že toto pak převádět na 24p by byl nesmysl ale tedy ten nesmysl v Ediusu funguje jak na 24p tak na 50i.Tím také končím.



Omlouvám se a sypu si popel na hlavu.Prohlédl jsem znovu manuál bohužel tam není ani čárka o 1920x1080i tak jsem zagoogloval a u jedné recenze to tam uvedené je.
Já jsem žil od samého začátku v domění,že je to 25p to nejlepší nastavení na kameře až teprve nyní když se to začalo zpracovávat tak jsme tedy dospěli k tomuto závěru.
Hned jsem tedy odskoušel nastavení 1920x1080i default a pak ještě suround 5.1 a obě videa vypadají,že necukají a jsou v pořádku.
Takže díky za trpělivost se mnou a ještě jednou se tedy omlouvám.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pánové oba máte svoji pravdu.Převádět 25i na 24 p je opravdu kontraproduktivní a je to nesmysl
pokud nechcete připravovat podklady pro distribuční studio do kin.
Že tento nesmysl Edius umí, je dáno kvalitou tohoto softu.Už jsem v něm prováděl větší zvěrstva
a bez problému.Např. 29.97(30)p do 25i.
Proto jsem na něj přešel.

Poslední moje poznámka se týká MediaInfo.
Pokud nevíte jestli je video prokládaně nebo neprokládaně, opět doporučuji přečíst základy které jsem
tady pro to psal a Romolus na ně opětovně odkazuje.
V MediaInfo najdete položku Scan type a u ní je uvedeno Interlaced(prokládaně)
nebo Progressive(neprokládaně) z čehož se jasně dozvíte v čem kamera natáčí.
Doplňující samostatnou položkou prokládání je Scan Order a ta má hodnotu Upper field first
což je horní půlsnímek jako první nebo Bottom field first a to je spodní půlsnímek jako první.

Můžete se setkat i s údajem Scan type MBAFF, ale v tomhle žádná kamera neukládá.
Toto je zvláštní případ kodování celých snímků, které jsou detekovány jako půlsnímky.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,děkuji administrátorům za pomoc a u Mediainfo jsem zase o něco chytřejší.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,narazil jsem při vytváření filmu v Magixu na takovýto problém.Po vložení sekvence do střihové osy jsem provedl zhotovení snímku v určité části sekvence,
vložení efektu na takto vyhotovený snímek a následné zhotovení titulků.
Takto zastavený snímek se ale již v časové ose chvěje a to s titulky a nebo bez nich.Samozřejmě,že výsledný render se chvěje také i když jsem vytvořil různé výsledky /mpg,DVD,BD a AVCHD/ nejvíce to je znatelné u mpg,který jsem vložil jako ukázku na http://ulozto.cz/xKQQzpG/trhany-obraz-s-titulky-mpg.
Mohl by někdo podobně odskoušet v jiném střih.softu pokud tuto funkci obsahuje a popřípadě poradit proč dochází k tomu chvění obrazu a co s tím.
Musel jsem na místo takto zastavenému obrazu použít foto a nebo jiné pozadí a je to škoda,když tady ta funkce je.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já měl tuto zkušenost kdysi dávno v Pinnacle s tzv fotografiemi z kamery Sony na formát D8. Vyřešil jsem to tím, že jsem statický obraz uložil v BMP nebo jpeg zvlášť jako obrázek někam na HDD a tuto fotografii naimplementoval do záběru. Problém se tím vyřešil a obraz byl opravdu statický. Jestli natáčíte v prokládaném režimu 50i (25i), je problém způsoben prokladen snímků a je vhodné ho například v Zoner Photo Studio ze statického snímku pořízeného z videa odstranit.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpověď.Ano je to v režimu 25i ale šlo by to nějak odstranit již na té časové ose kde ten snímek byl vytvořen? Mám nainstalovaný Magix 18 Premium,
Magix 2013 a Magix X5 tak jsem to zkusil i v těch ostatních a v Magix X5 se to ani nehne /bohužel tam chybí zase některé funkce/,ten uložený snímek je z Magixu 18 a v Magixu 2013 to dělá také.Je to škoda když se nabízí tato možnost vyhotovení snímku hned na časové ose.
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

pracuje ještě nekdo s tímto softem, měl bych jeden problém zkouším Pro 2014 premium, vše ok, vcelku rychle jsem se zorientoval, příjemná práce po chvíli tápání základ zvládnut, problém že je vše v ang. takže občasné hlášky ignoruji, při tvorbě měnu vše také ok - naprosto odlišné od corela ve kterém jsem do teď pracoval. Problém nastal při přehrávání zhotoveného dvd, kdy v menu ale i v celém projektu nahoře a dole do třetiny obrazovky zelené pruhy různě s vlnící, zdrojové i zrendrované video v pořádku, bez problému, toto se stalo po tvorbě menu neví někdo co s tí, nerad bych tento program opustil, je přehledný, spousta nastavení atd. Děkuji
Při přehrávání menu v pc vše ok.
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

problém odstraněn bohužel nevím jak pravděpodobně jsem měl špatně zadáno prokládání, ale to se domnívám zkoušel jsem toho moc, třeba někdo ví co jsem změnil, že jsem problém tzv. nechtěně ale vlastně rád odstranilX(
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

pracujete někdo v tomto softu?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů