AVID Studio problém s kodováním.

Fórum k programu Avid Studio
Rejpal

Dobrý večer.
Ano... Je to tak jak píšete. Patch z verze 1 na verzi 1.1... nemá žádný vliv.... Opravdu nechápu jak takovej dobrej program má takovou zásadní chybu.. Mezi náma, testoval sem spoustu programů... Jinak se mě program opravdu líbí...opravdu ....pro mě... nečetl jsem žádný manuál a všechno mě šlo.. jak se říká SAMO..Aby jste tomu všechny co čtete tohle vlákno věděly o co jde.. Koupil jsem si novou kameru a zjistil sem že normálně v HD nemám v čem pracovat. Tak sem postavil další počítač.. Kromě HDD je to drtič.. Stejně tak nechápu jak Pinnacle studio prdí na podporu nových CPU.. Pane "OTAKAR" je vidět že jsme asi jediný kdo má tento problém.... DIVNÉ... Jinak vám přeji pěkný večer.
Rejpal

Ještě mě napadá .. Jedna blbá věc.. Všimnul jsem si že máme oba základové desky ASUS...
Třeba kompatabilita je v háji !! :-))
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Už jsem to tu psal.Pinnacle 15 je starý program na kterém si Pinnacle chtěl namastit kapsu
těsně před tím,než ho sežral Avid.
Pinnacle 15 nic nového zásadního kromě podpory několika formátů a zlepšené stability nepřinesl.Komentoval jsem to jako podvod na uživatele.
PS 15 mělo být bezplatné update.
Protože dva měsíce po uvedení PS 15 vyšlo Avid Studio s tím,že je to nástupce Pinnacle.
Proto jsem ukončil jakékoliv nové testy a novou práci s PS 14 a 15 a problémy s nimi neřeším.K ničemu to nevede.Pinnacle umí celkem spolehlivě pracovat se standartními AVCHD soubory,které mají příponu m2t nebo m2ts.Já mám otestovány ještě standartní MOV a MP4.
Bohužel se pokoušíte s uživatelem Otakar vytunit stodvácu a dali si vysoký cíl.Jako Mercedes Vám ta stodváca nepojede.

K Vašemu problému:Vy chcete výstup z Avidu ve full HD v kontejneru mp4 s kodekem
H264 a očekáváte,že WMP to bez problému přehraje.
Nepřehraje, nebo blbě.WMP tento kodek nepodporuje.
Když dáte výstup v kontejneru mp4 a kodek zvolíte MPEG-4 tak to půjde,tento WMP podporuje.Oboje jsem testoval se souborem 10,4 GB.Export vždy proběhl v pořádku.
Pokud chcete vědět co vlastně WMP přehraje,klikněte si na ve WMP na Nápověda
dále na O programu...... a nakonec na Informace o technické podpoře.

Chtěl bych Vás poprosit o nějaký kousek filmu z Vaší kamery pro testy.Děkuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jěště doplním:
Řešit a očekávat od programu, který je určen minimálně pro vistu SP2 a win 7, funkčnost ve Win XP je opravdu zajímavý pokus,ale jinak naprosté mrhání časem.
Totéž chtít přehrát ve WMP film s kodekem,který plně nepodporuje.
Myslíte pánové,že by se ještě někdo chtěl tím zabývat?
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ale tady tedy vůbec nešlo o kodeky atd./je samozřejmé,že WMP to bez Matrošky nepřehraje-na obou PC stejná instalace/ ale o to,že slabší PC to zpracuje a přehraje bez jakýchkoliv problémů a to i na XP Pro a o třídu lepší PC to nezpracuje a i když pořídí zpracovat tak to nepřehraje a to na XP Pro i Win 7 Ultimate.U mě se synem není jakýkoliv tuning na PC tímto se nezabývám.
Rejpal to potřeboval hlavně na přehrávání na MMC a tam čím lepší kvalita tím lépe a ten WMP a nebo Cyberlink je alespoň u mě jako kontrola,že je to funkční.
Závěr u mě je ten,/ne u syna/že pokud mám tedy v nabídce u MP4 v roletě kodek H264 /proč to tam tedy Avid uvádí/ když by to nemělo chodit já bez problémů vyrenderuji a ve WMP přehraji.
Pro p.rejpala ohledně desky Asus /u mě je tedy deska Asus také ale starší/ a možné je všechno.
Moje vlastní zkušenost s deskou Asus P4B,u které tenkrát nefungoval ani jeden PCI slot
pouze AGP s GPU.
Mě to osobně nevadí zda se s tím bude ještě někdo zabývat hlavně,že jsem se přesvědčil,že má rejpal pravdu ono se to třeba někde postupem času objeví.
Tím k tomuto tématu končím.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Nedalo mi to a zkusil vyrenderovat 1:01 hod. videa (1080-50i) do mp4. Také se mi vytvořil vedle *.mp4 (4,88 GB) soubor *.tmp (2,20 GB!). Soubor *.mp4 jde běžně přehrát ve WMP i VLC. Když *.tmp odstraním, nic se neděje.
Mám Win 7, i7 950 3,08 GHz a 6 GB RAM.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host