AVID Studio problém s kodováním.

Fórum k programu Avid Studio
Rejpal

Můžete mi tedy vysvětlit proč to tam vytváří další soubor..???? Proč ho tam program na konci vytvoří????? Myslí ten s tou koncovkou "tmp"

Popřípadě když pominu pomalost kódování Pinnace studio (15) tak WMP nezlobí a to myslím při stejném nastavení..

Až budu příště vytvářet video a bude to zlobit i na jiných přehrávačích tam přesný výpis na toto vlákno.

Zatím děkuji za reakce.. Myslím si že chyba je jinde, ale rád bych se pletl.

Ještě k tomu kódování Pinnacle studio vs Avid studio.. Jako příklad uvedu že v Avid studiu do MP4 probíhá kódování na 100% a to včetně virtuálních jader.. Tedy při přechodu nebo nějákém efektu klesá kodování cca na 25%.
Při kodování Pinnacle studio se stejný soubor kóduje zhruba 25% a na sledování je vidět že většinou pracuje pouze jedno jádro.
U dvojjádra pracuje Pinnacle na 100% na jádrech..
Na všechny tři pokusy jsem na CPU koukal ve správci úloh.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Proč se tam vytváří další soubor přesně nevím,někde jsem četl,že by to měl být pomocný soubor kvůli free enkoderu h264 a některým modifikacím kodeku MPEG-4,ale to nejsem schopen dohledat.
Protože PS 14 už nepoužívám nejsem Vám schopen exaktně potvrdit svoje tvrzení o bezproblémovém kodovaní do mp4,že je to z důvodu použitého kontejneru mp4 s kodekem MPEG-4,který WMP podporuje.
To by se mělo dát zjistit z MediaInfo,uvedený kodek by měl mít ID mp42,ale to si nepamatuji.

Souhlasím, že v Avid Studio probíhá kodování s využitím všech jader kolem 95%,ale to platí pro kodování do AVC/H264.V mém případě probíhalo kodování z DV AVI do ful HD mp4/AVC/h264 kolem 98%.
Totéž kodování ale do ful HD mp4/mpeg-4 mělo úrovně 32-37%.
Jak je to v Pinnacle nevím,to jsem neměl potřebu důkladně to posledovat.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Můžete mi, prosím, poradit (doporučit), jak nastavit export v AS, aby co nejvíce odpovídal původnímu záznamu AVCHD 1080-50i? Zatím vše přehrávám v PC na monitoru 22" 1920x1080. Odpovídající TV zatím nemám, čekám, až odejde CRT. Přehrávat záznamy budu v MMC.

Vyzkoušel jsem všechny kombinace exportu, ale na malém monitoru nevidím rozdíly v kvalitě obrazu, jen hlasitost je vyšší u nastavení typ MPEG-2, předvolba HD 1080i příp. vlastní a audio MP2 stereo 256 kbps. Při jiných nastaveních s Dolby Digital 2 k. je zřetelně slabší zvuk.

Děkuji.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím dokončil jsem otestování PC jak u syna tak ještě jednou moje PC jak jsem slíbil a to s vložením souborů do osy o konečné velikosti 8,63GB /velikost pro render/ na obou PC stejně.Udělali jsme u syna dva testy pro jistotu a na mém pouze jeden.Bohužel musím souhlasit s rejpalem a tímto se mu také omlouvám,že jsem o tomhle pochyboval když musel strávit tolik času s testováním.Render u mě trval na CPU Core Duo skoro o sedm hodin déle než na CPU i7 to pouze na okraj.
Pouze zopakuji na čem bylo testováno:
synovo PC CPU i7 2600K 3.4,GPU Gainward 560Ti, 8GB RAM /2x4/, 2x HDD /500 a 1000/, deska Asus P8Z68
moje PC CPU Core Duo 6600 2.4,GPU NVidia 8800GTS, 4GB RAM, 4x HDD /250,250,320,500/ a vnější disk na virtuální systémy,deska Asus P5B Premium
Z toho vyplývá tak jak se uvádělo u rejpala jedním diskem to není i když jsem si to ze začátku také myslel.Vše se u nás odkládá na jiné HDD než je systém /na obou je tedy Win XP Pro a Avid Studio 1.1 u syna ještě AL 7.2.Na svém PC mám na zkoušení virtuální systémy /XP Pro,Vistu,Enterprise 32 a Enterprise 64/.
U syna na PC dopadli tedy oba testy špatně.V prvním testu se vyrenderovalo pouze 6GB
z 8,63 v druhém kolem osmi /takže tady se nevyrenderovalo ani všechno to u rejpala dopadlo alespoň renderování v pořádku.Uložili se tedy dva soubory /do předem založeného adresáře na druhý HDD/,pomocný soubor měl dokonce velikost 2GB.
První uložený soubor mp4 šel přehrát /WMP/ nevím zda by se kousnul nevydržel jsem čekat.Druhý uložený soubor byl tedy větší ale ten se kousnul hned při přehrávání na začátku.
Udělal jsem pak tedy test na svém PC kde jsem to předtím zkoušel s kratšími soubory
a na mém PC test s 8,63GB proběhl naprosto v pořádku.Po renderu a po dotazu zda chci hned přehrát otevřel se WMP a začalo přehrávání.Při posunu ukazatele vřed i vzad probíhalo přehrávání zcela bez problémů.Na jiném HDD než mám systém se mě nyní uložily
již dva soubory tedy i ten pomocný.Má velikost cca 700MB ten hlavní má přes 9GB.
Pouze doplním obě jádra vytížena na 100% u syna jsem se na i7 zapoměl podívat.
Takže bohužel rejpal má pravdu a mě napadá pouze jedna věc /potřeboval bych ještě odpověď od něho jaký ma nainstalovaný Direct X/jeho karta má podporovat DX 11 a Avid
když končil s Avid Liquid tak vydal pro verzi 7.2 patch pro nové karty podporující DX10 a výše a možné je všechno,že tady nějaký patch schází pro tyto GPU.
To je bohužel jediný nápad proč to asi nechodí na takovéto lepší sestavě a na jiné ano.
Prohlédl jsem na webu co se dalo ale bohužel na tento případ jsem nenarazil pouze věta
z recenze na Avid Studio cituji"Neduhem první oficiální verze Avid Studia je pak relativní pomalost celé aplikace, která pro smysluplnou a především pohodlnou práci vyžaduje opravdu rychlý hardware a pro rendering HD videa i některých efektů pak adekvátní grafickou kartu".Jaká je to tedy podle nich adekvátní GPU.
Pouze dodatek pro romoluse.Jak je vidět tak zase až tak na OS nezáleží /zde je vidět názorný příklad/.Já mám zatím svůj vlastní důvod pokračovat na Win XP Pro i když s Vámi plně souhlasím,že u takovýchto sestav je potřeba z toho dostat maximum.Také na to dojde ale to už budou Win 8.Jak píše Steviezah Win 7 Home jsem zavrhl hned na začátku
a to hlavně kvůli sítím tak jako Win XP Home a ostatní je zatím zbytečně předražené.
Já na svých XP udělám vše od analogu po Blu-ray a pokud bude v pořádku soft není co řešit.
Jestliže máte ještě někdo nějaký nápad proč to nejde vyrenderovat na takovýchto lepších PC rád uvítám a popřípadě odskouším nezkoušel jsem mkv /sice je dost používám v eGreat/ ale přesvědčil jsem se,že rejpal má pravdu.Díky za trpělivost.
Rejpal

Zdravím..
Jsem rád že nejsem blbej a že chyba neni pouze u mě!
Jinak při kódován používám tedy kontejner .MTS (stejný jako kamera s upraveným datovým tokem 16MBit/s (H264)). S MTS a DVD neni problém. Což je myslí na použití v MMC postačující. Mám eGreat EG-R200PRO II(USB3.0), XtreamerSW1 a taky Xtreamer SW2(USB3.0)... Vše funguje bez problému.. Jenom se mě zdá kontejner MP4 lepsí.. Proto jsem ho chtěl na MMC používat. Stejně tak mám NAS udělanej z počítače Atom 525 s IONEM 2 a zdá se mě prostě lepší práce s kontejnerem MP4.

Jinak zde je výpis grafické karty... Je to DX 11
Bez přetaktováni...


Informační zpráva o systému NVIDIA vytvořena: 10/12/2011 11:23:44

Název systému: REJPAL1-PC

[Monitor]
Operační systém: Windows 7 Ultimate, 64-bit (Service Pack 1)
Verze DirectX: 11.0
Procesor GPU: GeForce GTS 450
Verze ovladače: 275.33
Podpora DirectX: 11
Jádra CUDA: 192
Taktovací kmitočet: 850 MHz
Kmitočet Shader: 1700 MHz
Taktovací kmitočet paměti: 1960 MHz (3920 MHz datový tok)
Paměťové rozhraní: 128bitové
Celková grafická paměť k dispozici: 4095 MB
Vyhrazená video paměť: 1024 MB GDDR5
Systémová video paměť: 0 MB
Sdílená systémová paměť: 3071 MB
Verze systému BIOS videa: 70.06.1F.00.00
Přerušení: 24
Sběrnice: PCI Express x16 Gen2

[Komponenty]

easyUpdatusAPIU64.DLL 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
WLMerger.exe 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
Nvlhr.exe 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
daemonu.exe 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
ComUpdatusPS.dll 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
ComUpdatus.exe 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
NvUpdtr.dll 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
NvUpdt.dll 1.3.5.0 NVIDIA Update Components
nvui.dll 7.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdsync.exe 8.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdplcy.dll 8.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdbat.dll 8.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdapix.dll 8.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
NVCPL.DLL 8.17.12.7533 NVIDIA User Experience Driver Component
nvCplUIR.dll 3.7.730.01 NVIDIA Control Panel
nvCplUI.exe 3.7.730.01 NVIDIA Control Panel
nvViTvSR.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Video Server
nvViTvS.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Video Server
nvWSSR.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Workstation Server
nvWSS.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Workstation Server
PhysX 09.10.0514 NVIDIA PhysX
NVCUDA.DLL 8.17.12.7533 NVIDIA CUDA 4.0.1 driver
nvGameSR.dll 6.14.12.7533 NVIDIA 3D Settings Server
nvGameS.dll 6.14.12.7533 NVIDIA 3D Settings Server
NVSTVIEW.EXE 7.17.12.6101 NVIDIA GeForce 3D Vision
NVSTTEST.EXE 7.17.12.6101 NVIDIA 3D Vision Test Application
NVSTRES.DLL 7.17.12.6101 NVIDIA 3D Vision Module (0)
nvDispSR.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Display Server
NVMCTRAY.DLL 8.17.12.7533 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 6.14.12.7533 NVIDIA Display Server
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím myslím si,že jste vybaven dostatečně ale bohužel máme smůlu HDD bych v každém případě doplnil a nebo na systém již nějaký SSD disk.Na ten DX jsem se ptal právě v souvislosti s tím vydaným patchem pro AL 7.2 pro novější GPU.Byl to samozřejmě pouze můj nápad a nemusí to být tím.Já jsem to neměl jak odskoušet,protože na XP máme pouze poslední DX 9 a bylo to zkoušeno takto.
Máme kameru Sony krátce a hlavně jsme řešili jak zálohovat *.m2ts soubory z kamery na HDD v PC,/přibalené CD od Sony to je o ničem/,protože toho bylo již více natočeno a zároveň jsme narazili i na dodatečné zpracování AVCHD toto Avid Liquid nepodporuje.Jinak to také přehrávám v MMC eGreat,protože opravdu kromě vysokých datových toků přehraje všechno.
Ještě chceme zkusit zhotovit Blu-ray v AS jak se to bude chovat při větší velikosti,protože
media již nejsou tak drahá a pak se uvidí.
Jinak jsem stáhnul Magix Movie Edit Pro MX Premium 18HD /je ale anglicky/ s m2ts si rozumí,Blu-ray vypálí,mám dojem i mp4 dokonce má zpracovávat 3D.
http://www.magix.com/us/movie-edit-pro/ ... novations/
Pokud již někdo odskoušel ať se podělí o zkušenosti.
Rejpal

Dobrý den.
Ano ... Máte pravdu.....Pevný disk ..za kolik sem ho měl byste ho nikdy nesehal...Nemyslím si jak jsem to psal před tím ....za to nemůže pevný disk... ale to je jedno měl sem zapojený dva disky se stejným efektem.
Ještě odzkouším Patch....... Uvidíme
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Nevím zda máte na mysli update AS na 1.1 ale ten patch byl pro Avid Liquid 7.2 já si myslím,že asi nepůjde ani nainstalovat i když jak je vidět Avid má neomezené možnosti.
Do téma update AS doplním jak jsem musel postupova při instalaci.
Rejpal

Dobrý den.
Budu vám vděčný..
Jinak tedy z takového super programu jako je AS bych takovou chybu nečekal. Je vidět že ani tak nezáleží přesně na CPU a že maj problémy asi všechny novější CPU. Jenom nechápu že nikdo nic takového přede mnou neregistroval a nebo se neptal. Je pravda že než sem se do toho dokopal taky to bylo bezmála půl roku.. Také než jsem napsal jsem hledal, ale vypadá to jako že nikdo nemá problém..Nebo ho nechce vidět...Jinak ještě abych dodal patch na verzi 1.1 nemá můbec žádný vliv.. je to stejné a otestované...aby to nikdo zbytečně nedělal.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Úplně jsem tomuhle neporozuměl "patch na verzi 1.1 nemá můbec žádný vliv" máte tedy na mysli update z 1.0 na 1.1?Já jsem všechny ty testy dělal na v.1.1 i když není pro XP doporučena a přesto se nechá nainstalovat.To i obyčejné programy řvou,že instalace není určena pro tento systém.AS jedna chyba vedle druhý.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host