AVID Studio problém s kodováním.

Fórum k programu Avid Studio
Rejpal

Zdravím všechny.
Mám problém s kodováním nahrávky v tomto super programu (AVID Studio). Vyberu export (třeba MP4,MKV 1080p) a program normálně koduje až dokonce a na konci napíše OK a jestli ho chci přehrát. Poté přehrát nejde a když se podívám do adresáře jde je nahrávka MP4 je tam ještě kromě samotného souboru ještě jeden soubor který tam má být při kodování a na konci má zmizet (něco jako TEMP). Ten soubor má cca 1Gb (nahrávka jako taková má třeba 3GB.) Jde mě o to že celý proces kodování proběhne podle programu v pořádku, ale soubor poté memohu v přehrávačích přehrát píše to chyba rendrování. Format MTS a DVD to nedělá. Ostatní formáty jo. Na programu je nejnovější aktualizace.. Díky za vaše nápady a názory. Jedná se o nahrávky HD. CPU core i7 950 (+ 4Ghz), 12GB ram (tree channel)..
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím já *.mp4 přehrávám běžně v CyberLink Power DVD 11 /zvládne skoro všechny formáty/ nebo Corel WinDVD Pro 11, soubory *.mkv zvládne i Windows Media Player.
Je to závislé na kodecích v systému.
Rejpal

Dobrý den.
Ale já jsem se neptal v čem budu daný kontejner přehrávat! Ať se jedná o MP4, MKV a pod.
Jde mi o to že program AVID Studio při konverzi z kamery špatně konvertuje nahrávku.
Jde o to že kontejner mts mohu vytvořit o jakém koli datovém toku 1080p ale kontejner mp4 1080p vytvořit nemohou stejně tak nejde třeba kontejner mkv. Samozřejmě všecho 1080p v kodeku H264. Podle mě je to chyba programu v závislosti na mém hardweru. Jenom mě zajímalo jestli má někdo podobný problém. Je divné že soubor je poškozen pouze při velké velikosti výsledného souboru. U krátkého je vše je v pořádku ať z toho udělám cokoli. Zkoušel jsem čistou instalaci windows a výsledek byl stejný.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím vycházel jsem z této věty "Poté přehrát nejde" proto jsem to asi špatně pochopil.
Dělal jsem také několik pokusů v mp4 /sice ne tak veliké/ to by byl nový poznatek ale tak jak jsem uvedl uložené mp4 na HDD a nebo po vyrenderování a dotazu zda chci přehrát jsem přehrál.
Tu Vaši předposlední větu tedy mohu potvrdit.Zkusil jsem opět kratší soubor v mp4 /zkuste dát odkaz na stažení většího souboru nemám po ruce žádný a zkusím/ale u toho kratšího všechno klape.Pouze jsem neměl nikdy uložený žádný pomocný soubor jako jste měl vy ale pouze výsledný soubor *.mp4.Píšete,že se jedná o nahrávky HD dělal jste tedy i pokus s kratší nahrávkou HD?Já vycházím pouze ze svých projektů.
Rejpal

Dobrý den.
Aby jste tomu rozuměl jde o videa z kamery Panasonic HDC-SD90EP-K. Vytvořený projekt funguje v pohodě.. Jedná se pouze o výsledné kodování třeba do MP4..MKV a pod. Jak sem psal výsledný soubor z kamery je velký..cca 8GB a výš. cca 1Hod a něco. Když udělám 5 min.. Nemám problém.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím mám podobnou kameru sice Sony /neměla ještě 3D/ jako má Vaše, nastavení záznamu obdoby Panasonicu 1920x1080 50p ukládání ale na HDD.
Zkusil jsem tedy project 1,5GB vysledně překodoval na MP4 1080p po ukončení a dotazu zda chci spustit se otevřel např. WMP a vše se normálně přehrálo.Na HDD v PC mám tedy uložen pouze jeden soubor jak jsem uváděl výše MP4 1080p a ten jde také samostatně přehrát.Myslím si,že další pokusy s více GB soubory by asi byly zbytečné.
V prvním příspěvku ještě uvádíte cituji"ale soubor poté memohu v přehrávačích přehrát píše to chyba renderování" mě to nikdy žádnou chybu nevyhodilo.Jaké tedy přehrávače máte na mysli /softwarové v PC a nebo stolní/.Popřípadě mohu udělat i zkoušku s *.mkv a následně přehrát třeba v multimedialním centru,které mkv bez problémů přehraje.
Víc už asi neporadím.
Jedno ponaučení /možná pro ty, kteří začínají/a které jsem si zapamatoval a řídím se tím.Někde na internetu vysvětloval odborník jak stříhat a dále zpracovávat tyto novější formáty,že by se mělo v tom formátu v jakém filmuji následně film zpracovat a takto následně i vyrenderovat je to bohužel o něčem jiném než bylo DVD.
Rejpal

Dobrý večer.
Bohužel mi nerozumíte. Chyba rozhodně neni u mě.. Jako v osobě. Chyba se vyskytuje při velkém souboru cca 8GB a výš.. Také netvrdím že vám to nejde.. Proto píši jestli někdo s podobnou konfigurací nemá stejný problém. Na dvoujádru mě to chybu taky nevyhazovalo..Podle mě mám zrovna ŠPATNOU KONFIGURACI. Tedy maslím sidobrou, ale špatnou pro tento program. Škoda.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím je pravda,že já to zkouším na dvoujádru Core 6600 2.4, nVidie 8800 a OS Win XP Pro a taky menším souboru.Mám ale možnost to odskoušet u syna /ale nebude to hned/ protože jsem mu dával dohromady PC s i7 2600K a nVidie 560Ti a má udělanou podobnou instalaci jako já také na XP Pro.Sice méně paměti než u Vás ale XP stejně všechnu paměť nevidí.Nechce se mě věřit,že by na to měl tento nový hardware až takový vliv.Zatím syn dodělává střih v AL 5 na starším PC a nové PC použil pouze pro zhotovení mapy a trasy v AL 7.2 kde má přidaný Heroglyph a Adorage a při zkopírování do projectu šlo všechno OK.
Vím pouze to,že CPU i7 nepodporuje instalaci virtuálních systémů instalovaných třeba přes VMware,protože je u něj pravděpodobně použita virtuální grafika a ve Win 7 je možné přepínat mezi touto grafikou a hlavní GPU u zveřejněného softu.Také jsem si myslel,že takový hardware nebude s XP spolupracovat a nebudou možná ovladače ale chodí to bez problémů.Jakmile bude příležitost tak odskoušíme třeba i s tím 8GB a dám vědět.
Bohužel jsem se stejně nedozvěděl jaké přehrávače jste měl na mysli. a myslím si,že máte sestavu dobrou.
Je tomu už dávno kdy Pinnacle nedoporučoval desky MSI a některé další komponenty ale snad se tohle již změnilo.
Rejpal

Dobrý den.
CPU core i7 950, Deska je P6T Deluxe V2, Gtafická karta je MSI N450GTS-MD1GD5, Ram si bohužel již nepamatuju, ale je zanačková 1666 3x 4GB.
Jinak přehrát to nejde na všech počítačích WMP a podobně co používají systémové kodeky.
Samozřejmě s chybou ho donutím přehrát třeba v programu windows media player clasic. a pod. Jinak jsem zkoušel nainstalovat také pinnacle studio 15 tam to je vše bez problému, bohužel zase to nemá podporu nových CPU tak to koduje jako šnek. Poté ho bšechny přehrávače bez problému přehraní..Nechápu jak u nového produktu jako je pinnacle studio 15 neni podpora více jader.. (kontejnerů PM4, MKV a pod.)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ve Vašem problému pomoci nedovedu, ale jedno vím jistě. ZAHOĎTE XP a přejděte na W7, lépe W7x64 Pro. nebo Ultimate. XP byly ve své době skvělý systém. Dnes jsou již překonané skvělými WINDOWS 7. Ty umí s moderními procesory i ostatními součástmi PC pracovat mnohem efektivněji. Kdo vyzkouší, nikdy se už nechce k XP vrátit.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host