Blu ray

Fórum k programu Avid Studio
Miroslav Polner

Napaloval niekto Blu ray v AS? Napálilo mi síce dosk ale je prázdny
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím dělal jsem již pár pokusů s Blu-ray v AS a nechal jsem vždy uložit na HDD musí se uložit struktura pro Blu-ray /Bdmv a certificate/.Pak jsem pro vypálení Blu-ray nastavoval v Neru 10 vždy UDF 2.6 když jsem měl nastaveno 2.5 /je to na webu dost často uvedeno/ odmítal to můj přehrávač přehrát ale pak to bylo bez problémů.
Miroslav Polner

Dík, ja som to tiež vyrenderoval na HDD a potom to napáliť nie je problém v inom softe ale prečo sa tak chová AS? Blu-ray sa napáli ale je prázdne a neviem prísť na to prečo?
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím u mě se chová AS korektně.Schválně jsem tedy odskoušel vypálení projektu přímo
z AS na Blu-ray kde se tedy stiskne "vytvořit disk" samozřejmě po předešlém nastavení pro Blu-ray zeptá se mě to na adresář HDD kam chci vytvořit obrázek před vypálením takže mám i zde kontrolu vytvořené struktury na HDD pro třeba opětovné vypálení.Po výpočtu vyskočí okno "Exportovat dokončené" nechám být a začne automaticky probíhat vypalování Blu-ray.
Po vypálení jsem zkontroloval adresář na HDD a na Blu-ray a všechno v pořádku.PC to přehrálo bez problémů.Nemohu to však odskoušet nyní v přehrávači jak jsem se o tom zmiňoval v předchozím příspěvku o UDF,protože přehrávač vlastní syn,takže nevím zda to také půjde přehrát na něm.
Nevím jak by se dalo dodatečně zjistit jaký vypalovací soft použije AS a jaké je nastaveno UDF při vypalování,protože u Nera se nastavuje pokaždé samostatně skočí samo do defaultního stavu.
Pouze dotaz objeví se Vám tedy na HDD správný adresář?
Tyto poslení příspěvky nesouvisí přímo s Menu a proto prosím kdyžtak o jejich přesun do
nového téma.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vypalovací soft použije Avid ten co je nainstalen v systému,čili ve Vašem případě NERO.
Nesnáším ho od dob,kdy jsem zjistil,že poškozoval systémové kodeky a používal modifikovaný formát UDF se kterým si spousta DVD a BD playerů nevědělo rady.
Bohužel jeho bezpečná a jistá odinstalace ze systému vyžaduje reinstal systému.
Proto ho ve svém systému již několik let nemám a používám alternativní burnsofty,které umí
jak DVD tak BD.V současné době je to v mém případě Ashampoo Burning studio 2011.
Tím nechci říci aby jste si ho pořídil,klidně použijte třeba PowerBurner nebo nějaký jiný.
Testovat NERO v žádném případě nehodlám,víc neporadím.
lubud

Taky používám Ashampoo, je dobrý, doporučuji... Nero jsem vyhodil už dávno.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím neměl jsem nikdy problém jak s Nerem /používám od pětky/ ani s kodekama nikdy jsem nepoužil Service pack! pokaždé pouze ffdshow,Canopus a později Matrošku.Je samozřejmé,že si každý soft nainstaluje ještě svoje kodeky ale zatím jsem zpracoval a přehrál bez problémů vždy a všechno.Zatím jsem dělal pouze v Pinnacle Liquid a později Avid Liquid po 7.2 /měl jsem nainstalované i jiné střihové softy/ale pro nemožnost zhotovení kompletního díla v jednom softu jsem od toho upustil.Mě by úplně stačilo kdyby přidali do Avid 7.2 koncovku *.m2ts a BD a byl bych nadmíru spokojený.
Ještě k tomu vypalování.Pro vypalování BD na XP a Vistě je utilita /Win 7/ by to snad měli mít v sobě pro vypalování přímo z Windows.Kde tedy berete tu jistotu,že bylo k vypálení použito Nero pokud bych měl tu utilitu pro Win XP nainstalovanou.Nero má při výběru vypálení BD nastaveno defaultně UDF na automaticky /jaká tam tedy je přednastavená hodnota/,protože pokud dám ruční nastavování tak začíná na UDF 1.02 a tak jak jsem již uvedl má přehrávač LG u syna problém s UDF 2.5 na PC je to přehráno bez problémů.
S tím s Vámi souhlasím,že Nero má chyby ale bohužel jako každý jiný soft př.Avid Studio.
Čekal jsem hlavně na odpověď od M.Polnera zda se mu vytvořil na HDD správný adresář po vypálení prázdného BD.
Má Ashampoo Burning studio 2011 nastavování UDF pro BD a možnost vypálení DiskSpan /UDF/-funkce pro rozdělení větších souborů na více medií?Díky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jistotu nainstalovaného Nera jsem usoudil ze způsobeného problému.Pokud jsem s někým řešil obdobný problém,vždy bylo na vině NERO a jeho hovadské zásahy do systému.
Že by mohlo jít o systém Win XP mě nenapadlo,ale tam byl poprvé tento problém nalezen a identifikován.
Jak je Nero defaultne nastaven nevím,nepoužívám ho a nemám ani v plánu.
Ashampo Burning 2010 verze 9.12(spletl jsem se nemám 2011) je základní vypalovací soft a specializované funkce nemá.Při práci se drží daných norem,takže nastavování formátu
UDF nemá a ani žádné jiné specializované funkce.
V Avidu Studio lze uložit soubor s příponou mts,je to volba AVCHD/Blue Ray.
Soubor s příponou m2ts lze vytvořit oklikou přes export disku->Disk Blu Ray nebo AVCHD->vytvořit obrázek.Bude ve složce Stream.

Až se přemístím k jinému PC,pošlu odkaz,kde jsm našel problém s Nerem poprvé.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpovědi.Tu práci s m2ts, mts a BD jsem měl na mysli ne v Avid Studiu o tom samozřejmě vím ale Avid Liquid 7.2 jak jsem uváděl.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak tam nevím,ale co jsem viděl obrázky z liquidu jeví se mi Avid Studio jako podobné,ale posoudit to neumím,neměl jsem ho.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host