menu disku

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To prosím není chyba,ale funkce.Běžně jsem ještě v PS dával před menu úvodní video a pak teprve naběhlo menu.V Avidu jste na tuto funkci upozorňován pokud vkládáte video způsobem drag and drop.Takže pokud vložíte video a máte tam před ním prázdný prostor,je div,že to vůbec nějak fungovalo a funguje po zkrácení prázdného prostoru.Prázdný prostor buďto odstraníte přemístěním videa na začátek timeline,nebo vložením nějakého dalšího videa.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Jsem asi trochu natvrdlý.. I když DVD video už téměř nedělám, stejně bych chtěl vědět,
jak v AS udělat před menu krátké úvodní video. Ve Studio 9 -14 s tím nebyl žádný problém. Stejně tak se mi nedaří udělat funkční vazby mezi menu hlavní a další. Čtu návod, ale asi špatně. Budu vděčný za nakopnutí správným směrem.
Děkuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pracuje se na tom,budu muset doplnit už téměř hotový návod.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bohužel musím oznámit další zdržení návodu Jak na menu v Avid Studio.Návod je hotov, ale funguje stoprocentně jen pro DVD.Bohužel menu disku AVCHD a BD se mi vrací do nesprávného menu a nejsem schopen přijít na to proč.

Zadání pro disk a menu bylo:
Úvodní video, pak přesun na hlavní menu.
V hlavním menu bude volba přehrát vše a vybrat kapitoly(klipy).
Po přehrání volby Přehrát vše návrat zpět do hlavního menu.
Po vybrat kapitoly přechod do vedlejšího menu.
Ve vedlejším menu volba přehrání jednotlivých kapitol,po přehrání návrat do vedlejšího menu.
Ve vedlejším menu tlačítko pro návrat do hlavního menu.

Funguje to spolehlivě jenom pro disk DVD.
Pro disk AVCHD DVD a BD dochází po volbě Přehrát vše z hlavního menu k návratu místo do hlavního menu k návratu do vedlejšího.
Test v programu Avid funguje normálně,pokud ale otevřu soubor uložený na disku takto vytvořený v PowerDVD, dochází k této chybě.

Funguje to někomu takto nebo je to zase chyba v Avidu?Tohle už mě vážně zase začíná sejřit,už jsem myslel,že s updatem bude Avid použitelný(kromě titulkovače,ten ještě není dobrý),ale vidím,že evidentně mají uživatele u prdele.Aby se šašci nedivili,až jim ten produkt přestanou uživatelé kupovat a můžou si ho strčit do řiti.
Opět jsem ve stavu, kdy si pokládám otázku jestli nejsem debil a zase jsem skočil na špek
a seru se s programem,který je opět k nedodělek.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Klid Steviezahu. Já udělal v AS zatím pouze jedno video s menu a podobnou strukturou, jakou tu popisujete a i jako DVD a AVCHD DVD funguje v BD přehrávači i PC korektně.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Také jsem trochu pokusničil, jednoduché menu DVD, dvě stránky, na každé tři kapitoly. V AS všechny odkazy na kapitoly i na stránky menu fungovaly, vyrederoval obraz. Při přehrání v PowerDVD už vazby na kapitoly na druhé stánce nešly. Totéž, jen v Studiu 14 zcela bez problému.

Byl to jen pokus s krátkým videem. Pro sebe už žádné DVD video dělat nehodlám. Vše chci v budoucnu přehrávat na MMC. Všechna dosavadní DVD na discích (kupodivu všechna jdou ještě přehát, některá mají více než 10 let) jsem zkopíroval na externí disk.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jenomže mně už to nebaví.Že toleruju špatný titulkovač už překousávám tak tak,ale jestli mám tolerovat ještě tohle?
Odpovím si sám.Ne.
Avid je paskvil a nemíním s ním nadále ztrácet čas.To co umí blbě Avid,dokážou lépe jiné a jednodušší softy,tak proč ne Avid.Resumé je jednoduché,uninstal Avid.
Dnes jsem testoval export v DVD a je podstatně kvalitou horší než z PS 14 nebo 15.
Takže opět jsem skočil na špek a opět se odvracím od Avidu.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím co poslat Avidu účet za elektriku a ztracený čas testováním.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zdravim,kéž by to šlo.Bohužel i Avid je firma,která si myslí,že až zákazníci slouží k tomu aby otestovali její nedokonalý soft.
Jsem registrovaným uživatelem i na oficialním foru Pinnacle Avid a naivně jsem se domníval,že toto forum slouží jako zpětná vazba.Neslouží,maximálně admin vymaže obzvláště aktivní uživatele poukazující na chyby a to je tak vše k čemu toto forum složí.
Občas se objeví na Avid custom FAQ řešení nějaké chyby,ale to co většinou řeším já nebo i ostatní uživatelé na tomto foru se tam neobjevilo.Viz špatný titulkovač.Je pravdou,že už jsem se dlouho na tom foru neobjevil,ale není pro mně přínosem,sleduju ho když se moc nudím.
Odkaz na jedno z mých témat:
http://forums.pinnaclesys.com/forums/pe ... spx#473758
ilkar
Příspěvky: 5
Registrován: 02.10.2011, 12:16
Kontaktovat uživatele:

Zdravim k tomu uvodnimu videu. Me se jako uvodni video oznacovalo cca 3,5 min.videa, ackoliv tam nebyl zadny strih. Video mi nezacinalo prazdnym prostorem ale videem a prolinajicimi titulky. Ted jsou v uvodnim videu jen titulky bez pozadi. A zvlasnost je ze na PC je uvodni video prehravano, ale na prehravaci dvd naskoci rovnou do hlavniho menu bez uvodniho videa. Avid prekvapuje nedodělky, ale jsou i daleko horsi a zakernejsi programy.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host