Avid-vložení časomíry

Fórum k programu Avid Studio
jenda
Příspěvky: 6
Registrován: 03.04.2011, 08:37
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.potřeboval bych poradit jak vložit čas (něco jako stopky), aby mi v určitem čase běžel čas.předém děkuji za radu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Stáhni si tento installplugin:
http://www.uloz.to/10413323/plugins-avid-rar
Rozbal.Spusť instalaci souboru InstallPluginsStudio.exe
Po instalaci najdeš v Avid Studio v efektech v rozšíření(6) Timecode a tam vybereš Timer.
Nastavíš podle libosti a použiješ v záběru jako stopky nebo nastavíš vlastní count(odečet).

Jsou tam ještě Alpha přechody,asi 1200,ale to jsem nepovažoval za nutné instalovat.
Totéž platí i o FX Hollywood přechodech,netestoval jsem to.

Tak změna:Alpha transition jsem otestoval je jich opravdu 1200 celkem 1600.
HFZ efekty se mi nepodařilo rozjet a ani jsem nad tím nijak nebádal,použil jsem během dvou let jenom 3 z FX Hollywood v PS 14,tak nad tím ani bádat nebudu.

Pozor neinstalovat do Pinnacle Studia soubor InstallAlMagicStudio.exe, korektně funguje jenom v Avidu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Steviezah. Byl jsem zvědavý a nainstaloval jsem si tyto efekty. Udělal jsem to v AS a PS 14 a 15. Zajímali mě hlavně Alpha Magic přechody. V AS se mi zobrazují správně podle náhledů, ovšem v obou PS jsou ikony náhledů odlišné, od skutečných přechodů, pod nimi se ukrývajícími. Některé přechody mě zaujali a umím si představit jejich občasné využití v mých projektech. Bohužel výše popsaný problém mě donutil k tomu, abych se je pokusil odstranit. Nenašel jsem žádnou možnost odinstalace, než je prostě smazat z dané složky ve Windows samotných. Mám dva PC a na druhém mám PS 14. Vyjmul jsem tedy rozšířenou verzi AM a do stávající složky zkopíroval obsah z druhého PC. Jaké je ovšem mé překvapení, když jsem zjistil, že ačkoliv jsem nahradil rozšířenou složkou, složkou se standardními 112 přechody, místo 112 + 1200 nových, v PS se stále sveřepě zobrazují Alpha Magic se všemi 1302 přechody. Jak v PS 14, tak i PS 15. Tyto dvě aplikace mají shodnou složku pro Content. Je možné mi vysvětlit, jak to že se ukazují nadále přechody, které jsem z PC odstranil??!! já si tuto pro mne záhadu nedokáži vysvětlit. Dokáže mi tu někdo pomoci, abych se buď vrátil k pouhým 112 základní přechodům AM nebo, aby tam zůstaly, ale zobrazovali se v náhledech správně. DÍKY ZA KAŽDÝ PODNĚT.

Zkoumal jsem dál a zjistil toto. Měl jsem kopii rozšířené kolekce na jiném HDD. V ní jsem objevil ikonu uninstall. Vrátil jsem tedy tuto složku do Content a odmazal přechody navíc přes tento uninstall soubor. Zůstaly tam jen původní přechody. Po otevření Alpha Magic složky v PS jak 14, tak i 15 zůstaly náhledy všech 1302 přechodů, ale funkčních zůstalo 112 původních, bohužel skrytých pod ikonami rozšířené kolekce, která tam byla předtím, než jsem jí odmazal. V registrech jsem bohužel nic neobjevil a jestli je něco, co tento stav způsobuje skryto někde ve Windows7, nejsem schopen to identifikovat a problém odstranit.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro Romolus:
Tohle je poněkud složitější záležitost.Informace o AlphaMagic dále jen AM je ještě zapsaná v XML souboru.Nevím co se u Vás stalo,na takový problém jsem v PS 14 a 15 nenarazil.Protože jsem si právě instalnul PS12 kvůli přepisu z VHS přes TV tuner přes composite vstup,instalnu to do 12 a pokusím se to najít.Pokuste se PS 14 i 15 dát do původního stavu čili po instalaci AM.
V AS je uninstal.exe v adresáři:
C:\Program Files(x86)Avid\studio\Plugins\RTFx\AlphaMagic.
Právě jsem to z AS odinstaloval.
Momentálně mám zaplý Skype,sdílím Vaše kontaktní informace,mělo by se jít spojit.

Hotovo,vyřešeno přes Skype.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Steviezah:
Jsou tu stále nové záhady. Alpha Magic jsem nainstaloval do PS 14. Oba balíčky od Vás mají celkem 2190 přechodů. Při shodném postupu ve stejných složkách, který jsme probrali přes Skype jsem trochu laboroval. V PS 14 se tyto efekty objevují všechny bez první ikony a přechody se tak otvírají o jeden přechod dozadu. Podotýkám, že jsem oba balíčky nainstaloval POUZE do PS 14 a odebral originál balíček AM. Omylem jsem při zkoušení klikl na ikonu na ploše PS 15, protože je mám s PS 14 vedle sebe. A bylo tu překvapení Alpha Magic nefungovaly. Byla tam po nich jen tma. Vymazal jsem Cache podle Vaší rady v PS 15 a opět spustil. Ačkoliv jsem rozšiřující balíčky nainstaloval jen do PS 14, objevily se i ve verzi 15 a tam se na rozdíl od verze starší zobrazují a fungují bez chyb. V Content jsem vyjmul originál AM a uložil jinam. Navíc jsem v PS 14 odstranil XML soubory. V PS 15 zůstaly zachovány. Začínám z toho být pomalu - jak se říká - jelen. Ztrácím nepřetržitým otvíráním a zavíráním jednotlivých složek od obou verzí přehled. Jsem spokojen, že to v 15 funguje, bohužel bez originál balíčku. Když ho do Content vrátím, bojím se, že se to zase rozhodí a nebude to fungovat, jako předtím, jak jsem tu o tom již psal výše.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to jsem poněkud v pasti,ale to nemůžu otestovat abych polaboroval.Musel bych opět oboje nainstalit a do toho se rozhodně nechystám.Domnívám se,že to je způsobeno,že v souborech XML není specifikováno jednotlivé PS,ale jenom daný adresář,který je shodný pro obě PS.
V současné době mi to funguje korektně jak jste viděl v PS 12,takže laborování bohužel nechám na Vás.Ostatním doporučím jak už jsem psal výše,instalovat jenom do AS.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě jsem polaboroval.Nainstaloval jsem znova AM pro Avid a mám to momentálně v PS takto:
Prvních 112 přechodů se mi zobrazuje s nesprávným náhledem ikonek ostatní jaou správně.
Tak jsem zkusil přemístit ze složky vProgram Files(x86).....Studio 12....RTFx...AlphaMagicXML
původních 112 souborů na konci (začíná to BandWipeD končí Zoom1) do záložní složky.
Tak se to začalo pro změnu zobrazovat správně na začátku,ale někde na 18.stránce do konce se to zase zobrazuje blbě.Začal jsem si pro jistotu ukládat i soubor Alpha Magic.bmp
Dospěl jsem proto k názoru,že instaler tohoto free efektu není určen pro kombinaci 2 PS na jednom stroji a ani s tím autor nepočítal.Problém je v odlišných verzích použitého programovacího jazyka XML,protože ve 12 a14 je jiný než v 15.Bohužel v hlavičkách jednotlivých souborů není informace,která verze je použita,tato informace je někde v PS.
Dalším neštěstím je,že 12a 14 si ukládá informace o AM jěště do svých složek a ve WIN 7 je to jinak než v XP,nejsem schopen nahradit jpeg přechodové soubory těmi správnými-nenašel jsem kde jsou umístěné.Momentálně jsem si rozsypal instalaci PS 12 a nemám tam přechody žádné:-(

Provedl jsem reinstalaci PS 12.Po reinstalaci se mi objevilo 28 stránek po 48 přechodech,čili to jsou ty AM1 pro PS 12-15.(nepromazával jsem totiž registry)Ty se zobrazují naprosto správně.Provedl jsem i reinstalaci AM pro Avid studio.Tam se ukazují úplně jiné přechody než v PS.(To jsou ty původní a je jich 1302).Provedl jsem totéž i pro PS 12.
Ve 12 jsem vymázl cache.Nestalo se nic,zůstalo tam původních 28 stránek.

Jak to bude v kombinaci PS 14 a 15 nevím,ale myslím,že obdobně.Každopádně je to na laborování aby to fungovalo v obou PS.Ale domnívám se,pokud se Vám to podařilo rozchodit v PS 15,nechte to tak a ve 14 to oželte.Evidentně autor instaleru nepočítal se dvěma PS natož se třema v jednom systému jak jsem to jednu dobu měl já:-)

Na závěr jsem si nechal špek:
Pokud v adresáři C:/Program Files(x86)/Avid/Studio/Plugins/RTFx/Alpha Magic překreslíte některý z přechodových souborů vytvoříte si v Avid Studio přechod vlastní.Laborace na dlouhé zimní večery:-)
Zatím jsem nezkoušel přepisovat příslušející XML soubory,to si nwchám na zimu.:-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stevie. Děkuji za snahu pomoci. Alpha Magic jsem kompletně odinstaloval v obou verzích PS a to z jednoduchého důvodu. Projekty edituji v PS 15, ale s menu nechávám renderovat v PS 14. Kdybych v 15 zadal některý z AM přechodů, v 14 by se mi myslím si logicky neukázal, protože by tam nebyl. Nestrpím tam něco, co nefunguje korektně. Kdyby někdo věděl jak, byl bych šťasten za návod, jak si vybrat jen AM přechody, které se mi líbí a ty mít v PS obou verzí. Tak je to i s HFX, i tam by bylo co třídit a nemuset se probírat přechody, které jsou buď paskvily nebo kýči jenž se nedají k ničemu použít.

Tomu postupu ve Vašem ŠPEKu nerozumím. Jak myslíte překreslit? Míníte tím přejmenovat?? Prosím o podrobnější vysvětlení.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Týká se to Avidu,v PS nevím.Ještě jsem nepřišel jak změnit zároveň ikonku aby to sedělo.
Tím překreslením jsem myslel otevřít ten soubor v nějakém grafickém editoru a nakreslit si jinak přechod a pak to uložit pod stejným názvem.Já jsem na pokusy použil hned ten první Cube.
V Avidu ty soubory mají velikost 740x480px.

Nad těmi HFX jsem se už taky natrápil,ale nezadařilo se mi.Po znovuotevření studia se to vrátilo
do původního stavu.
jenda
Příspěvky: 6
Registrován: 03.04.2011, 08:37
Kontaktovat uživatele:

Pro Steviezah: Díky za ten plugins, toje přesně to co jsem potřeboval.Vyzkoušel jsem i ty druhe a jsou taky moc fajn a fungují.ještě jednou moc díky.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host