Monopod pro kameru

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Hledám nějaký monopod s odnímatelnou fluidní hlavou v ceně max 2000Kč případně s kulovou hlavou (a rychloupínací destičkou?). Poradíte nějaký typ? Toto fórum je asi hlavně pro uživatele software ale vzhledem k tomu, že jsem zde našel odpověď na mnoho otázek, tak to zkouším i teď ... :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

O ničem takovém nevím,ale zkusil bych se podívat nebo poptat tady.Jeví se mi tento prodejce jako velmi erudovaný a vstřícný vůči zákazníkovi.
http://www.videokamery.cz/
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Díky za tip. Tu stránku znám už léta ale nenapadlo mi se tam podívat. Chtěl jsem tím příspěvkem rozproudit debatu, zda tuto pomůcku někdo používá a jaké má s tím zkušenosti. Já totiž mám problémy udělat klidný záběr při otáčení kamerou o více než 90 stupňů ... prostě v nějakém okamžiku pohybu kamerou tam prostě udělám pohyb a záběr se mi nepříjemně zhoupne :_( Při svých cestách jsem viděl celkem málo amatérských kameramanů, kteří by monopod používali. Uvažuji také o tomto zařízení (http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1890&tab=popis) ale to je dražší a je to ještě větší "opičárna" a já zase nechci dělat někde velký rozruch. U toho monopodu jsem zatím našel pro mne rozumný (cenou) kus zde: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p103046 ... dx-monopod, ale nevím jak moc je kvalitní. Pro vnitřní záběry mám stativ Velbon CX 686 s fluidní hlavou PH-368, který mi vyhovuje ale na nošení někde v přírodě je příliš těžký. Měl jsem před tím stativ od HAMA ale byl pro mne nepoužitelný, protože hlava neměla klidný pohyb, přesněji při rozjezdu pohybu se to drobně otřáslo a to se přeneslo do záběru. Takže nyní používám ten HAMA stativ pro mikrofon. Takže pokud má někdo nějaké zkušenosti, sem s nimi! :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já mám léta monopod Rowi. Několikrát jsme ho při natáčení využil. Měl jsem ho ovšem v převážné většině složený a připevněný ke kameře jenom jako určitý druh vyvážení. Záběry byly tímto způsobem klidnější, protože těžiště bylo pod kamerou. Malinko to dokázalo suplovat steadycam. Když jsem ho měl opřený o zem, nedokázal jsem při panorámě udržet vodorovný směr. Měl jsem vždy tendenci kameru naklápět do strany ve směru pohybu. Proto jsem toto zařízení záhy opustil. Steadycam od Syntexu se mi také líbí. Bohužel se s tím to dají natáčet jen vodorovné záběry. Nejde panoramovat nahoru a dolů, takže při klasickém domácím způsobu natáčení do všech směrů je to nešikovné řešení.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Moc díky za náměty k přemýšlení !
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Tak už jsem monopod zakoupil a hned také využil. Je to výborná pomůcka, pokud potřebujete natočit něco z davu, kde se nemůžete dostat do první řady. Dále jsem ocenil pohodlí při nutnosti udělat delší záběr. Jistě to znáte: pokud je potřeba točit déle, začne ruka bolet a výsledkem je neklidný obraz .. tohle s tím monopodem nehrozí. Použití normálního stativu (3 nohy) je v mnoha případech příliš viditelné a člověk překáží ostatním. Takže asi dobrá investice ... :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host