Nahrávání z mini DV kamery přes USB

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Kedik
Příspěvky: 9
Registrován: 18.03.2005, 09:24
Kontaktovat uživatele:

Kamrád se mě ptal, jestli je možné z miniDV kamery (Panasonic) mahrávat do PS přes port USB 2.0 normálním kabelem USB. Já používám rozhraní FireWire, tak jsem mu nemohl odpovědět. Ví někdo jak to je?
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Nejsem si 100% jistý, ale mám za to,že právě proto má kamera FV rozhraní a jako příslušenství se kupuje do PC FV karta. Pokud by to přes USB šlo, pak by toto příslušentví postrádalo smysl. Ovšem je možné,že to přes USB jde,ale třeba pomaleji (nepamatuji si datové toky obou rozhraní).
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Je to přesně jak píše REDpittBULL - přes USB video dostat nejde.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Cez USB mozes nahravaz len musis mat prevodnik. Ja napr. grabujem z analogu cez DVC150.
Dan
Příspěvky: 1
Registrován: 10.01.2007, 10:51
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, mám stejný problém a protože tomu moc nerozumím, žádám o podrobné vysvětlení. Mám miniDv kameru Panasonic NVDS-60 a chtěl bych ji propojit s PC tak, abych mohl přetahovat nejen statické snímky, ale i filmy. Nejprve bych chtěl vědět, jestli je to vůbec technicky možné, v manuálu o tom zmínka není.
V kameře je DV terminál na IEEE1394, ale v PC je klasické USB. Takový kabel jsem nikde nenašel, buď jen oba konce IEEE1394 nebo USB. Existuje takový? Nebo se to řeší např. změnou přímo v PC? Kameru už mám tři roky, zatím jsem nahrával klasicky na videokazetu, ale snad by to mělo jít i přes PC, ne?Dík za rady.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud v PC nemáš IEEE1394, potřebuješ přidat řadič (IEEE1394 karta) a do něj kameru připojíš.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Tato otazka sa tu opakuje v pravidelnych intervaloch.
USB je len pre stiahnutie fotiek z pamatovej karty kamery
IEEE1394 alias FireWire slúži pre stiahnutie videa z digitalnej kamery
Z analogovej je to samozrejme cez výstupy Vvideo resp. S-Video, tam je nutne mat este v compe TV kartu, alebo nejaky AD prevodnik.
omicron269

přiložena softwarová sada a kabel pro USB a SW (Sweet Movie Life 1.0E, Motion DV STUDIO 5.6E LE) pro nelineární střih videa přes USB 2.0

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAB_3059
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

omicron269: kabel USB sluzi na stahovanie fotografii ulozenych na pamatovej karte. GS180 som mal na skusku, takze to viem na 100%. Maloktory vyrobca kamier dodava FW kabel ako sucast kamery.
Petr72

Nahrávat přes USB samozřejmě lze, jen to musí umět kamera a software. Právě jsem si pořídil Panasonica GS500 a jejich soft s touto kamerou nahrávání přes USB podporuje. Viz příspěvek autora omicron269.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host