vytvoření DVD DL 8,5GB

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Nemá někdo zkušenost s vytvořením DVD DL 8,5GB v AVIDu? Při exportu mám samozřejmě nastavenou cílovou velikost 8,5GB DVD. Při pokusu vytvořit tento disk mi AVID sice vytvoří složku VIDEO_TS se všemi soubory, tedy včetně těch pro druhou vrstvu, mohu si je jednotlivě přehrát v PC např v NERO nebo v Power DVD 10 ale při přehrání celé složky s tím, že ke složce přistoupím jako ke standartnímu DVD pomocí Power DVD mi to přehraje až na konec první vrstvy a pak to ukončí, tj. skočí na úvodní MENU. Totéž mi to udělalo, když jsem obětoval jedno dvojvrstvé DVD a vypálil jsem na něj veškeré soubory (celý obsah adresáře VIDEO_TS). Samozřejmě jsem ho vypaloval jako video DVD. Stolní přehravač mi takto vypálené DVD dokonce nepřehrál vůbec, tedy nepřehrál ani první vrstvu. Detekoval jenom to, že se jedná o DVD a pak se zastavil a nepřehrál ani úvodní MENU. Když totéž udělám se stejným filmem v Pinnacle 12 nebo 14, tak mi vše funguje OK. Ještě dodám, že během exportu je vidět, že AVID zpracovává i tu část, která by měla být vypálena do druhé vrstvy.
Miroslav Polner

Toto je ďalšia z chýb, ktorých je v AS neúrekom. Bolo by dobre vyskúšať vyexportovať video DVD 8,5GB ale aby sa to uložilo na disk, nie vypalovať a následene napáliť v NERE. Avid Studio má veľmi veľa chýb a ani po opravnom balíku nie je v poriadku a ani nie je istí či sa chyyby niekedy odstránia. Niečo opravili ale zasa na druhej strane sa vyskytli nové chyby.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Díky za rychlou reakci. Já jsem samozřejmě nejdříve nechal udělat obraz na disku. Ten obraz má velikost cca 6,5GB, má adresář VIDEO_TS a v něm všechny soubory (jednotlivé vob soubory jsou veliké 0,99GB a ten poslední je menší). Čili zdá se všechno v pořádku ale Power DVD mi přehraje pouze cca první hodinu a 6 minut, což odpovídá první vrstvě a pak skočí zpět na MENU. Nechce se mi věřit tomu, že by v AVIDu ještě nepřišli na to, že existují dvojvrstvá DVD !!! Raději hledám chybu u sebe ... ale v nastavení se zdá být všechno jednoduché (podobně jako v Pinnacle) ... ale zatím to nechodí. Ten výsledný DVD (placku) jsem pak vypálil v NERO Burning ROM verze 10.
tibbis

já už ztratil trpělivost.Obraz po vytvoření v PC fungoval .Po vypálení na DL DVD nešel zvuk u třetí (poslední ) kapitoly.Koumal jsem nad tím několik týdnů a došel k názoru,že AVID je sakra nedokonalej program.Teď vše dělám na DVD 5.Tam zatim vše funguje.AVID prostě dualky nezvládá
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů