Avid Update

Fórum k programu Avid Studio
plukovnik

Kúpil som originál efekty NewBlue Fx a po zaregistrovaní v AS chodia celkom dobre a ide aj editácia, ovšem Adorage a Vitascene je bez zmeny a nové chyby sa objavili v update AS1.1 a to, že sa v menu DVD nezobrazujú vo všetkých ponukách obrazy v oknách či statické alebo pohyblivé. Tak isto sa nezobrazuje ponuka pohyblivých tituliek. Ešte počkám či to vyrieši ďalší update pre AS a ak nie automaticky prechádzam na Canopus ktorý ide veľmi dobre a všetky efekty čo mám zakúúpené fungujú v ňom bez problémov. Čo sa týka Avid Composeru tak za tú cenu a muchy ktoré má sa dá kúpiť Edius 6 aktorý naozaj funguje tak ako píšu. Steviezah má pravdu, že v Avid ide dole vodou o čom svedčia všetky jeho najnovšie produkty. Na všetky dotazy dostávam z Avidu odpoveď , že to bude riešiť ďalší update. Ale to môže trvať mesiace a možno aj roky a ľudia potrebujú robiť a nie laborovať a strácať čas s nepodarkom akým rozhodne AS je!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano bohužel,musím potvrdit.I po updatu na 1.1 se objevují nové chyby.Tak na tohle už jim opravdu kašlu,historie se opakuje:po updatu,který odstraní staré chyby se objeví nové.
Nezbývá než konstatovat,že jestliže řada Pinnacle byla chybová a nikdy se odstranění chyb nedotáhlo do konce,tak Avid Studio je totálně sračkoidní.Poslední stabilní verze Pinnacle je PS 15 a i ta má chybu v exportu,takže kdo má 14, film udělá kvůli stabilitě v 15 a vyexportne ve 14.To by mohl upřesnit kolega Romolus,ale už to tu někde je.Těm co stačí export na DVD s klasickým menu a export AVCHD na BD jako autoplay, PS 15 opravdu postačuje a netřeba hledat alternativu a jako takové je i doporučuji.
Měl jsem opravdu radost,když se objevilo AS s jeho možnostmi editace.Říkal jsem si,konečně něco mezi PS a Ediusem a věřil jsem si,že nějaké ty chyby budu umět obejít.Bohužel nezadařilo se musel jsem uznat porážku.I přesto,že jsem našel způsob jak změnu jasu a kontrastu při naběhnutí titulků při určitém osvětlení snímaného záběru obejít a odstranit.Smůla je že postup není zrovna jednoduchý a já už nemám náladu tento postup nějak zveřejnit.Ale to přece není účelem nikoho z nás domácích točičů,my chceme dělat a mít radost z díla a ne labořit nad nepovedeným softem nebo dokonce objevit chybu a zas a zas hledat jak to obejít.
Toto je opravdu na posrání,jsem dlouholetý uživatel produktu Pinnacle mrzí mě,že to s mým oblíbeným softem takto dopadlo a že jsem přešel na Canopus Edius.A to i s vědomím,že na některé moje projekty je Edius kanón na vrabce.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
dotaz pro edacek.O update Avid Studia na v.1.1 se psalo,že je pouze pro Win 7 a Visty.
Já jsem to zkoušel také na XP ale zatím pouze na virtuálním PC.Také to proběhlo bez problémů a zobrazila se v.1.1.Mám tedy dotaz zda se ale také odstranily uvedené chyby přímo na instalaci Win XP.Po instalaci na virtuálu toto nejde odskoušet.
Díky za odpověď.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
od edáčka jsem se odpovědi nedočkal.Má někdo jiný nainstalované Avid Studio 1.0 včetně
update na 1.1 na Win XP a odstranily se uvedené chyby i na tomto OS.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a omlouvám se za mlčení,ale dlouho jsem tu nebyl a taky mam moc práce :-) Nicméně měl jsem nainstalované avid studio na XP + následně jsem doinstaloval update. Mě fungovalo Avid Studio s updatem normálně na XP. Ono co se týče chyb. Ono je to těžké. Některé problémy byly opraveny a některé ne / Ono je počítač od počítače. Na jednom funguje nějaká čast studia a třeba na druhém ne....Nicméně po vydání update plno věcí bylo opraveno. Nicméně ta největší chyba u titulku u formatu AVCHD opravena nebyla.... tudiš studio pro mnw osobně je zatím nepoužitelné a osobně jsem přešel na Edius.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím díky za odpověď.Doinstaloval jsem tedy update také přímo na XP.Instalace proběhla bez problémů a dál se uvidí.Mě šlo hlavně o to zda se odstranily ty chyby,které chtěli tímto update odstranit i na XP i když pro XP určen vůbec nebyl.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,když jsem prvně instaloval AS bylo to na čistý systém ale já jsem potřeboval nainstalovat i AL 7.2.Bohužel to zahlásilo při instalaci AL,že mám vložit originální CD s AS
a když jsem mu nabídl soubor *.msi, který požadoval tak instalace AL skončila pádem.
Na virtuálu jsem měl odskoušenou instalaci obou softů ale obráceně a to šlo bez problémů takže mě nenapadlo,že by to nešlo také jinak.
Takže nová čistá instalace nejprve AL a po něm AS takhle to proběhlo bez problémů.
Bylo to na synův PC a když tam doinstalovával fotoaparát Canon /utility/ opětovná hláška
vložte originál CD s AS museli jsme pouze zavřít/neměl jsem AS sebou/ ale tady se alespoň utility Canonu nainstalovaly v pořádku jinak jsem mohl začít opět znovu.
Dnes když jsem instaloval na svůj PC ten Magix opětovná hláška vložte CD s AS tak jsem zkusil ten soubor msi AS a tady to prošlo a Magix se doinstaloval.
Vyplynulo mě z toho ponaučení,že příště asi všechen soft starší nejprve nainstalovat a naposledy AS a možná to již bude bez AS.
Je to opravdu odstrašující soft a ostuda programátorů.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Systém XP není podporován pro instalaci Avid Studio.
V systému Win 7 není podporován Avid Liquid.
To,že to jede,neznamená plnou funkčnost a už vůbec nezaručuje nepoškození systému.
Jestliže vložíte jiné instalační medium s jiným softem a systém Vám zahlásí vložte instalační medium Avidu, je něco shnilého nebo nastěhováno v systému.
By mě zajímalo,kdyby jste tam vrazil instalační medium Microsoft Office.Taky by to zahlásilo?
Postrádá to logiku,proč by se Avid ohlašoval při instalaci něčeho jiného.
Ledaže by systém nepostřehl,že jste instalační medium Avidu dávno vytáhl,instalaci ukončil a proto se o něj hlásí.
Nemyslím si,že takovou chybu má na svědomí Avid.
Instaloval jsem dodatečně po Avidu ve Win 7U jak Edius tak Pinnacle 12. Oboje bez problému.Akorát Pinnacle 12 mi rozvrtal Avid,protože mají shodné složky bonusového obsahu,takže mám celou jednu složku nefunkčních menu.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím já nevím co to přesně dělá Microsoft Office 2010 je také nainstalován ten se po žádném CD neptal.Věřím tomu,že pokud bych zase instalace u Magix prohodil tak to proběhne v pořádku tak jako jsem to udělal u AL,kde jsem dělal znovu čistou instalaci obráceně a v pohodě /až někdy příště/.Na virtuálním systému mě to také funguje bez problémů /pouze si to používá svoji virtuální grafiku/.PC je používáno pouze na hudbu,video a foto. Minimum/ovladače/ připojeno k internetu a navíc je nyní čistá instalace.
Proč tedy Avid u mě na XP Pro chodí a u rejpala na Win 7 Ultimate ne?Možná na to také dojde,že se AS zbavím.
Ano bude tam něco shnilého jak uvádíte,protože se Avidu nelíbí další soft,který zpracovává
video a možná i foto může to být i DX 9 nebo nějaký Net Framework a pod.ale nikdy jsem na toto nenarazil.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Asi jste mi nerozuměl.Pořiďte si originál instalaci Avid Studio, nikoliv zmatlaninu z internetu.
Protože pak máte plné právo na podporu od prodejce a nemusíte řešit Váš problém.
Není normální,pokud chcete instalovat úplně jiný program z naprosto jiného media,aby po Vás systém následně požadoval vložení instalačního media Avid Studio.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host