Avid Update

Fórum k programu Avid Studio
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Král je nahý! :-D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hm,tak na mně by seděla pohádka o blbém králi:
Žil byl jeden blbý král,který se tak dlouho zastával svých poddaných Pinnacle Studio a Avid Studio,až byl všem pro smích a ostatní králové jej nebrali vážně.
A tak ze sebe udělal blbce a jestli neumřel je se svými poddanými blbý(blbec) dodnes.
A pokud ne,popravil svoje poddané a nahradil je poddaným Ediusem a víc o něm nebylo slyšet.
Blbá pohádka o jěště blbějším produktu a nekonečně trpělivém čti blbém uživateli.Myslí si někdo od Avidu,že pohádky platí i v dnešním světě a uživatel je tupé hovado,kterému je možno donekonečna podsouvat nekvalitní produkt?Asi ano,jinak by si z uživatelů nědělali srandu a nevypustili do světa takový paskvil jako je Avid Studio,dobytci.
Miroslav Polner

Plne súhlasím, Avid Studio je nepodarok a nechápem, že taká firma ako Avid vyprodukuje takýto paškvil čo nemá žiadnu hodnotu a Exac ho ponúka draho a ešte tvrdí, že ide o nový prokukt profesiónalnej rady. Za dva mesiace nevedeli opraviť zásadné chyby v programe ale spravili iba kozmetickú úpravu. Začínam uvažovať o inej alternatíve ako Avid Studio pretože už len názov je zlý a nehovoriac o programe ktorý je funkčný tak možno pre amatéra ktorý nepotrebuje dohromady nič robiť.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento program není vhodný ani pro amatéra,pokud nechce tvořit pomocí titulkovače stroboefekt.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady máte ukázku.Je tam obrazovka s popisem,kdy se chyba projeví.Připouštím,že u někoho tato situace nemusí nastat,ale v okamžiku,kdy uděláte video jak tam popisuju,máte o zkažený film postaráno.Nad tím mi opravdu zůstává rozum stát,jak je možné,že tato chyba mohla uniknout.Nehodlám nad tím bádat,konstatuju Avid Studio je nepoužitelný paskvil na editaci videa.Tentokrá se opravdu s PS ale i AS loučím,ale nemůže po mně nikdo chtít,abych donekonečna toleroval chyby a nedodělky.Došel jsem k názoru,než neustále hledat a bádat jak toto eliminovat,je lepší naučit se jiný program i za cenu,že co se dalo v PS nebo AS udělat poměrně jednoduše se budu muset učit a hledat jak na to.Moje volba je Edius 6.02.
Ukázka chyby v Avidu je zde:
http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... 9C4PBuAUM8
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stevie... Myslím si, že jste až příliš radikální. Je naším cílem ukázat nedostatky, nikoliv však zatracovat. U AS si prostě zatím počkáme, než se dostane z plínek a bude čas na první krůčky. Chvilku potrvá, než bude běhat hbitě po dvoře za míčem. ;-) Záleží samozřejmě na rodičích (AVID), jak mu budou v dospívání nápomocni. Jestliže na něm budou páchat domácí násilí, povede to jedině, k nejen mentální zaostalosti.

Já osobně trpělivě setrvám u brášků Pinnaclíků, kteří jsou jíž dospělými. A jako každý dospělý trpí i oni různými nemocemi. Jsou ovšem nemoci, se kterými se dá chodit do práce a doufat, že s časem pominou... Konečně každý má právo se svobodně rozhodnout, kde skončí a co mu vyhovuje.

Stevie... Vaše vyhrožování definitivním odklonem nebo přechodem na jiný software už je tu po fóru několikrát. Potom ovšem vypustíte páru a racionální chování Vás dotlačí k dalšímu bádání. Na prvním místě budou vždy filmečky, o které se tu všichni pokoušíme a toužíme po co největší dokonalosti. Musíme se smířit, že jsme v segmentu, kde se žádná firma nehodlá právě přetrhnout. Vědí, že většině lidí to, co nabízejí je více, než dostatečné. Musím zopakovat PS je dospělý a pro 90 - 95% lidí uspokojí. Kdo míří k výšinám videofilmařského nebe musí vzít v potaz fakt, že trabantem se formule 1 nejezdí. Ale to jsem moc přísný. Pinnacle Studio je vůz střední třídy s velmi dobrou výbavou. Avid je ve stejné třídě, ale unikl z výroby do provozu dříve, než byli odhaleny všechny mouchy. Lidem předvádí rádoby dokonalý interier, ale zapomněli na motor, který každý stroj pohání. To ale čas vyléčí. Ostatně to platí nejen o tomto tématu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Právě proto,že ze sebe neustále dělám blba,který tento soft brání a čeká kdyže to konečně bude bez chyb mě donutilo definitivně odinstalovat systém do čistého a začít se učit nový soft.Uznávám,že jsem se několikrát vrátil k tomuto softu abych opět zjistil,že je to zmetek.
Na tohle už nemám ani náladu,ale ani elán,abych neustále něco hledal jak to obejít,když to zmastil výrobce.Určitě se tu ještě objevím,ale moje priorita je konečně něco smysluplného dělat a ne neustále zjišťovat,že soft na který jsem se upnul má opět nové chyby.To opravdu po těch letech laborování už po mně nikdo nemůže chtít abych v tomto softu nadále pracoval a na to abych si koupil tento program a pak teprve zjistil co to je za zmetek,to už je výsměch.
Avid si je dobře vědom,že vypustil zmetek.O tom zcela jasně přesvědčuje trial,ve kterém není možnost editace AVCHD.Takže na chybu se přijde po koupi.To je pro mně absolutní pohrdání uživatelem a potenciálním kupcem a pokud si u Avidu někdo myslí,že mu to projde,je na obrovském omylu.Stejně mám dojem,že opravný patch vydali jenom proto,aby nespokojeným uživatelům z celého světa na jejich foru zalepili ústa.A to jsem si myslel,že se svým příspěvkem pohorším.Nikoliv,objevilo se vlákno Avid-King of Bad Quality in AVCHD.
Samozřejmě jak jsem předpokládal už je překryto jiným vláknem,ve kterém někdo objevil
nekorektní chování klávesových zkratek a jejich nefukčnost po update.Děkuji,nechci takový soft ani zadarmo.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

ANO, ANO, ANO. Chápu vše, co zde píšete. Nevěřím ovšem jednomu - ostatně psal jsem to i LUBUDovi - že se najde editační software, který by neměl mouchy, nedostatky, které nás nebudou trápit. Sám jste tu několikrát psal, že nemáte chuť ani sílu stále se učit něco nového. V PS jste přece udělal fůru povedených domácí videí, takže nechápu Váš odpor k němu, který jak jsem vycítil přišel až v době, kdy jste začal testovat AS a rozplýval jste se nad jeho dokonalostí. Já jsem začal do něho první šťourat a našel první chyby a Vy znechucen tímto zjištěním jste teprve začal sršet blesky i na PS, se kterým jste byl pře jeho nedostatky vcelku spokojen. Nevěřím na EDIUS! Sám jste tu psal, že chcete program, který umí vše na jednom místě a to je pořád PS (pro některé je to zase PD9 nebo Nero) dostatečným software pro velikou většinu našich požadavků.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Přesně tohle co steviezah jsem zažila i já, když jsem se trápila v PS se svým 50p AVCHD a pak přešla na PD9. Najednou jsem nechápala, proč vlastně jsou lidé ochotní kupovat nové PC sestavy, grafické karty, paměti.... jen aby mohli sestřihat natočené video v PS. Taky jsem v PS udělala spoustu pěkných videí, ale vždycky jen do doby koupě nové kamery.
Všimněte si, že o dobrých věcech se nikde nijak moc nepíše ani nediskutuje. Nemluvím jenom o PS, ale všeobecně o Tv, pračkách, lednicích, kamerách a spoustě jiných výrobků.... jakmile se o nějakém výrobku hodně diskutuje ... je to známka jediného ... problém. Přitom spousta lidí si výrobek nekoupí jen kvůli tomu, že o něm na netu nic nenajdou (donedávna i já:)). Steviezaha chápu, ono to chvíli trvá než se program vyzkouší a projeví se všechny chyby. Edius je dobrý program, já zůstala u PD9, protože v programu s češtinou se cítím tak nějak lépe;)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak hezky po postupně:na editaci DV videa jsem si koupil PS 10.Pohoda,šlo to.Pak jsem si koupil PS 12 Plus.Objevil jsem první nedostatky ve zpracování AVCHD.Budiž,vyšla PS 14.Zajásal jsem,paráda.A opět zklamání,v editaci vlastního menu obrovská chyba,návrat do podřízeného menu nefungoval.Nikdy neopraveno.Dobrá mávl jsem rukou,vím to,nebudu dělat takové menu.
A nakonec přišla 15 a současně s ní Avid Studio.V 15 je opravena chyba menu,ale zase nejde korektně vyexportovat AVCHD DVD.Co je Avid za zmetka už víme,nebudu to znova psát.No nenasralo by Vás to?To se mám donekonečna podřizovat blbému softu a tolerovat jeho chyby?Bohužel na vlně mé nespokojenosti se svezla i 15.Objektivně musím přiznat,že i ona má chyby a problémy se zpracováním videa a silně pochybuju,že někdy budou opraveny.
Takže v mém případě se Avidu povedlo dokonale mně znechutit a donutili mně přejít na jiný soft.Určitě dám vědět jak jsem pochodil s Ediusem až se něco naučím a něco vytvořím.Vlákno tu na to máme.
Takže svoje tvrzení poopravím:
Avid Studio je nepoužitelný zmetek.PS 15 je na tom líp,ale zase má problém s exportem AVCHD a některá videa neumí korektně zpracovat viz full HD 50p.
Noticka na závěr:když si tohle přečte případný zájemce o editaci videa,jak myslíte,že se rozhodne?
P.S.A to jsem si 14 ani 15 nebo Avid nekoupil.Dnes toho nelituju,byly by to vyhozené peníze a moje reakce by byly podstatně ostřejší.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host