Avid Update

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus:děkuji,video stahuji,ale dám si nějaký čas oraz,leze mi to laboření na nervy.Určitě dám vědět,ale vodotrysky a šutříkyuž nechcu ani vidět natož slyšetB)-.Myslím,že příště budu vypínat zvuk:DAsi na to mrknu zítra nebo pozítří.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

No, jak Vás znám nedá Vám to a mrknete na to hned po stažení. U mě je to stejné.;-)
Miroslav Polner

Update AS som naištaloval a niektoré efekty ako vitascene sa rozbehli ale adorage aj keď akože efekt zrenderuje aj tak ide trhano. Takže problém celkovo nevyriešili.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

V seznamu opravovaných problémů o tom není zmínka,takže si myslím,že neopravovali nic od proDad.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Video od Romoluse jsem natáhl po updatu do Avid Studia,výsledek mého snažení je tady:
http://www.uloz.to/9349486/test-forum-rar
Postahujte,potestujte,pokritizujte,můj názor neměním.Avid je použitelný editor,záleží jen na Vás jak s ním poradíte.
Bohužel původní exporty od Romoluse jsem v PDVD 10 nemohl otevřít,což se divím,počkám si na Vaše postřehy.Já jsem z původního souboru z kamery od Romoluse udělal export bez titulků,změnu kvality jsem nepostřehl.Taktéž jsem udělal export s titulky,kvalita se nemění,ale tam už se projeví nějaké změny,které jsou patrné při důkladném sledování originálního videa.Snapshoty jsou udělány v 5. a v 10. a 15 sekundě přibližně. PDVD 10 nemá možnost sejmutí přesně na snímek,ale přesto jsem nějakou radikální změnu barvy nepostřehl .Co se týká titulků,jsou tam ukázky tak jak jsem je narychlo patlal,k tomu jenom tolik:
Připouštím,že titulky z PS 14 nebo PS 15 se mi jeví lepší,ale nepovažuju je za tolik horší,že by mi to nějak dramaticky vadilo,protože možnosti titulkův AS přesahují možnosti PS a záleží jemom na mně jak dalece si s nimi pohraju abych byl spokojen.
Resumé:Avid má sice nějaké mouchy,přesto je to editor který považuju pro tvorbu home videa za vyhovující a jdu do něho.

Trochu mně zklamal Power DVD,ve srovnání s WinMediaPlayerem má poněkud horší obraz,ale už umí přehrávat i jednotlivé vob z HDD tak ho moc nesepsuju:-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já se zase nedivím. Power DVD 10 je shit! Ale zvládne to PowerDVD9 a 11.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Steviezah: Jsem asi přílišný perfekcionista, ale rozdíly v barevnosti pod Vámi vyrobenými titulky jsou pro mne markantní. Titulky vypadají lépe, než ode mne, ale to je tím, že jsou velmi tenké. Přesto vidím jejich lehkou střapatost, která prostě v PS15 není. Ani barvy se pod titulky v PS15 nemění. Já se s takovými změnami smířit nedokáži. Kdo má nižší nároky může v AS pracovat. Já ovšem zůstanu zatím stále u PS15, kde se tyto nedostatky naštěstí neprojevují. Pro mne AS zůstane v mých očích i po prvním update stále nedodělkem. A je mi to upřimně líto.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Souhlas,titulky jsou poněkud bolavější.Je to i tím,že jsem jim moc času nevěnoval,ale to je můj problém,musím se tomu trochu pověnovat.
Co se týče změn barevnosti pod titulky,něco je způsobeno kamerou,obzvláště v posledních 8-10 sekundách.I na originálním videu z kamery je vidět v pravé části markantní reakce automatiky,která se snaží vyrovnat obraz a pravou část zesvětluje,Bohužel s titulkama to je velice vidět a působí to rušivě.Titulek na páté sekundě jde jednoznačně na můj vrub,dodal jsem do titulku změnu kontrastu,to se přenáší na video a je to vidět.Mám dojem,že se mi to stávalo i v 15,ale neřešil jsem to.Chybička,musím se na to zaměřit.
Můj názor je,že čisté video po exportu je bez chyby a to je pro mně důležité.
Pokud zapátrám v mé stařecké paměti,jsem toho názoru,že žádná novější verze PS od řady 9 nebyla dokonalá,na všechny vycházely updaty.Rekordmanem je PS 10 na kterou vyšel update 10.1 až 10.6,pak se to dalo.Doufám,že se nemýlím a updatování bude u Avid Studia pokračovat.Momentálně řeším s Avid Customer service problém Still image,uvidím co mi odpoví,další na řadu přijdou titulky,pak dám vědět jak jsem pochodil.
Váš názor Romolusi nehodlám vyvracet,jste stejně jako já zvyklý na standart z PS.Ale ruku na srdce,oba víme jak to s pinnaclem bylo než se dopracovali k funkční verzi 15 a i ta má dost podstatnou mouchu v exportu na disk.
Já jsem se rozhodl přetrpět tyto chyby AS,tak jako jsem dlouhá léta toleroval paskvily řady PS a čekal jsem až vyjdou nějaké updaty,aby se z PS dalo vůbec pracovat.Protože v opačném případě bych dávno přešel na Edius od Grass Valley.Je tu jedno ale.Není to v žádném případě program All_in_one jako PS nebo AS,je podstatně dražší,je to komfortní editor a i když má funkce jako All_in_one řada PS i AS je předčí. A co je hlavní je česky a já určitě nemám náladu na to,abych střih prováděl v jednom programu,titulky tvořil v extra editoru a finální mastering v dalším a do toho si pamatoval aglické popisy funkcí,přičemž jedna a tatáž funkce má ve dvou odlišných programech různý název.
Takže se určitě shodneme na tom,že Avid Studio není žádný zázrak pro opravdu náročné uživatele,ale pro běžného uživatele,který potřebuje svoje výtvory sestříhat a vypálit nebo uložit je to dobrá volba.
Obzvláště pokud se AS časem stane někomu těsným jako mně PS,nebude mít velký problém přejít na Edius,protože tady Avid velice pilně opisoval a spousta funkcí a postupů,včetně ovládání je shodných.

pro Romoluse:Myslíte,že PDVD 11 je možno nahradit PDVD 10?Umí PDVD 11 tytéž funkce jako PDVD 10?Já hlavně potřebuju v něčem přehrávat jak soubory,tak disky,vob soubory a testovat menu,3D zobrazení ať už anaglyph nebo polarizaci nepotřebuju.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Co se týká power DVD, v desítce se mi nikdy nepovedlo rozjet složku BDMV, aby přehrál AVCHD DVD i s menu. U verze 9 a 11 to jde bez problému. To je pro mne HLAVNÍ rozdíl mezi verzí 10 a 11, jinak jsou desingem a funkce téměř shodné. Pro mne je ovšem favoritem Power DVD9. Ten nic nenahradí. I rozhraní je pro mne mnohem příjemnější.

Co se týká záběrů, které jsem Vám poslal. Rozdíly jsou v titulcích markantní. Někomu to může vadit, jako mně, jiný to třeba ani nepostřehne. Barvy pod průsvitným titulkem se změní a a obraz mírně rozmázne. To já prostě nechci tolerovat. PS měl mnoho nedodělků v nefunkčnosti různých funkcí ovšem mnou popisované problémy, jakými trpí AS, netrpěl v AVCHD ani PS12. Nehodlám se tu stále dokola přít. Mé závěry, co jsem tu několikrát popsal jsou vyčerpávající. Jak se k tomu ostatní lidé postaví je jejich věc, včetně Vás vážený Steviezahu. Proto je pro mne v současnosti favoritem PS a pro budoucnost doufám AS.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nelze mi než uznat argumenty Romoluse.Bohužel je to tak,neuvědomil jsem si to,titulky tolik nepoužívám,ale zkusil jsem si jich několik krátkých dát za sebou a tom okamžiku je vidět strobování obrazu.Už si připadám jako popletený král z pohádky: odvolávám co jsem slíbil a slibuju co jsem odvolal.
Opět musím uznat:AVID STUDIO není nedodělek,JE NEPOUŽITELNÝ PASKVIL s jakýmikoliv ústupky.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host