Avid Update

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Právě mi přišla informace o Update pro Avid Studio.Odkaz ke stažení máte zde:
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u ... Download=1
Protože nejsem na svém PC,bližší informace dodám později.
Zatím popis oprav patche:
http://avid.custkb.com/avid/app/selfser ... =0&Hilite=
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Steviezahu!!! Uvidíme, co se povedlo zlepšit. Doufám, že toho bude, co nejvíce... Hned se pustím do ověřování.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nainstaloval jsem update. Otevřel projekt, o kterém jsme tu psal, že byl vytvořen jak v PS15, tak v AS. Tento projekt se mi podařilo ve W7 x64 Ultimate úspěšně načíst, až na 3. pokus. Dvakrát se při načítání projektu dostal indikátor v Správci úloh na obludných 5GB využití paměti a pak AS zkolaboval. Po druhém pádu se objevila hláška z Windows, že bude AS při dalším spuštění přepnut do režimu kompatibility. Potom už se projekt načetl. Podle výpisu toho bylo v AS opraveno mnoho věcí, ale pro mne ta nejpodstatnější ne! Kvalita obrazu v AVCHD a zobrazení titulků zůstalo stejně otřesné, jako před aplikací update. Pro mne se tedy bohužel nic nemění. Obraz i titulky jsou stále řádově horší, než výstup z PS14 a 15.

Nezbývá než konstatování, že pro mne je zatím AS nepoužitelný! Tak v klidu zpátky k PS15.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Mám na Vás jeden dotaz. Ten výstup z Avid studia u formátu AVCHD, jak čtu je horší než výystup z pinnacle. A týká se to i ostatních formátů např. AVI, či mpeg? A to stejné i u titulků? Omlouvám se, že se tam blbě ptám, ale nemám kameru či video ve fotmátu AVCHD abych mohl porovnávat a zkoušet. děkuji
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak babo a teď raď:
Vezmu to postupně:Nevím kde se stala chyba u Romoluse,ale projekt z PS jsem bez problému načetl a pokračoval v něm v AS.Při tom jsem zjistil,že nelze použít vložené titulky původně v PS bez předchozí úpravy.Titulky v PS mají jiné hodnoty velikostí a poměrů písma.Některé se mi zobrazily mimo původní umístění a hlavně u těch větších na dvou řádcích.Takže načtení starších projektů z PS je sice možné,ale bohužel ne zcela kompatibilní.
Nelze tedy pro účely srovnávání vytvořit projekt v PS 15 a ten načíst do AS.To mě nijak nepřekvapuje,tímto neduhem trpěl i import z PS 12 do PS 14.
Tudy cesta pro srovnávání nevede.
Dokončuji testování,moje soubory někde pověsím ke stažení a nahlédnutí.Zatím můj subjektivní dojem je,že export přímo z AS v AVCHD je opraven,včetně titulků.
Protože mám rozdělané i nějaké projekty v SD rozlišení a rozdělané projekty po importu ze starších VHS kazet a DVD,mohu říci,že obraz po exportu například do mpeg2 nebo Avi nemá problém.Znovu zdůrazňuji,že se jedná o projekty vytvořené v AS nikoliv importované z PS.
V průběhu dneška nebo během následujících dvou dní Vám tady dodám odkazy.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Edacek: Osobně nemám v plánu zkoušet jiné formáty protože je zkrátka nepoužívám.

pro Steviezah: O tom, čem se tu zmiňujete ohledně titulků, jsem tu již psal. V projektu přeneseném z PS15 jsem byl nucen udělat úpravy. To bych překousl. Ale, že jsou titulky rozmazané a barvy projektu po vyrenderování neodpovídají barvám v originál záběrech z kamery, to překousnout nedokáži!

Pro mne zůstává AS zatím stále nedodělkem. Ostatně, měl jsem pochyby již při stáhnutí patche, který má pouhých 17MB. Je to podle mého rychlá záplata, pro uspokojení zákazníků, že se pro ně snaží jako něco dělat. Podle mne je ušita opět "horkou jehlou" Pamatuji na záplaty pro PS např. 10, které mívaly kolem 100MB a tomu já říkám OPRAVA.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Vypadá to, že to patch funguje i na XP. V PC mám XP, bez problémů jsem stáhl aktualizaci a taky bez problémů se mi nainstalova. Tak doufám, že to nebude zlobit.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já mám hotovo,soubory k náhledu máte tady:http://www.uloz.to/9334343/testy-rar
Archív je nezaheslovaný.
Popis bude asi jasný soubory začínající AS jsou export z Avidu,PS z Pinnacle 15 a soubor projektu importovaný z PS do AS a exportovaný z AS má název PS_projekt_to_AS_AVCHD_HDD.
K tomu jsou 4 složky snapshotů(sejmutí obrazovky z PowerDVD 10) z jednotlivých videjek.
Ve všech případech byl export nastaven na volbu AVCHD/BlueRay,rozlišení HDD kromě videa označené AS_MPEG2,kde je volba AVCHD/BlueRay,kódování MPEG-2.Ti zkušenější si to ověří pomocí MediaInfo nebo nějakého jiného podobného softu.Stahujte,očumujteB)-,kritizujte.
Já nejsem schopen potvrdit zhoršení obrazu při exportu z AS.Titulky vytvořené v AS si myslím mám hladké,ale podotýkám,že jsem jim nevěnoval náležitou pozornost.Jsou udělané narychlo a jednoduše.Až budu mít hotovo nějaké video s ukázkami titulků,dám tady odkaz do příslušného vlákna.Ty co jsou vytvořeny přímo v AS si myslím,že jsou dosti dobré,ale jdou udělat jěště lépe.
Můj názor je,že Avid je po update použitelný jako videoeditor a výtky že výstup je horší a titulky nepoužitelné tedy nemohu objektivně potvrdit.

pro Romoluse:poprosil bych Vás opět o nějaké video z Vaší kamery,nejlépe nějaké s hodně barvami pro otestování.Z toho co mám k dispozici nejsem schopen dokázat nekvalitu výstupu AS,protože Vaše původní už nemám a odkaz který jste mi poslal,jsem omylem smazal.Holt průvodní projev cepenění mozku,nedával jsem pozor:D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nedalo mi to,popřemýšlel jsem a dospěl jsem k názoru,že můj test není zcela průkazný.Bohužel nesedí mi sejmutí snímků v časové ose z PowerDVD,přesně s originálním souborem.Je možno takto vznést námitku.Jak to udělám v tento okamžik přesně nevím,PowerDVD má zobrazení pouze po celých sekundách a posuv je možný jen po jednom snímku dopředu.Takže tomu budu muset přizpůsobit projekt v PS ale i AS a celý test budu muset zopakovat znova.Uvědomil jsem si to při krokování snímku po snímku s originálním souborem v PDVD.
Přesto si nadále myslím o Avidu že je jako videoeditor použitelný.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pokus PS15 kontra AS1 - srovnání - platné do konce června 2011

pro Steviezah: Uložil jsem zde tedy několik souborů, které jsem vyprodukoval na Vaše přání. Opravdu už mě to laborování unavuje, ale moje zvědavost, jak to dopadne byla silnější... Je tam 17 vteřinový originál klip. Druhý z PS15, třetí z AS naimportovaný z PS15 a konečně poslední, udělaný v AS rovnou, nicméně pro srovnání s dodaným titulkem z PS15. Plus screenshoty s informacemi o nastavení titulku v AS z PS15. Mimo originálu jsem vypustil zvukovou stopu. Klip nehýří barvami, jak jste požadoval, ale je tam jasně vidět posun v barvě trička do tmavé červené oproti stejného trika v originálu a PS15, které se shodují s trikem u nás ve skříni. Titulek vyprodukovaný AS samotným i importovaným z PS15 je na první pohled kostrbatý! Titulek z PS15 je hladký, bez závad.

Ve Vašich ukázkách nejsou tak markantní rozdíly v kvalitě. Titulky z PS15 jsou ovšem ostřejší.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host