Edius 6 obecně

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Stáhnu dnes večer,podívám se na to zblízka:-)Předběžně,což asi víte:Rozlišení 1280x720,kontejner mp4,videokodek ffh 264,audiokodek faad.Prokládání odhaduju na progresive.
Pravděpodobně jde o kodek ffdshow filtru ffmpegH264 z rodiny libavcodec obsažené ve většině kodekpaků,určitě je v K-Lite packu a měl by být free.Pokud není nějak modifikován,neměl by s ním být problém.Dám vědět.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Evik:nedokážu přesně říct,kde může být ve Vašem PC chyba.Domnívám se,že to bude v systému Windows 7 home,možná chybí nějaká součást Quick Time.Váš soubor je zcela standartní HD 1280x720/59,9 s/s kontejner mp4 kodek na bázi mov.
Pro srovnání jsem Vám připravil výpis z MediaInfo:
Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Main@L4.0
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=3, N=15
CodecID : avc1
/ : Advanced Video Coding
Duration/String : 16mn 37s
Bit rate : 15,2 Mbps
BitRate_Nominal/String : 7 501 Kbps
Šířka : 1 280pixely
Výška : 720pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 59,940 fps
Minimum frame rate : 59,920 fps
Maximum frame rate : 59,960 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.274
StreamSize/String : 1,76 GiB (99%)
Titul : GoPro AVC
Jazyk : English
Encoded date : UTC 2012-07-18 10:03:38
Tagged date : UTC 2012-07-18 10:03:38

Audio
ID : 2
Formát : AAC
Formát/ : Advanced Audio Codec
Format_Profile : LC
CodecID : 40
Duration/String : 16mn 37s
Bit rate : 128 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48,0 KHz
StreamSize/String : 15,2 MiB (1%)
Titul : GoPro AAC
Jazyk : English
Encoded date : UTC 2012-07-18 10:03:38
Tagged date : UTC 2012-07-18 10:03:38

Po stažení jsem Váš soubor vložil do projektu Edius 1280x720/50p což je trochu jiné rozlišení než je video a bez jakýchkoliv problémů jsem video přehrál a mohl editovat.Nepoužil jsem ani volbu proxy nebo Render+add to timeline.Je možné,že problém bude i ve Vaší kopii Edius.Moje verze je 6.02.Video se mi líbilo,škoda,že Vám kameru zaprasily cákance od ostatních jezdců.
Udělal jsem Vám video přímo jen pro informaci,nestříhal jsem to,když jsem se spletl je to tam.V žádném případě nepoužívejte nějaký z postupů,které uvidíte,je to špatně,spletl jsem si klávesy pro trim a jiné kopance.Je to naprudko v realtime a spěchal jsem.Udělám na to video s návodem.Odkaz ke stažení asi 3 minutového videa s nižší kvalitou máte tady:
http://www.uloz.to/9440540/evik-mp4
Tento soubor nechám do konce týdne pak ho smažu.

P.S.Ve videu jsem používal i klávesy pro některé funkce,vše zapracuju do návodu.
mirja

Ahoj,tak jsem vyzkoušel proxy a funguje to,obraz je plynulý.Další dotaz byl na export např. 3/4 h sestřihu,který se velikostí nevejde na dvd. Co potom s tím,aby co nejméně utrpěla kvalita,ne každý vlastní BR. Do Mpeg2?? Díky Mirek
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejdříve bych to nechal v původním nastavení,ale zkusil bych snížit bitrate.Pokud máte nastaveno 17 MB/s tak snižte na 15MB/s a pak na 12 MB/s.Možná při 12 už to bude trochu poznat to musíte zkusit co se Vám ještě bude líbit.
Připomínka:nezapomněl jste na závěr vypnout proxy,aby se to nevyrenderovalo v nízké kvalitě?Nebo jste nechal přímo vytvořit proxy v nabídce File>Create proxy ?
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

pro steviezaha: Děkuji za úžasnou práci(tu) Nepodařilo se mi přijít na to, proč to u mě nejde. Ostatní videa z Panasonicu v pohodě, ale z Gopro mi to napíše, že soubor nemůže otevřít. Už Vás nebudu zdržovat. V PD mi jdou natáhnout oba najednou a nemám trpělivost hledat problém i se bojím abych si nerozhodila PC. Ještě jednou děkuji:)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Evik:nemáte zač,každý zádrhel,který se pokouším zkoušet,mi přináší nové zkušenosti.
Co se týče Vašeho PC,nechci sýčkovat,ale myslím,že rozhozené už ho drobet máte.
Ale na to abych to mohl říci stoprocentně,bych si musel důkladně prověřit rozdíl mezi Win 7 home a Win 7 Ultimate v obou verzích 32/64b.A to chce čas a toho se mi nedostává.Dále nevím zda v systému nemáte NERO Vision nebo jenom jeho idiotské kodeky,které poškozují systémové a v některých verzích jenom vypalovacího Nera se instalují bez vědomí uživatele.Protože jinak by jste musela video z Gopra normálně přehrát.Pro toto tvrzení Vám uvedu sestavu mého softu:čistá instalace WIN 7 Ultimate 64,servis pack 1 a ostatní aktualizace,poslední drivery pro nVidia a trial verzi Edius 6.02 ošetřenou patchem na odstranění trial doby.K tomu samozřejmě MediaInfo,Camtasia 7 pro nahrávání obrazovky,vypalovací soft Ashampoo Burning 10 a toť vše.Pro přehrávání videa jsem používal pouze Win Media player,zítra se chystám instalovat Power DVD player od Cyberlinku.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

pro steviezah: Já mám Win7 Professional 64bit. Video z Gopro normálně všude přehraju, jen v tom Ediusu ne. On vlastně jediný důvod proč občas skočím z PD do jiného programu je, že hledám jestli nějaký neumí ještě lépe zpomalený pohyb nebo chci zkusit jiný přechod. Taky by mě zajímalo v kterém programu se podaří udělat takový filmový look se sytými barvami jako mají některé klipy na Youtube. Jenže ty asi nebudou natočený kamerou za 20 tisíc:) PD mám už koupený, ale klidně bych šla i do dalšího programu kdyby za to stál:)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to mně překvapuje,že Edius Vám to nepřehraje.Už jsem tu kdysi psal,že v Ediusu jsem zatím přehrál všechny videa se kterými jsem laboroval a že jich bylo dost.Jsem v pasti,poradit neumím,nejsem v Ediusu tak zběhlý,dosud jsem ho používal jako testovací a věnuju se mu jako editoru tak 3 týdny.Možná bude problém přímo ve Vaší instalaci Ediusu.
Jaký to look máte na mysli?Hodíte mi odkaz pro představu?
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Možná tam mají tak úžasné světlo, Je to krásný.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jo,pochopil jsem.Parádní práce toho kdo to dělal.Točeno někdy na rozhraní jara a léta v pozdním odpoledni krásného slunečného dne a je upravená trať pokropením v některých částech i když vypadá to to na kombinaci písku a šotoliny.Vztaženo k naší zeměpisné šířce,takto zelenou trávu v létě neuvidíte a to si ještě myslím,že tomu bylo trochu pomoženo.Pozdní odpoledne jsem odhadl vzhledem k délce stínů.Kde to je točeno bych odhadl podle profilu stromů,ale to jsem nějak nesledoval.Každopádně si myslím,že tohle při troše přípravy zvládne každý,je třeba zvolit ten správný čas a nastavit kameru na ruční parametry a zkoušet a učit se.Ostatně to dělám furt. :-) Něco podobného se mi podařilo náhodně natočit s kamerkou do kapsy Evolve,loni v srpnu u známých na zahradě kolem 17.hodiny.Ale jak jste poznamenala je to hodně i o světle.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů