Edius 6 obecně

Odpovědět
Mirja

Mám v5.1 v CZ na Ytube stačí zadat edius 6.2 a je tap prezentací hafo i od Grass Valey M
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Rád bych nějak rozumně poradil,ale u tohoto programu platí víc než u jiných:nejdříve je nutno pořádně pročíst manuál a udělat si poznámky.Je toho opravdu hodně.Manuál verze 5.1 jsem získal od uživatelky Evik,které ještě jednou tímto děkuji.Pověsila ho tady:
http://www.uloz.to/6140809/edius-51-cz-manual-pdf
K dnešnímu dni tam ještě je.Pokud seženu novější dám vědět,ale tento na seznámení nebo odpuzení se od programu stačí :-)

pro Mirja:mám pochybnosti,že s Vaším NBK budete moct dělat nějakou rozumnou práci.Nesplňujte základní konfiguraci.Podívejte se tady:http://www.grassvalley.com/products/edius_6
Věřím,že program rozběhete,ale práce s tím musí být frustrující.Render je možno použít např.jenom na část která Vás zlobí,to jsou ty barevné čáry nad klipem.Červená znamená:nelze přehrát v reálném čase.
Co se týká proxy,ještě přesně nevím jak to funguje,dělám na tom.četl jsem samozřejmě o tom na foru tvfreak,ale popisovaný způsob se mi vůbec nelíbil:Zadáš proxy,poedituješ,pak to přepneš a necháš vyrenderovat.Úchvatná rada.:-)

pro všechny:V nabídce File je podnabídka Create proxy a ta má další možnosti:All,Bin Timeline
Pak je v nabídce Mode podnabídka Proxy mode.
Mimo jiné v nabídce Settings je podnabídka User settings a tam je nastavení Proxy mode.
Nastavení Settings/User setting/Proxy mode jsem nechal tak jak bylo.
Jednoduchý postup užití Proxy mode:Vložte klipy do timeline.V nabídce Mode zvolte Proxy mode,defaultně je to vyplé a signalizuje to přeškrtlé P.Po zvolení se v timeline klipy zobrazí pokryté jakoby průhlednou šachovnicí.Tím se zjednodušilo zobrazení v timeline a práce je podstatně rychlejší.Nyní proveďte zamýšlené editace(přechody,efekty eventuálně nějaké dotrimování.)Vypněte proxy mode.
Proveďte export volbou File/Export/Print to file :to je do souboru.Dejte vědět jak jste pochodili.
Jak to exportovat pomocí Disc Burner na DVD nebo BD placku ještě nevím,ale pracuju na tom.

Pro ty zvídavější doporučuju registrovat se na stránkách Grass Valley University a podívat se na jejich 36 videjek jak na to.Je to anglicky,ale aspoň něco a dá se to pochopit.
Pokud někdo chce anglický manuál k Ediusu 6 taktéž stáhne na Grass Valey po registraci.
Mirja

Díky za odp. Problém bude hlavně v té grafice,budu taky laborovat Mirek
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tu Vaši grafiku neznám,ale měla by mít aspoň 256 MB pro SD.Tuším,že se budete pokoušet bič z lejna uplésti:-) Jak dostat hotové dílo na DVD nebo BD placku už jsem přišel.Příkaz je File/Export/Burn to disc.Jde to taky kliknutím na ikonku Export nad timeline.
Ale pozor není to totéž jako volba Tools/DiscBurner.Ten slouží k vypálení obrazu.
Pomalinku se tím prokousávám,moje angličtina je na úrovni haudujudu jatuhudu no maras:-)
Až se tím nějak prokoušu,chystám se na reinstal win do čistého,nový instal Ediusa a pokusím se udělat nějaké video jak to dělám já.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Já se těším na návody z Ediusu od steviezaha:D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To natočíte ještě hodně videjek o motokrosu než já vypotím nějaký návod:DB)-:)o
Na testování jsem použil videjko od Vás,běhá to v Ediusu velice pěkně.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Tak Edius mi nenačte video z mojí kamerky Gopro:S ... Nero mi ukazuje, že moje 12ti minutové video vyexportuje za 18hod 32minut::o ...pokaždé, když chci něco vyzkoušet v jiném střihovém programu, narazím na problém:( Pokorně a stále s větším obdivem pracuji v PD9(tu)
mand

V Nero záleží na nastavení kvality renderování. Nevadí-li vám kvalita rovnající se originálu (taky proč by měla vadit, že?), zaškrtněte povolit Smart Rendering a vše je hotové v cuku letu! Takovou rychlost s PD9 nezažijete. ;-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Opět poprosím o nějaké videjko z Vaší Gopro kamerky,pokud to neni něco v nějakém extra kodeku,mělo by se to načíst.Momentálně jsem otestoval AVI/H264/Xvid.Chtěl bych se takovým formátům věnovat v dalším návodu.Jeden mám hotový,jde o ukázku jak spustit E6 po instalaci a nastavit nějaký základní formát.Tuším,že jsem vybral zrovna TM700.
http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... iMxi3jujXA
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Video z Gopro kamery zde: http://www.uloz.to/9433077/gopr0099-mp4
Děkuji :)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host