Edius 6 obecně

Odpovědět
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Na ty odkazy se postupně podívám.Já jsem narazil a stáhnul tutoriály jsou ale v angličtině ale je jich dost.
Ještě jeden dotaz.Nevím od které verze začali s instalací nějakých ovladačů pro USB alespoň si nevzpomínám,že něco takového dříve bylo.To mají být ovladače pro Capture z jiných zařízení a nebo vlastně k čemu jsou v těchto nových vezích použity.
Opět díky pokud budete vědět.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nikoliv,USB ovladače jsou minimálně tuším od verze 4,když se k programu začaly dodávat tzv. dongle key.
Dongle key je hardwarová ochrana softwaru přes USB port od firmy Safenet.
http://www.safenet-inc.com/products/sof ... ware-keys/
Jsou-li správně nainstalovány a klíč zasunut software pracuje.Ve správci zařízení se objeví takto:
[attachment 111 dongle_key.jpg]
Přílohy
dongle_key.jpg
dongle_key.jpg (124.5 KiB) Zobrazeno 1266 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Já jsem něco podobného četl v přiloženém .txt ale nebyl jsem z toho moc chytrý.Je ale tedy možné,že po doinstalování dongle key /tady pouze dodám,že instalace byla zkoušena na virtuálním PC/ se mě ve správci bohužel tato zařízení neobjevila i když virtuál také spolupracuje s USB, samozřejmě se po restartu neobjevil dotaz pro pokračování a nainstalování nového zařízení.Při klasické instalaci to probíhá bez problémů?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dongle key se neinstaluje,ten musí být zasunut v USB portu.Ty drivery od Safenet tam jsou proto, aby systém rozeznal hardwarový klíč pro ochranu softwaru.
Ostatní USB drivery jsou pro externí ovladače programu.Např: pro Jog Shuttle od JLCooper nebo ovladač od Behringer.Jeden z nich se připojuje přes COM port a driver z něho udělá virtuální ovladač jakoby byl v USB.
Pošlete mi ten přiložený textový soubor,nevím přesně co a proč instalujete.

Pokud máte zaregistrován Edius,zpřístupní se Vám updaty.
[attachment 112 Register.jpg]
Rozdíl mezi zaregistrovaným uživatele včetně programu vidíte tady:
[attachment 115 Register_user.jpg]
Kromě General Utilities se Vám zpřístupní i update pro Edius
Pak to vypadá takto:
[attachment 116 update_for_Register_user_top.jpg]
Další část,ze které se dozvíte jak vlastně proběhlo update.Vzhledem k tomu,že jsem začal na zkušební 6.02 a pokračoval jsem na 6.03 tak mi
uniklo,že 6.04 jsem netestoval protože asi ani nebyla.
S kolegy jsme si pořídili 6.05 a tu jsme updatovali na 6.06
[attachment 117 update_for_Register_user_1.jpg]
Přílohy
update_for_Register_user_1.jpg
update_for_Register_user_1.jpg (249.78 KiB) Zobrazeno 1266 x
update_for_Register_user_top.jpg
update_for_Register_user_top.jpg (226.7 KiB) Zobrazeno 1266 x
Register_user.jpg
Register_user.jpg (137.11 KiB) Zobrazeno 1266 x
Register.jpg
Register.jpg (186.2 KiB) Zobrazeno 1266 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím pokud v Ediusu 6.02 otevřu pomocí F11 Print to File a vyberu z nabídky H264/AVC tak jsem nenašel v nabídce žádný Preset.Pro ostatní nabídka exporterů
existuje.To je pouze u mě nebo i u ofic.verze.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tato nabídka je odvislá od nastavení projektu.Pokud jsem pochopil dobře Váš dotaz Vaše obrazovka by měla v tom případě vypadat takto:
[attachment 120 p_project.jpg]
Bude-li nastavení projektu takto,export bude vypadat takto:
[attachment 121 p_project_yuuy2_export.jpg]
Povolíte-li volbu Enable conversion objeví se toto:
[attachment 122 p_project_yuy2_export.jpg]

Stahuju manual k Ediusu.Pokud v něm bude specifikace exportu,přihodím to .


Tak už mám nejnovější manuál,ale moudrý z něho nejsem.
Nevím přesně jaká je filozofie Canopusu ohledně exportu h264/AVC,ale ani v manuálu není tento exportér popsán.
Já jsem tuto volbu testoval okrajově,nepotřebuji tento export.Vím jen,že export je pro tuto volbu možný do mp4.
Manuál je anglicky,pokud bude zájem,někam ho upnu.Má to cca 80MB.Je to v PDF,počet stran 1062,Po odečtu technických dat a seznamu
obsahu zůstane cca 1000 stran popisného textu.
Přílohy
p_project_yuy2_export.jpg
p_project_yuy2_export.jpg (227.31 KiB) Zobrazeno 1266 x
p_project_yuuy2_export.jpg
p_project_yuuy2_export.jpg (220.78 KiB) Zobrazeno 1266 x
p_project.jpg
p_project.jpg (143.25 KiB) Zobrazeno 1266 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím bohužel ať nastavím 24,25,50 nebo 60 zůstává mě stále ta první obrazovka s tou jednou nabídkou při fajfce v Enable Conversion.Pokud nezaškrtnu tak při nastavení 24 jsem tam neměl vůbec nic.Jinak jste mě pochopil správně ale já jsem na tohle narazil při shánění nastavení pro Blue-Ray /neměl jsem vysvíceno Burn to disk-chtělo to ale pouze nastavit jiný formát/ a myslel jsem,že po F11 tam dostanu další formáty jako jsem je dostal pro př.AVCHD,HDV,Avi atd.tady mě bohužel složka exporter nic nenabídla takže tam zůstal ten jeden plugin trvale,proto jsem se ptal jak to mají jiní.Můžete se prosím ještě podívat do adresáře Edius6/Preset já tam mám 18 exportérů pak jsou GPU a 2x System preset.
Díky pak už nevím.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Asi jste chtěl tohle:
[attachment 123 Preset.jpg]
Ale asi by jste mohl popsat co potřebujete a k čemu,mám pocit,že tápete bokem.
Přílohy
Preset.jpg
Preset.jpg (141.39 KiB) Zobrazeno 1266 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Tenhle adresář jsem měl na mysli ale je stejný jako u mě ale pak nevím proč se zobrazí u Vás další exportery a presety u H264/AVC a u mě ne.Jde mě nyní pouze o to zobrazení odkud se tam dostaly PlayStation,Ipod a vlastně další presety pro Ipad já je tam nemám a naimportoval jsem všechno.
Pokud vyberu v okně Print to File třeba AVCHD tak se mě vpravo zobrazí Exporter a nad ním je spousta Presetů,kdežto u H264/AVC mám pouze jeden Exporter.
Zatím to na nic nepotřebuji /DVD i Blue Ray jsem již vytvořil/ ale jak jsem uvedl nahoře zpočátku jsem neměl vysvícené Burn to disk a tak jsem pátral po dalším nastavení Blu Ray,protože mě to nechtělo pustit dál a narazil jsem na tohle.
Prostě nemohu pochopit proč je to třetí okno u Vás jinak.Bohužel na to nemá vliv ani nastavení projektu ani zaškrtnutí Enable Conversion.
Díky za trpělivost.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak plugin h 264 na pravé straně jak uvádí steviezah se objeví u verze 6.6 ve verzi 6.2 není, tam je jen bluray plugin.V6.6po zatržení enable conv. jsou tam 4položky viz obrázky v předešlém příspěvku.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host