Klíčové snímky:co to je a k čemu

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

V tomto vláknu se budu věnovat pojmu klíčový snímek.Ale upozorňuji,že ve spojitosti se zpracováváním videa,nikoliv ve spojitosti komprimace videa jako takového.To je něco jiného a zájemce odkazuji tady:http://cs.wikipedia.org/wiki/Typ_sn%C3%ADmku

Já se budu věnovat problematice klíčových snímků při editaci videa,konkrétně pro Avid studio.
Termín klíčové snímky používají skoro všechny videoeditory.Podstata tohoto termínu spočívá ve vložení informace do videa jak má být zobrazen obraz.Využití je hlavně v různých efektech,které upravují video.Může to být posuvník a lupa,změna rychlosti a různé jiné efektory Hollywood FX nevyjímaje.Jestli bude možnost dodání těchto informací do upravovaného videa záleží vždy na výrobci programu nebo efektu.
Klíčové snímky jsem hodně využil v tomto projektu:http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... LC0kMrt8Xk
Uživatelé ze Slovenska a některých dalších zemí se asi nepodívají,nebo uvidí jenom obraz,v tomto videu jsem podle portálu porušil autorská práva,přestože jsem k vytvoření filmečku použil videa z portálu youtube.V tomto vláknu se Vám pokusím ukázat postupy a využití,ale zatím nemám nic hotové,prosím o strpení.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Stevie za rychlou odezvu. Vaše ukázka je opravdu velmi hezky zpracovaná. Bohužel já nepoznám, kdy jste v tomto případě ty klíčové snímky použil. Promiňte mé dlouhé vedení. Skromně se přiznám, že jsem vůbec netušil, že jde v PS 14 něco takového vyrobit. Domníval jsem se, že na takovéto video je potřeba hodně stop, které má až AS.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady se pochválím,protože nejlépe se pochválí každý sám:-).Toto video je celé vyrobeno v PS 14 s využitím všech tří stop.Některé překryvy jsou vyrobeny s užitím zeleného pozadí vyrobeného v Malování z Windows.Klíčové snímky jsou použity ve všech efektech pohybu obrazu.Zjednodušeně řečeno,zapsal jsem informace o tom,z kterého místa a při jaké velikosti se má obraz objevit a kde se má zastavit,popřípadě zarotovat.Nedivím se,že nepoznáte kde jsem co použil,musel by jste vidět projekt a mít možnost se podívat do editace,protože některé části ukázky lze udělat i jiným způsobem.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jste machr! Ještě jedna, pro Vás profíka možná hloupá otázka. Kde v tom videu klíčové snímky jsou? Libovolně nebo na začátku, veprostřed a na konci klipu? Kolik jich je v jedné vteřině videa? Liší se snad jejich množství podle druhu video klipu? Myslím tím např. MPEG2, AVCHD atd. Děkuji za shovívavou trpělivost, kterou se mnou máte.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nechci tu Steviezaha neúměrně zatěžovat a zneužívat jeho snahy pomoci a vysvětlit a proto jsem našel na webu toto. Tady je význam klíčových snímků popsán, myslím si velmi dobře.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Klíčové snímky se vkládají do upravovaných videjek pomocí efektů podle potřeby a je to podmíněno tím,zda je tato možnost v editaci umožněna.
Klíčové snímky které se nazývají I-frames,P-Frames,B-frames se využívají při komprimaci videa,to je něco jiného co nesouvisí s prací v AS a PS,proto jsem upravil znění svého prvního příspěvku v tomto vlákně.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ach tak. Díky, zase jsem o něco vzdělanější. Já se mylně domníval, že je to jedno a to samé. Proto jsem sem zadal ten odkaz. Omlouvám se tedy za zmatky, které v tom dělám.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Konečně jsem dodělal jeden z návodů věnující se používání klíčových snímků při editaci videa v AS.http://www.youtube.com/profile?user=ste ... U3aDbbYxuM
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host