Titulkovač

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus: ...když odentruji na další řádek a začnu psát, skočí kurzor do první řádky, za první písmeno....Ano to mi nepravidelně dělá taky,musím na to dávat pozor.Nenašel jsem souvislost proč a kdy se tato chybka projevuje.

Hladkost okrajů u některých fontů potvrzuji,řeším ji změnou velikosti fontu a změnou velikosti textového rámce.Všiml jsem si,že na to má vliv i rozlišení projektu.

Jak v titulkovači AS zúžit nebo roztáhnout mezery mezi jednotlivými vodorovnými řádkami v tento okamžik nevím,pokusím se najít jestli to nějak jde.

Toho ztmavnutí obrazu při vložení průhledného titulku jsem si nevšiml,na to se podívám.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

citace od Romolus:Opět se mi také bohužel potvrdilo, že titulky nemají tak hladké okraje, jako je tomu v PS. Tentokrát na fontu Merlin CE. Minule to bylo na Architect CE a Liquid Crystal CE.

Ale to nejsou standartní fonty,já je v seznamu nemám.To jste je dodal?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Jsem majitelem mnoha CZ fontů. Mám vlastní sbírku, cca 1000 ze kterých si vybírám. Chybou fontu to není, v PS jsou jejich okraje hladké, jako dětská prdýlka!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejsem znalý v této oblasti,ale domnívám se,že problém bude způsoben podporou druhu písma jako je True Type,Post Script a Open Type.Myslím si,že řada PS je v tomto lepší a jak to funguje v AS nevím.Standartní fonty obsažené v seznamu písem Windows se chovají jakž takž přijatelně,časem se na to zaměřím,momentálně zkoumám možnosti titulkovače.
Nemůžu najít funkci zkosení textového obrazce,je možné,že ji Avid vypustil,ale ještě jsem nevyčerpal všechny možnosti,může být jinde než ji předpokládám,např. v editoru Menu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus:Asi mám jinou verzi AS,ale moje nespolupracuje s fonty typu otf s PostScript obrysy což jsou Open Type fonty a místo nich mi zobrazí defaultní standartní systémový font.Ve Win 7/64 Ultimate je to tuším Callibri.ttf a ten mám hladký.K testování jsem použil Vámi zaslané fonty.Jěště na to podívám bo jsem zvědavý,zkusím ty co jste uváděl v příspěvku přede mnou.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano, máte pravdu, je jich tam pár takových, co je AS nedokáže správně zobrazit. Když to umí PS, tak proč ne tolik vychvalovaný a preferovaný AS. Zase uvedli na trh nedodělek. Chudáci Ti, co si toto "veledílo", které mě také nadchlo, ale po vícero zkušenostech i zklamalo, svou nedotažeností. Ano, je to první verze a možná se i časem dočkáme nějakého patche, který nedostatky napraví. Je to stejné, jako s PS. Nemůžeme se divit, je to od jednoho producenta. I když tu projevuji své rozčarování nad AS, stále věřím, že má budoucnost. Já se, po prvotním nekritickém nadšení probudil a prozatím vrátil i k PS, protože tam mám jistotu, že co v něm rutinně udělám funguje. V AS narážím, na sice drobné nedostatky, se kterými se nicméně nedokáži ztotožnit a dělat, že tam nejsou. Dokud bude HD video v mém podání zpracovatelné v PS14 a 15, budu je plně využívat. Věřím v budoucnost AS, ale pod podmínkou, že dojde k nápravě chyb, které mě ODRAZUJÍ, od jeho prozatímní koupě. Nejsem pokusný králík, aby si na mě AVID zkoušelo, kolik toho vydržím. Koupit si AS, např v EXAC, tak bych je bombardoval denně maily a vynucoval si nápravu chyb nebo peníze za nedodělek zpět! PS má svoje chyby, ale v AS, přes jeho obecný pokrok, jsou věci, které, alespoň v mých očích amatéra, táhnou rychle ke dnu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím ,že to co šlo rutinně dělat v řadě PS,mnohdy v AS nejde,nebo funkce je zrušena a místo ní je jiná s pokročilejšími možnostmi..Ostatně AS není první ani poslední nový soft ve kterém něco bude chybět,něco přebývat.
Přesto jsem se rozhodl pracovat jenom v AS.Vzdávám hold řadě PS,s odstupem času konstatuju,že to byl velmi dobrý soft pro amatéry a ani začátečníci se v něm neztratili.
Troufám si tvrdit,že spousta problémů způsobovaly neoriginální verze.O tom bych moh napsat knihu,samostatný díl by vyšel o nevhodném a nekompatibilním hardwaru:-)
Zatím se mi jeví pro moje potřeby AS jako vhodnější.No nevadí budu mít v Romolusovi aspoň kvalitního oponenta když už se v názoru na AS neshodnem.:D
Já s koupí nespěchám protože jak už jsem tu někde psal,našel jsem v AS připravený splashscreen nové verze Avid,takže posečkám, jinak bych využil možnosti upgradu a AS už bych měl doma.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stevie, nevím zda je oponent to správné slovo. Já tu nehodlám nikomu oponovat. Pouze tu uvádím, vlastní dosavadní zkušenosti s AS. Nejdříve nadšení a po podrobnějším zkoumání, které stále trvá, více a více skepse. Nikoho se tu nepokouším od AS odradit. Pouze varuji před problémy, které zájemce o tento nadějný software čekají. Není pochyb o tom, že je to pokročilá novinka, která v mnohém PS předčí. Jsou tu ale také věci - trim -, ve kterém udělali v pohodlí práce, značný kus zpátky. Doufejme, že programátoři u tohoto nového programu nebudou stejně laxní, jako tomu bylo od verze PS14, kdy se vlastně nedělo nic celičký rok a jako update vyšel PS15, který je pro vývojáře ostudou. Jenže dobře víme, že se soustředili na vývoj AS a vsadím se, že Pinnacle nechají pomalu, ale jistě zemřít. Dokud AS řádně nevyladí, nemají právo PS, jako platformu opustit. Věřím, že právě nadšených amatérů, ve video tvorbě je mnoho a těch spokojených - přes jeho nedodělky - je u nás velké množství. U některých jsem se setkal s odporem přejít na AS. Tvrdili, že tento program je již na jejich projekty zbytečně předimenzovaný. To si já osobně nemyslím, ale chápu je a toleruji jejich názor, zvláště po tom, co se mi AS předvedlo, jako, zatím nedotažený software.

Odbočka od tématu titulkovač.
Udělal jsem projekt v PS15. Obyčejný výlet do krásného městečka LOKET. Poctivě jsem zpracoval všech cca 200 natočených klipů o hrubé délce 43 minut. Sestříhal jsem je do 25 minutové finální verze. Opatřil statickými titulky na začátku a konci + uvnitř projektu, upravil zvuk a přidal přechody a několik málo efektů a hudbu SmartSound. Na čtyři krátké záběry použil stabilizátor. O něm jsem měl oprávněnou pochybnost, protože má zkušenost s ním je taková, že video se ve výsledku po jeho aplikaci chvěje nebo spíše pulzuje. Po renderingu se mi tato skutečnost potvrdila. Je to jednoduchý filmeček, který není nutné opatřit žádným menu. Rozhodl jsem se proto, jak jsem tu na jiných místech fóra již avizoval, natáhnout tento projekt do AS. To se povedlo. Jediný přechod, který v AS chybí, se neaplikoval. Je to stmívání a rozstmívání mezi dvěma klipy. Ten jsem musel tedy dodělat a AS. Tady se tvoří tažením rohů do stran na sousedních klipech. V přechodech není obsažen. Dále jsem musel upravit titulky, jak píši výše v tomto vláknu. Projekt potom nechal přepočítat, abych zjistil mj., že stabilizace pulsuje stejně, jako v PS. Nevzdal jsem to a stabilizaci odstranil a aplikoval ji posléze na stejná místa přímo v AS. Další varianta po přepočtu odhalila, že se bohužel nic k lepšímu nezměnilo. Navíc, jsem zjistil, že z AS je obraz v barvách mdlejší a ne tak ostrý, jako v PS15. O problémech s titulky jsem tu již výše ve vláknu také psal.

To mne znechutilo natolik, že jsem se vrátil ke stejnému projektu v PS15 a udělal po drobných úpravách finální verzi, se kterou jsem, až na to chvění stabilizátoru velmi spokojen.

Pro pochybovače. Všechna nastavení jsou shodná. Rozdíl ve výstupu PS15 a AS.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No ten rozdíl tam je vidět,hlavně zubatost v AS a mdlé zobrazení časového údaje.Předpokládám,že je to titulek.S titulkama se momentálně zabývám,nějaké rozumy připošlu.Bohužel do srovnávání s řadou PS se momentálně nebudu pouštět,protože PS nemám nainstalované.Přesto jsem si nevšiml nějakých artefaktů jako v souboru ke stažení od Romuluse,ale stát se to mi,tak AS letí z PC.Ale zatím se mi nic takového neprojevilo a tak proti AS nemám zásadnější výhrady,protože způsob práce v něm je podobný
jako v jiných editorech např.Adobe Premiere Pro nebo Edius 6 a jeho levnější verze Neo.Zkoušel jsem pár jednoduchých projektů z PS 15 natáhnout do AS,ale to jenom abych si ověřil jestli to jde.Jinak už dělám jenom v AS.
mand

Lepší kvalita projektu zpracovaného v PS proti AS je z uvedeného příkladu hodně zřetelná. Je-li prioritou kvalita výstupu, asi nemá význam AS instalovat. Je-li prioritou práce s efekty, může být pro někoho AS přínos.

Romoluse bych se chtěl zeptat, jak se vypořádává s tím zeleným proužkem na spodním okraji. Přehrávám-li AVCHD video zpracované v PS na PC, objevuje se mi stejný zelený proužek, přehrávám-li AVCHD video zpracované v Nero Vision Xtra, tento proužek tam nemám. Je to chyba PS a tedy i AS?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host