Uložení snímku

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za upřesnění.Cituji:No ja potrebujem animovať fotku, to znamená, že je lupo postupne približujem a na konci potrebujem ju zmraziť, s posledného snímku vlastne statický obraz v dĺžke 5 sekúnd.....Tohle pomocí klíčových snímků není problém.
Ešte s neho potrebujem dve kópie za sebou na ktoré chcem použiť efekt.......Nad tím musím trochu popřemýšlet,ale budu na dva dni mimo svoje PC,odpovím Vám souhrnně později,ale myslím,že budu muset udělat videonávod,prosím o strpení,protože než bych to tu popsal a poukládal odkazy na obrázky,tak tím zaprasím dvě stránky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Miroslav Polner:
OMG zase jsem uvažoval jako trotl.Váš požadavek na animaci má velmi jednoduché řešení.
1)Vložte foto do časové osy.
2Klikněte pravým myšem do foto v časové ose,objeví se nabídka,vyberte Otevřít editor efektů.
3)Po otevření editoru zvolte kartu Posuvník a lupa a na ní vyberte nabídku 2 Animované a nastavte si přiblížení lupou dle potřeby.Můžete samozřejmě udělat složitější animaci vložením dalších klíčových snímků,ale Vás zajímá poslední klíčový snímek,který si nastavíte.
4)Vložte znova do časové osy foto za to první.
5)Znova otevřete editor efektů,zvolíte posuvník a lupa,ale tentokrát vyberete nabídku 1 Static a v panelu vlevo vepíšete hodnoty,které jsou v prvním fotu na druhém nebo posledním klíčovém snímku pokud jste jich použil více.
6)Klikněte do časové osy na druhé vložené foto pravým myšem zvolte kopírovat,nakopírujte si zamrazený snímek třeba 100x :D a můžete upravovat dalšími efekty.
Postup jsem psal podrobněji pro případné další návštěvníky tohoto fora,kteří nemusí mít zkušenosti s AS nebo PS,videonávod dodělám.Připomínám,že k tomuto výsledku se dá dojít i jiným způsobem,ale tento je podle mně nejrychlejší.
Miroslav Polner

Dík za vysvetlenie, len som myslel, že to bude podobne ako v PS kde sa jednoducho nastavil cursor na daný snímok , spravila sa fotka a vložila sa priamo do projektu. Áno spôsobov je viacej ale zaberie to viac času.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak řada PS byla obecně podstatně jednodušší než je AS,když si vzpomenu jak jsem se znova trefoval do odfoceného snímku z upravované fotografie a chtěl pokračovat v animaci aby tam nebylo vidět trhnutí,tak se mi rosí čelo.Proto mi vyhovuje,že je to v AS takto.
Miroslav Polner

Ano, vyskúšal som to a myslím, že je to dobré.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vážený Steviezah. Ten podrobný návod pro pana Polnera mě fascinuje, ale přiznám se, že pořádně netuším, oč tu vlastně jde. Nikdy jsem něco takového neměl potřebu dělat nebo mě to spíše nenapadlo. Rád bych to viděl na vlastní oči. Bylo by možno udělat na toto zajímavé téma video. Určitě nejsem sám, koho by to zajímalo. Třeba se mi to zalíbí a pokusím se také o něco v podobného.

Také mám už dlouhou dobu zmatek v tom, co jsou to vlastně ty klíčové snímky. Vím, že existují, ale nějak jsem nikdy nepochopil k čemu je to dobré je používat. Jsem jen prostým výrobcem domácího, z velké části rodinného videa. Omluvte proto mojí otázku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Návod věnující se konkrétně požadavku pana Polnera je hotov.http://www.youtube.com/profile?user=ste ... U3aDbbYxuM
Miroslav Polner

Ďakujem za ukážku, ja som písal, že som to skúšal a je to dobré. Tento návod bude dobre zrejme slúžiť aj pre ostatných. V AS už v podstate nemám problém mimo Adorage.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Však ano,líp se mi dělá návod podle toho jak si to uživatel napíše,já už pak jenom přidávám odkazy.Další návod co mám rozdělaný bude zase o klíčových snímcích,protože tento není až tak typický pro použití v efektech.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host