Uložení snímku

Fórum k programu Avid Studio
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Narazil jsem na trapný problém a nedaří se mi ho vyřešit :-). Víte někdo, kde je v AS skrytá funkce pro vytvoření "mrtvolky"? Ekvivalentem je ve studiu Nástroje->Uložit jeden snímek.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Marte, to je snadné. Poklepat na daný klip - Oprava - Snímek a už jsme tam. :-)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

No jo, díky moc, tam bych to nehledal :-)
Miroslav Polner

No ono to síce tak ide ale oproti PS je v AS jeden nedostatok a to, že keď si dám do stopy obrázok a lupou ho postupne približujem tak posledný snímok sa nedá odfotiť nakoľko by som potreboval aby určitý čas zväčšený obrázok zostal statický. V AS sa dá vytvoriť statický obrázok iba z filmu ale nie z foto čo mi dosť vadí.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Přesně na tom jsem také ztroskotal a projekt ve kterém jsem to řešil jsem nakonec udělal ve Studiu 14. Došel jsem k závěru že bez Studia se stejně zatím neobejdu.
Potřeboval jsem rychle poskládat připravené předrenderované spoty a vytvořit reklamní smyčku. Po 15 minutách experimentování v AS jsem to vzdal a za 3 minuty to měl v PS hotové. Věřím že by se to v AS dalo také takto rychle udělat, ale je potřeba "mít to v ruce".

Pokud někdo zná postup jak video na časové ose "zmrazit" byli bychom vděční.
Miroslav Polner

No veď práve, že v AS sa to nedá nakoľko tam je možnosť urobiť snímok iba z filmu, taktiež musím naďalej používať PS hoci je na škodu, že takéto základné veci do AS nezakomponovali. A je tam toho viacej. Napríklad aj hudba pod menu sa zadáva dosť nešťastne a nie je možnosť to veľmi ovplyvniť.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pánové,je docela možné,že jsem Vás ne dost dobře pochopil.Funkce uložit snímek z časové stopy z fotografie v AS skutečně není tak jednoduše udělaná jako v PS.Co se týká uložení snímku z filmu,tato jednoduchá možnost v AS je,viz popis Romolus.
Domnívám se,že pro zmrazení snímku z vložené fotografie je v AS dostatečně mocný nástroj 3D editor GPU.Přepokladem je používání klíčových snímků,které nastavíte dle potřeby,v nich si uděláte potřebné úpravy a v tom případě zamrazíte snímek kterýkoliv dle libosti na jakoukoliv dobu a samozřejmě můžete pokračovat od zamrazeného snímku k dalším úpravám rotace,velikosti a umístění.
Následné trimování pro zkracování nebo prodlužování klíčové snímky automaticky posune a Vy máte možnost ručně toto změnit.Z toho důvodu považuju uložení snímku z jednotlivé fotografie za duplicitní funkci,kterou není třeba.
Už jsem tady psal,že AS je sice podobný PS,ale funkce jsou odlišné a nelze pokračovat v zažitých postupech.Po velkém rozladění nad efekty Adorage a Vitascene,kdy jsem zvažoval o přechodu na Adobe Premiere,přiznávám,že jsem se unáhlil,protože ještě neznám všechny možnosti AS,takže změna se nekoná.
Další možností jak uložit snímek z fotografie po upravách efekty 2D-3D je dodržení minimální délky trimu na 1 sekundu a pak to funguje jako v PS uložení snímku.Tato funkce je na záložce export.Jenom připomenu,že snímek je vždy uložen ten první podle toho kde je umístěna pravá zarážka trimu.
Miroslav Polner

No ale ide o to, že statický obraz si pomocou lupy priblížim, v AS je to postupné pomalé priblíženie, toto uložím a potrebujem zo zväčšeného snímku uložiť posledný záber aby obrázok po zväčšení zostal statický.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pravděpodobně si nerozumíme,ale proč chcete ukládat poslední snímek?Chcete ho použít na vložení za lupou upravené foto a tam ho nechat pro zobrazení například v délce 5 sekund?Na to je posuvník a lupa nevhodný nástroj,použijte 3D editor GPU jak jsem už psal.
Pokud ho potřebujete uložit k tomu,aby jste ho mohl zvětšený vložit jinde k tomu slouží nástroj Oříznout.Pokud potřebujete snímek vložit do jiného editoru k dalším úpravám tak jej prostě vyexportujte jako obraz a můžete si i zvolit formát jpg,tiff,tga,bmp.

Nakonec si nechám radu která je podobná radě:když Vás svědí pravé ucho poškrábejte se levou rukou.:D
Pokud opravdu trváte na postupu z PS upravte posuvníkem a lupou foto k obrazu svému.Pak jej vyexportujte jako film,který vložíte do timeline a z něho ten snímek uložíte.
Snad Vám to pomůže,ale neodpustím si poznámku proč to dělat takto.Nerad bych tady rozvířil diskuzi,že zas něco v Avidu nejde.Už jsem tu psal,že je třeba pozapomenout na zažité postupy,protože AS je zhruba shodný s PS,ale ne ve všem.Konkrétně k odfocení timeline vítám možnosti,které mi Avid nabízí.
Miroslav Polner

No ja potrebujem animovať fotku, to znamená, že je lupo postupne približujem a na konci potrebujem ju zmraziť, s posledného snímku vlastne statický obraz v dĺžke 5 sekúnd a ešte s neho potrebujem dve kópie za sebou na ktoré chcem požiť efekt.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host