Trimování

Fórum k programu Avid Studio
David Kovařík

Tak jsem si taky pořídil Avid Studio, ale hodně mě překvapilo, že se nedá stříhat přímo na časové ose jako je tomu u střižny Pinnacle. Stříhat u této střižny vždy v novém okně je hodně zdlouhavé.

Může mi někdo poradit, proč mi nefunfují u barevná klávesnice zn. Avid Liquid na tuto střižnu některé klávesnice např. klávesa A a S nebo I a O což jsou klávesy určeny na střih. U Pinnacle mi to fungovalo bez problémů.

A ještě moc prosím o radu ohledně připojení druhého monitoru, abych na něm měl jen velký náhled. U Pinnaclu mě to funguje v pohodě, ale u této střižny vůbec. Samozřejmněmám ve střižně nastaveno náhled na druhý monitor, ale když malý náhled ve střižně zavřu, tak by se mi to mělo automaticky zobrazit na druhém monitoru a ono nic.

PORADŤE MI PROSÍM !!! Můžete mi klidně psát i na můj email david.kovarik@centrum.cz Díky všem David
Miroslav Polner

No veď spôsobov trimovania v AS je vicej, celkom dobre sa mi osvedčilo použitie žiletky a po označený viacero clipov sa dá trimovať súčasne niekoľko stôp čo dosť často používam. Ale to je všetko o tom kto čo potrebuje trímovať.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Co se týká trimování,tady máš odkaz.Jsou tam 4 díly o tom jak trimovat.
http://www.youtube.com/user/steviezah#g/p
Je to odkaz na seznam videjek,zvol Avid Studio CZ.
Proč ti nefungují klávesy nevím,v návodech je normálně používám.
Postup jak píšeš o druhém monitoru máš správný.Máš ve vlastnostech zobrazení ve windows povolený 2.monitor a správně nastavený?Jinak mě nic nenapadá,protože mi to fungovalo bez problému.
Omlovám se,víc neporadím Avid jsem odinstaloval a nepoužívám z těchto důvodů:
špatná kvallita titulků,změna jasu při zobrazení titulků,neúplná funkčnost pluginů od proDad,pár dalších problémů o kterých si nejsem jist,že jsou způsobeny Avidem a to i po instalaci opravného patche 1.1
Miroslav Polner

Áno steviezah má pravdu čo sa týka As, Adorage efekty a Vitascene sa nerdajú vôbec použiť, ja som to vyriešil, že som si kúpil efekty od NewBlue FX, stálo to síce dosť ale fungujú veľmi dobre. Ďalej som musel naištalovať nový systém a používať len AS, pretože keď som to mal naištalované súčasne s PS 14 mal som viac problémov s titulkami a ďalšie neduhy. Update 1.1 síce niečo vyriešil ale zasa sa objavili nové chyby. Avid ma ubezpečil, že ďalší opravný balík bude riešiť tieto veci. Takže zatiaľ ako tak môžem robiť nakoľko nemám čas začať laborovať v inom softe.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host