NERO Vision Xtra

Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Pro ty kteří neznají a nechtějí nebo se zatím nedostali k vyzkoušení:

http://www.tvfreak.cz/art_doc-56442871F ... BB9B0.html
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No je to zajímavé,konečně to přestali cpát do vypalovacího softu.Pokud k tomu nebudou zasírat systém svýma kodekama,myslím že jako jednodušší varianta a méně náročná na výkon by to mohlo dát na frak i Power Directoru.Cena venku 60 USD je velmi zajímavá,u nás v balíku Nero Suite za 2000 přinejmeněím k uvážení.Někdy prubnu trial,protože jsem nebyl schopen poradit nějaký jednodušší soft co by uměl HD Movie.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Zasírat kodekama? To už jsem někde slyšel, ale nevím jak konkrétně to myslíš. Můžu zaručit, že to sebou netahá žádný balast ve formě Quick time apod. Jinak nepřestali to cpát do vypalovacího softu jen to rozdělili a nejvyšší verze má vše. Takže je to jenom o tom co konkrétně uživatel využije a koupí.

Mimochodem media hub mi přehrál zatím vše i to s čím ostatní přehrávače měly problém, ale fakt je, že jsem si na něj zatím vůbec nezvykl. Příklad. Dvakrát poklepu na okno přahrávače s tím, že se objeví na celé obrazovce a ... ono to udělá úplně něco jiného :-/ asi měli zachovat základní ovládací prvky, které jsou zvyklé. Používám jej tedy pouze v nouzi, když nedokážu přehrát v media playeru, power DVD a nebo VLC media. Pak sahám na něj a zatím jsem vždy přehrál.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nene,QuickTime jsem neměl na mysli,ten právě potřebuju,ten si doinstalovávám i když Media player jej umí přehrát,používám to k přehrávání MOV s alfa kanálem.Měl jsem na mysli kodeky MPEG od Nera.protože s Nerem už dlouho nedělám,tak snad už od toho upustili.Navíc ty kodeky se jednu dobu instalovaly bez vědomí uživatele a přepisovaly prioritu použití v systému.Po odinstalaci zůstaly v systému poškozené systémové kodeky a to co mi před tím jelo najednou buď nejelo vůbec nebo blbě.Markantní to bylo hlavně u edice windows XP MultimediaCenter,to jsem myslel,že se v řiť uhryzu než jsem na to přišel.
Jen dotaz:takže zvlášť koupit bez Nera to nejde?A co instalace?Musí se instalovat i Nero expres nebo jakákoliv jiná verze aby to šlo?Nebo to jde naistalit samostatně jako každý jiný normální program?je mi jasné,že Nero manžer licencí tam asi bude nutný,ale i ten mě sere.
mand

Je možné koupit balík Nero Video Premium HD, což je NERO Vision Xtra + NERO Media Hub.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Tak, tak. Nemusíš kupovat celý balík což je Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD. Ten na který je recenze (konkréttně tento: http://www.sw.cz/digitalni-video/uprava ... remium-hd/) Nero Control Center (manažer licencí tam je, ale pouštět jej nemusíš a sám aktualizace nedělá i když je tak nastaven :-) asi ho Norton blokuje, nevím. Přesto je vhodný právě kvůli aktualizacím.

Jsem hluboce přesvědčen, že pro Pinnaclistu,Avidistu a Vegasistu Nero vhodné není (snad jen mimo tvorby DVD), ale stejně není vhodný pro amatéry, tedy uživatele co hledají jednoduchost. Příklad. pokud chci rychle udělat film a jednoduše tak Pinnacle je 100% lepší volba. V tom Neru se amatér, začátečník nebo jak ho nazvat nezorientuje.

Mám Nero v nejvyšší verzi, znalost programu vynikající a filmy v něm nedělám. Pouze DVD. Důvod? Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Takže Nero jen na DVD a občas nějakou animačku (šablonu).

MOV jsem dělal jednou v Pinnaclu a musel jako výstup udělat klasický mpeg-2, protože MOV nepřehrál Quick Time ani žádný jiný. chyba Pinnaclu? Samé zelenomodročervené kostičky :-/ No, přesto si myslím, že MOV je blbost a příště až mi někdo donese klipy ve formátu MOV natočené kamerou za pár babek tak ho pošlu někam.
Jensi

Kluci a co říkáte na NERO VIDEO PREMIUM HD - viz TV freak v jednoduchosti je síla - http://www.tvfreak.cz/art_doc-56442871F ... BB9B0.html

Zkoušel jsem celý balík NERO 10 a práce s videem mě nesedla, ale tohle nevypadá špatně - nejde někde sehnat trial verze ? Dík
mand

Menší balík Nero Video Premium HD obsahuje stejný program na zpracování videa (Nero Vision Xtra) jako větší balík Nero Multimedia Suite Platinum HD. Píšete, že práce s videem vám v něm nesedla, tzn. trial verzi už shánět nemusíte. ;-)
evik

V Neru se mi video 1920x1080 50p stříhalo svižně, ale Nero má jeden, pro mě velký nedostatek, že neumí video zpomalit. Já zpomalené záběry používám dost často. Je škoda, že to neumí.
ManD

Romolus při srovnání AS a PS napsal: "Jsem asi přílišný perfekcionista, ale rozdíly v barevnosti pod Vámi vyrobenými titulky jsou pro mne markantní. Titulky vypadají lépe, než ode mne, ale to je tím, že jsou velmi tenké. Přesto vidím jejich lehkou střapatost, která prostě v PS15 není. Ani barvy se pod titulky v PS15 nemění. Já se s takovými změnami smířit nedokáži. Kdo má nižší nároky může v AS pracovat. Já ovšem zůstanu zatím stále u PS15, kde se tyto nedostatky naštěstí neprojevují. Pro mne AS zůstane v mých očích i po prvním update stále nedodělkem. A je mi to upřimně líto.!"


S Romolusem souhlasím, je tu asi jediný, kterému záleží víc na kvalitě výstupu než na možnostech práce s efekty. Já jsem zastáncem kvality, která je nejbližší originálu (i proto např. hudbu poslouchám v ryzí kvalitě bez dodatečných přikrášlení). V této souvislosti bych chtěl poznamenat, že ani rozdíl mezi originálem a výstupem z PS není zcela mizivý. Proti originálu je ve výstupu z PS zřetelný úbytek odstínů, jakoby PS zvýšil hodnotu kontrastu. Smart rendering v Nero Vision Xtra zajišťuje originální obraz s výjimkou přechodů a jiných úprav, a vyjde tak po obrazové stránce ještě lépe než výstup z PS a podstatně lépe než výstup z AS. Samozřejmě s oželením širších editačních možností PS a AS. Pokud bych se však bez nějakého efektu, který NERO neumí, skutečně neobešel, v PS scénu vytvořím, zrenderuji a přidám k projektu do Nero Vision Xtra, který to už dalším renderováním "nezmrší".
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů