Zkušenosti s Corel Video Studio X3

Odpovědět
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Zkouším jej už 23 dnů a stejně jako Pinnacle a PowerDirector9 mě překvapil.

Jednoduchost. Sice nikoliv s češtinou, ale ta není vzhledem k nízké náročnosti nikterak důležitá. Program je to dle mých zkušeností na úrovni dvou zmíněných, ale má také nějaké své speciality.

Líbí se mi především možnost kdykoliv přerušit (nikoliv zastavit,ale přerušit, chápejte jako pause) rendering. Dále je zde 97 profesionálních šablon v Pinnaclu známých jako koláže či montage themes, které se dají použít jako úvod filmu nebo DVD.

Uvádím zde jednu šablonu použitelnou jako prezentaci fotografií.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stáhl jsem si Trial nové verze X4. Podle zkušeností s minulými trial verzemi jsem byl překvapen, že v tomto nejde nastavit Full HD video. Bylo možno natavit výstup pouze v 720x 576 nikoli jako AVCHD 1920x1080. Máte někdo podobnou zkušenost nebo jsem něco přehlédl. Samozřejmě mě to vedlo k tomu, že jsem tuto ořezanou zkušební verzi okamžitě zase odinstaloval.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem si ji nainstaloval (tebou zmíněného jsem si nevšiml) a zjistil jsem, že mnou již měsíc testovaná X3 je lepší. Alespoň mě vyhovuje. A tak šla X4 zase pryč. To víš, že jsem si říkal jestli ta vyšší verze není zase nějaká Pinnaclovina :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Verze X3 umožní DVD a BD authoring,za předpokladu,že máte aktivováno DVD Factory Pro 2010 nebo DVD Movie Factory 7 SE.Podotýkám,že žádné nastavování ohledně bitrate,zvuku se nekoná.Vše je dáno.DVD Movie 7 umí navíc ještě editovat v omezené formě.Corel DVD Factory umožní pro BD formát BDMV,BD-J,BD-J Calendar.PS má jenom BDMV.Možnosti nastavení bitrate,zvuku,TV normy jsou v Setting,TV format,Customize.Pokud tyto možnosti nemáte,není funkce plného authoringu aktivována.Jedná se o podobný způsob aktivace jako v PS.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Jen malý postřeh pro ty, kteří by chtěli poižít Corel společně s Pinnacle 14.

Video ve formátu AVCHD udělané v Corel X3 nelze vložit do časové osy Pinnaclu. Opačně to jde, ale není to korektní, video je zrychlené a tak používám pro toto mpeg-4 z Pinnacle. Ostatní jsem nezkoušel a taktéž nevím jak je to při spolupráci PS15 a X4.
Honza

Ahoj chtěl bych se zeptat,
kde se dá v CVS Pro X3 nastavit rychlost vypalování, já to tam nemůžu najít, dá se nastavit pouze kvalita videa,..a různé jiné, ale rychlost vypalování zde nevidím,..díky za info..
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

Rozhodně bych šel do DaVinci Resolve 18 a nebo DaVinci Resolve Studio 18 ❤️💬🔔👍. Odzkoušel jsem toho hodně a nelituji ... DaVinci Resolve Studio 18 se dá koupit i s perfektní střih klávesnicí (Blackmagic Design DaVinci Resolve Speed Editor - https://www.syntex.cz/blackmagic-design ... itor#popis ) za 10.346 Kč s DPH a asi doživotním upgradem.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů