klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To sartiz.Je to sice mimo mísu ale mluvíte mě z duše. Tento Pan.TZ7 mám taky a prakticky vytvářím to samé jako Vy.Jinak jsem zkoušel všechny možné střih progr.nyní mám PS14 ULTIM.+zkouším i AVS tak uvidím.Jinak problém s pulsováním fotogr. a videa jsem v žádném programu zatím neměl.
evik

pro Milana: PC máte velmi dobré a je divné, že Vám PD zlobí. Zkoušel jste odinstalaci a pak ho znovu nainstalovat? Ale jestli jste spokojený s Pinnaclem a šlape vám bezproblémů...
Doporučila jsem tady PD9 hlavně pro ty (jako já), kteří nemají PC dělo a mají problémy s Pinnaclem, protože jde hlavně o rychlost a přehlednost programu při střihu. Kdo dělal někdy v Pinnaclu, bude mu PD9 blízký, nyní dodám, že i Nero. Všechny jsou česky a ve všech se dá udělat pěkné video :-)
evik

Pro mand: měla jsem v Pinnacle ty samé problémy a proto jsem z rychlosti, přehlednosti a také češtiny PD9 i Nera nadšená. Já PD9 teprve poznávám, jen nedávno jsem zjistila jak úžasně velký náhled při střihu HD videa si můžu udělat a další a další :-)
evik

Stejně jde jen o to, dobře natočit, dobře a rychle sestříhat a když bych chtěla efekt, který neumí, tak si ho udělám jinde :-)
sartiz

pro MONYS:
Vyzkoušel jsem PD9 i Nero,ale pro mé potřeby jak jsem je popsal výše mi vychází nejlépe AVS Video editor.Má jednu vadu, je v angličtině,ale když jsem to zvládnul já,kmet vy to určitě zvládnete také,je to poměrně jednoduchý editor,ale stačí na Pan.TZ-7,umí AVCHD načte .mts,.mov,.flv atd.To "pulsování" nemusí dělat editor.Přeji hezký den.ZS
mand

evik, díky za shrnutí, asi tedy PD9 nemá význam nijak pokoušet a jako náhradníka za Pinnacle volím Nero. Po prvním pokusném projektu jsem zjistil, že je v lecčems intuitivnější a ergonomičtější než PS (mnou používané funkce jsou rychleji k mání). Jinak klasická prolínačka je pojmenovaná "Prolnutí" a klasická stmívačka "Smočit v barvě" (používám předvolenou černou). :-) Tyto dva efekty jsem si dal do záložky oblíbených efektů, aby mě to množství dalších efektů na ploše zbytečně nerozptylovalo. (Ty hromady dalších efektů považuji za volovinky a nepoužívám je).
mand

sartiz, vyzkoušel jsem AVS Video Editor 5.2.2.173 a po vytvoření krátkého zkušebního projektu a pokusu o jeho vyrenderování jsem nenašel možnost výstupu na AVCHD DVD. Hledal jsem špatně nebo to tento software nepodporuje?
evik

Pro mand, já bych to řekla takhle....rychlé u AVCHD je jak Nero tak PD.... oba jsou česky a po chvíli se dobře ovládají....záleží pro koho to video děláte...jestli pro děti, tak bych PD určitě vyzkoušela, je tam nepřeberné množství roztomilých blbůstek , z kterých děti budou určitě nadšené(stovky se jich dají zdarma stáhnout).
Já natáčím partu hobby motokrosařů věkem 19-63 let a každý nějak jede...i ten nejpomalejší se chce na videu vidět...jezdíme často, každý víkend a tak je to dost stejný, nemám nijak zvlášť atraktivní záběry, ale snažím se udělat video alespoň trochu zajímavé a něčím drobným ho oživit. V PD je opravdu hodně možností včetně ohňů, různých částic, dělá opravdu pěkný zpomalený pohyb atd.
Jezdci se na videa rádi dívají a cokoliv zvláštního do nich dám, obdivují :-D Taky doufám, že jsou videa udělaný tak, že i cizího trochu zaujmou :-)
Nero se mi líbí a hned jsem v něm začala dělat projekt, s kterým jsem si nevěděla v PD rady. Já jsem s PD9 hodně spokojená a proto ho tady doporučuji, hlavně těm, kteří mají s Pinnaclem problémy a potřebují videa zpracovat rychle. Určitě zůstane hlavním, ve kterém budu video stříhat (i když teď asi občas skočím do Nera :-). Zjistila jsem, že u střihových programů je to úplně stejné jako u čehokoliv jiného , ten má to ten zase tohle, ale žádný nemá všechno. Takže já upřednostňuji rychlost a jednoduchost a pokud mi něco chybí, tak sáhnu jinam.
Jestli máte čas, tak PD9 vyzkoušejte !
sartiz

pro mand:
Pokud tuto funkci potřebujete,tento software ji ani v poslední variantě nepodporuje.
Přeji hezký den.ZS
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
dokázal by někdo poradit jak to udělat abych dostal ze stopy efekty apod. aniž by se ty ostatní neposunuly o čas, který ten odstraněný zabíral? Konkrétně jde o to, že občas využívam jakéhosi toho kouzelníka a ten tam dá občas solidní efekty ale občas by bylo je třeba odstranit.
Děkuji Šány.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host