klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já jsem tu už psal, že mi také PS9 často z ničeho nic zamrzne a neděje se prostě nic. Nijak to není znát, ale nic nefunguje a musím program shodit a zapnout znovu. Navíc se mi už několikrát stalo, že když si v PS9 chvíli hraji a laboruji, tak i po jeho zavření začnou zlobit W7, jako takové. Přesněji odezva na levé tlačítko je s velkou prodlevou, někdy musím dokonce kliknout několikrát, kde to jindy jde jednou a odezva je okamžitá. Už začínám mít na to vztek a brzo půjde PD9 do věčných editorských lovišť!
Datel

2 Steviezah: Děkuji za Váš názor ohledně konkurentů PS. Jsme na tom podobně, taky se mi nechce z vyhřátého pelechu. Nicméně to zatracené AVCHD mě z něho asi opravdu vyžene. Konkurenti ve stejné cenové relaci mi připadají v různých směrech stejně nedokonalí. Proto také pokukuji po vyšším levelu, tedy po Ediusu. Je sice o pár kaček dražší, ale pokud by měl odstranit problémy z nižší cenové, pak není co řešit. (Přiznávám se bez mučení, že podklady pro tyto úvahy čerpám výhradně z různých fór a nikoliv z vlastní praktické zkušenosti - samozřejmě s výjimkou PS).
Také hodlám věnovat pár dní pokusům s Ediusem, na grassvalley je 30denní demo po registraci. Akorát bude problém najít si těch pár dní :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

to Datel:
Ediusa 3 Neo už mám trial,ale ještě počkám s čím přijde Avid Studio.Loni jsem zkoušel Edius 5.1 a je to zcela něco jiného než Pinnacl.Myslím si,že Edius 5 nebo 6,ale ani Neo 3 zrovna moc pro začátečníky nebude,možná se mýlím.Vycházím z dotazů nejen na tomto foru,ale i na lidé.cz diskuze Pinnacle Studio.Zatím nepovažuju za nutné zakládat nové téma o Ediusu,tak to píšu sem,protože podstatné poznatky zatím nemám.Co se týče ostatních programů, zkouším je,ale už mě to vadí,krade mi to čas a stejně dál dělám v Pinnaclu.
Jen tak mimochodem:referenční manuál pro Neo 3 má cca 870 stránek,což je jenom popis funkcí.Návod jak na Ediusa 5.1 jsem měl půjčený a ten měl včetně referenčního manuálu cca 1400 stránek.
A blbě se čtou,protože nic není pohromadě,není problém odkaz o 100 stránek dopředu.

Pro sebe jsem si vyřešil problém s formáty které Pinnacl přepočítává překonvertováním do nejbližšího který Pinnacl umí zobrazit přímo a neřeším to.Hodně si převádím do QuickTime HD-MOV 1920x1080,ten se mi tak nejvíc líbí.Používám k tomu Xilisoft 6 a AVCHD konvertor od Canopusu,ale ten spíš vyjímečně. Je to sice práce navíc,ale než se trápit se soubory např.AVI/H264/Xvid nebo jinými,které nejsou uvedeny v seznamu nastavení projektu,tak radši převod,aby se mi v Pinnaclu dobře pracovalo a výstup si navolím podle Pinnacla a mám klid.Je to můj postup,moje volba,nikomu to nevnucuji,jenom informuju.
Datel

2 Steviezah: Příručku na Edius 5.1 jste měl půjčenou, tedy předpokládám, že v tištěné verzi a zase jste ji vrátil. Můžu ji poskytnout v pdf.
Co se týče formátů, mám situaci jednoduchou. Natáčím v AVCHD 24Mbps, 1080i, tedy v normovaném formátu. Občas do projektu dám nějakou fotku nebo kousek videa třeba z YouTube. Exportuji do stejného formátu do TS a přehrávám v PC do TV 1080i pomocí Power DVD 10 Ultra. Je-li třeba, tak do DVD konvertuji pomocí HD VideoConverter Pro z časopisu Chip 1/11 s velmi dobrými výsledky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

to Datel:
Budete-li tak laskav,příručku v PDF uvítám,přece jenom je to nějaký čas a už si to moc nepamatuju.Můžete ji někam pověsit?Popřípadě mi nechat vzkaz v soukr.zprávě?Děkuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Díky pro datel a a evik za manuál pro Edius.Se zas z toho osypu až to budu louskat,si tak matně vzpomínám,že někde kolem str.640 se autorovi nechtělo vysvětlovat co měl na mysli,tak hodil odkaz,že o tom píše na straně asi 70.

Romulus už tu někde dal echo na Avid Studio,že na internetu je k nalezení a stažení.Momentálně testuju stažené soubory,je několik verzí,které si uploadeři navzájem vylupují,našel jsem mezi nimi už promíchané verze pro Windows s azbukou a podobné srandy.Pokud mezi nimi náhodou objevím nějaký funkční trial dám vědět než se objeví oficial.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Pokud uvažujete o alternativním editačním software k Pinnaclu, pak se ještě podívejte na: http://www.grafika.cz/art/dv/sony_vegas_pro_10.html kde je popsán SonyVegas Pro 10. Jeho cena je, tuším kolem 11000Kč. Jeho amatérská (levnější) verze je pak Sony Vegas Sudium 10, jehož cena je kolem 2000Kč, to je přímý konkurent Pinnacla 15
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za tip,ale Vegasa v té nižší verzi jsem zkoušel několikrát, naposled u 9.0 ale nepřišla mi ve srovnání s Ediusem pro mně lepší,tak jsem ji pustil ze zřetele.Ale pokud by mě někdy popadla pýcha,že bych fušoval do efektových filmíků,šel bych do Vegasa profi.Celkem je pro něho dost pluginů,green keyer a alfa channel je poněkud omezenější,ale s tím bych počítal.je ovšem otázkou jak dalece se posunul časem Edius 6.1 ten měl ve 4.0 tyhle funkce slušně zmáklé.
After effect záměrně vynechávám,takové ambice zase nemám,abych tento program využil.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Po objevení se AVID STUDIO, PD9x64 s lehkým srdcem opouštím a mažu ze svého PC. Jako alternativa k Pinnacle Studio prosím, ale s Avidem se srovnávat, byť má své neoddiskutovatelné přednosti v mých očích nedá. R.I.P.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů