klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
Datel

Včera mě málem trefilo. Potřeboval jsem v PS14 maličko upravit již hotový a vyrenderovaný AVCHD projekt (jen změna ve dvou titulcích a v jednom hlasovém komentáři). Celková doba cca 35 minut. I když mám poměrně výkonný PC, nebyla tvorba původního projektu jednoduchá (časté zamrzání a další známé radovánky). Nicméně se podařilo.
Včera jsem však nebyl schopen opakovaně tento projekt editovat (tyto délky projektů v PS14 jsou patrně hraničními). Po rozdělení projektu na dvě poloviny už bylo vše bez problémů, když pominu delší odezvy po kliknutí..

Ač jsem letitým pináklistou, začíná ve mě zrát přesvědčení o přechodu jinam. To velké množství ztraceného času a nervů při restartech PS začínám být ochoten kompenzovat jednorázovou výukou programu jiného. A nakonec i ty peníze za nový program jsem ochoten položit na stůl.

A teď teprve přichází otázka, patřící do tohoto fóra. Zabýval se někdo kvalitou výstupu AVCHD (24Mbps) z PD9, případně z Ediusu? Myslím tím subjektivní porovnání hotového a do TV puštěného m2ts z PS14 a PD9 (ať již přes BD přehrávač nebo přes HTPC) s originálem z kamery.

Při přímém výstupu z kamery Sony XC550VE do full HD TV mám obraz dokonalý. Výstup z PS14 do souboru AVCHD 24Mbps, 50i je v podstatě stejný, snad při podrobném zkoumání by se našly drobné připomínky. Ty možná jdou na vrub slabší videokartě (ATI 5450) v přehrávacím PC.

Abych ale jen nehaněl Pinnacle. V posledních dnech jsem zpracovával hromadu SD materiálu "ze šuplíku z let minulých". Počítač mi nespadl ani jednou, vše běželo velmi svižně (I7 950 3,7GHz). Ale pro práci s AVCHD je současné PS14 katastrofa i na rychlých PC.

Závěr mého delšího nesouvislého příspěvku tedy zní: Když ne Pinnacle, tak CO ?
Přiznávám, jsem líný se přeorientovat na jiný program. Ale zdá se, že nebude zbytí. Nový Avid má být údajně zase 32bitový. A verze Pinnacle Studio 27 bych se nemusel dočkat :-)
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

S tou délkou projektu u Pinnacla 14 nemám problém, z dovolené jsem např. přivezl cca 2,5 hodiny materiálu, udělal jsem ze všeho projekt a vše fungovalo bez chyb (tu dovolenou jsem postupně zkrátil na 1 hodinu). Jediné co důsledně dělám je to, že pokud jsem příliš rychlý, a předběhnu ho (např. příliš rychle natahám přechody), uložím projekt, ukončím Pinnacla úplně a znovu celý projekt natáhnu. Pinnacle podle mne nemá dynamické nastavování velikosti bufferů pro jednotlivé (některé) činnosti a nastavuje si je pouze během načítání projektu (má tam pouze nějakou menší rezervu). Při přetečení tohoto bufferu pak dochází většinou k pádu. Pokud toto člověk dodržuje, pak Pinnacle prakticky nespadne ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro DATEL. Plně chápu Vaše rozpoložení. S tímto dilematem jsem se trápil již mnohokrát a nakonec stejně zůstal u Pinnacle Studia. Na každém jiném programu jsem objevil něco, co mě po dlouholeté práci s PS chybělo. Nemohu říci nic určitého, ale jedno vím jistě. Vše, co jsem kdy k práci potřeboval jsem v PS měl. V ostatních programech mi to chybělo, právě proto, že jsem byl zvyklý na PS již od verze 7. A zvyk je, jak známo železná košile. Pro toho, kdo začne jako začínající tvůrce s např. PS9, bude zajisté spokojen. Nebudou ho tížit žádné zkušenosti s jinou střižnou a bude si "chrochtat blahem" k jaké skvělé střižně se to dostal. Já ovlivněn Pinnaclem, který se mi za dlouhá léta dostal tolik pod kůži, že mě ve finále, žádný jiný střihový software nemůže uspokojit. Ze začátku jsem vždy novým editorem nadšen, ale postupně nadšení opadá a postupně začnu pokukovat po ikoně na ploše Pinnacle a když si tam ten samý soubor otevřu a začnu na něm dělat, zjistím, že to jde jaksi samo. A tak na něj dál nadávám, ale ve skutečnosti na něj nedám dopustit. Jen nové Avid Studio může mé nadšení pro něj zviklat. To, že bude jen 32bit přežiji, jen ať je česky! Ptal jsem se na EXAC na několik otázek ohledně koupě Piinacle Studia, který mi nabídli přednostně, jako stálému zákazníkovi. Mimo jiné jsem se ptal i na Avid Studio. Potvrdili mi, že trial bude v Květnu, ale odpovědi na to bude-li česky jsem neobdržel, tak mám určité obavy.

Co se kvality obrazu týká, také souhlasím s tím, že obraz AVCHD videa z PS, je nepatrně horší, než originál z kamery, ale opravdu jen o zanedbatelný chlup, Je to dáno celkovým přepočtem souboru, kterého se Pinnacle sveřepě drží. Z PS9 mám zkušenost jen se souborem Motocross, který tu poskytla k laborování EVIK a obraz je stejný, jako z originál souboru. U PS9 mě ohromuje přepočet HD videa do MPEG4 souboru, kdy jede CPU na téměř 100% a výsledkem je kvalitní a bleskově zpracovaný výsledný soubor. Rychlost je velikou devizou PS9 x64, to se musí uznat. A, i když je to velmi zajímavá alternativa k PS, jenom rychlost mě nedonutí na něj přesedlat.

Raději se dál budu trápit v PS 15 bez s AVCHD bez menu a v PS 14 s menu, které tam na rozdíl od verze novější funguje.

S komentářem Zdenek2 se plně ztotožňuji.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Já jsem si stáhl trial verzi PD9 a chvíli si s ní hraji. Má celkem intuitivní ovládání a člověk, který pracoval třeba v Pinnaclu je schopen za chvíli alespoň základní projekt realizovat. Ovšem přišel jsem u něj na následující nepříjemnosti:
1) při importu adresáře do knihovny médií se mi nenaimportoval adresář a v něm zdrojové video soubory ale vše se mi smíchalo do jedné složky, takže je to nepřehledné, při více projektech by to bylo pro mne nepoužitelné.
2) náhledové video je ve špatné kvalitě, on na to upozorňuje ale že je to až tak mizerné se mi nechce věřit
3) Trial verze mi neumožnila udělat obraz BD disku na HDD abych se na ni mohl podívat a zkontrolovat před vypálením
4) Obraz DVD mi PD9 dovolil vytvořit ale obraz při přehrávání pomocí PowerDVD je trhaný (zvláště v horizontálním směru), při tom při stejném postupu pomocí Pinnaclu je obraz OK
Byl by mi schopen někdo poradit? ... no ještě mu chvíli dám šanci :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já mám PS 9 odemčenu a také nemohu udělat BD do souboru. Lepší kvalitu vida lze přenastavit ikonou ukázka v prohlížeči médií pod časomírou, kde se dá nastavit rozlišení náhledu a po maximální kvalitu HD souboru. S DVD obrazem žádnou zkušenost nemám.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

zdenek2:

Při přechodu na jiný nebo nový projekt se to zeptá zda má sloučit importované soubory. Dá se označit, že NE a každý projekt bude mít jen ty své. Navíc se to dá filtrovat video/zvuk/hudba ... nebo si myslel něco jiného?

Náhledové video je špatné u demoverze. Nevím proč, ale je to tak. Mám dva systémové svazky na jednom demoverzi a na druhém plnou verzi a v plné je náhledové video v kvalitě lepší.

Mimochodem dělám video co jsem natočil na dětském karnevalu a řeknu Vám "Vaše starosti bych chtěl mít" :-(
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Datel:
Pokud už bych chtěl změnit střihový program,tak bych šel po Ediusu-Grass Valley.V cenové relaci Pinnacle 15,nebo očekávaného Avid Studia je verze Edius Neo 3 za 5700,- dobrá volba.Edius 6 stojí 17 500,- kč.Vycházím z cen zde:http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1195
Momentálně čekám na email kde mi pošlou odkaz na stažení trialu.
Nechci použít ani jeden ze zde uváděných programů,protože jak tady ostatní uživatelé uvádějí,v každém něco chybí,nebo jde udělat složitěji a podobně.Pinnacla mám hodně zažitého pod kůží,myslím si,že o něm hodně vím co v něm jde udělat a pokud bych už byl nucen přejít,chci aby to byl program od kterého očekávám víc.Pro mě je priorita možnost míchání v jednom projektu více různých formátů,mít k dispozici neomezený počet stop,podporu pluginů a absolutní prioritu má firma s dlouholetým portfoliem ve zpracovávání videa.
Programy jako Nero Vision a jeho odnože,Corel Video a PowerDirector moje nároky nemají šanci splnit.Může se zdát moje tvrzení nabubřelé ale přestože jsem PS 15 hrubě sepsul,uznávám to co umí,co s ním jde udělat a to,že mi s omezenim, umožňuje vytvořit to co si představuju.Nejsem příznivcem používání šablon,chci mít možnost volby a to Pinnacle umí velmi dobře.Oponentům bych připomněl,že Pinnacl má HFX editor ve kterých je mimo jiné možno použít soubory OBJ z Lightwave a tím pádem vkládat do videa 3D objekty,současně tentýž editor umožňuje natrasovat pohyb obrazu po volně definovatelné cestě včetně pomocí klíčových bodů.Ti kdo mají trpělivost pochopit strukturu a příkazy programovacího jazyka XML si vytvoří vlastní témata koláží,nebo stávající upraví k obrazu svému.To že pinnacl umí zpracovat video s průhledným pozadím je už jenom bonbónek včetně toho,že si mohu vložit vlastní vytvořený alfa přechod.Podotýkám,že tyto možnosti neumím využít ani z poloviny a na vysvětlení proč jsem doposud u Pinnaclu by to z mého pohledu stačilo.

P.S.Funkce které uvádím používám,nejsou to samoúčelné ptákoviny,to z nich udělal management odbytu a marketingu.

P.P.S. Už mi dorazil odkaz na stažení trialu Edius Neo 3.Dnes to stáhnu,v neděli budu mít čas začít zkoušet.
kajko
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2011, 15:16
Kontaktovat uživatele:

Můžu se zeptat, čemu říkáte video s průhledným pozadím?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Používám tento výraz nesprávně,měl bych říct video s alfa kanálem.Uvedu zjednodušeně příklad:mám video z kterého odstraním část obrazu.Zůstane mi viditelná část,to co jsem odstranil je průhledné.Výsledný efekt je jako když použijete titulky,ale místo nich běží video.
Mám rozdělanou ukázku,jakmile dodělám, nahodím odkaz.Použil jsem tuto techniku v ukázce tady v čase 0:02 - 0:09 a 0:15 - 0:22.
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... RoEtxrq6IM
Nejlépe to jde vysvětlit na ukázce od 0:15.Na hlavní video stopě je natočeno křoví proti horizontu a obloze.
Přes něho jsou použity v překryvné stopě efekty padajících meteoritů a výbuchů ohně z Particle Illusion s alfa kanálem aneb s průhledným pozadím.Do titulkové stopy je vloženo totéž video jako v hlavní stopě (možno i po jednotlivých snímcích ve 12,14,15,pomocí titulkovače ve 14 a 15 jako video) ale je odstraněna barva oblohy a nahrazena průhledností.V podstatě si to představte jako vrstvy v grafickém programu při úpravě obrázků a já jsem použil výraz grafiků.
Milan

Po zhruba měsíci laborování s PD9 jsem zklamaný.Načítání z kamery sony XR500 formát AVCHD 1920x1080i trvá 35 min videa asi 50minut! Takže inport v PD9 tento formát k nepoužití.
Zkoušel jsem to z důvodu častého padání programu ale nepomohlo to. Pokud dám inportovat třeba jen 4 složky z 12ti a mám zatrhnuto dělit podle zcén,tak se to nahraje vpořádku.Jakmile označím všech 12 složek k inportu a mám zatrhnuto dělit podle zcén nahraje se to vcelku do jedné složky na ose k nepoužití. Zkouším to na XP 32 i na W7 home 64, výsledek stejný. Nemohu vytvořit složku obrazu disku ani vytvořit disk přímo vždy po 35 nebo 69% to přestane fungovat. Nevím v čem je chyba ale z 90% to nejde vytvořit.
A když už se to povede obraz místy cuká. Mluvím o formátu AVCHD. Na disk 4.7 se vejde jen 30 min oproti PS14 35 min. v nejvyšší kvalitě. Přitom v PS14 jde snížit tok a vešlo by se ještě víc,. V PD9 to nejde 30 min a hotovo. Nastavuje si to samo. Máte někdo zkušenost s PD9 , na straně kde se vypaluje disk je dole zaškrtnuto políčko /povolit hardwarový kodér/ Pokud toto zaškrtnu je video AVCHD na disku DVD k nekoukání upně rozmazané trhané.Přitom je to takto nastaveno při první instalaci programu. Neví m jestli je chyba v grafice ATI 5770 1GB DDR5 128bit.nebo proč nejdou disky ani obrazy na disk vytvořit. Taky na časové ose přechody.fungují jen na obraz a né na zvuk jako v PS14 na obojí.
CPU mám I7 950 6GB Ram DDR3 1600. Teď jsem nahrál na verzi 2504 verzi 2702 a nejde to.Přeinstaloval jsem to asi 20X. Zlatej Pinnacl ,zatím. Taky vám to tak někomu kolabuje?
Jednou to jde a 10x né.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host