klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

tak a teď jsem se přemístil sem.
dotaz na Romulus:Do PC nabíráte AVCHDvideo přes zmiňovaný Sony Picture Motion Browser.Já mám Canon HV30,to by šlo taky?Jde mi o to,že bych si chtěl vyzkoušet ten PD9, zároveň bych chtěl zdrojové video použít třeba i v tom PS.Jde to do PC dostat,aby to šlo potom zpracovávat i v Pinnaclu?
evik

Pro apendixen:
Sice nebyl dotaz adresován na mně, ale třeba pomůžu :-)
Když jsem měla kameru Sony mini DV, nahrávala jsem video do PC přes port IEEE 1394 přímo Importem v Pinnaclu. Video z kamery, importované Pinnaclem (formát m2v), Power Director nevidí, vidí jenom audio. Kameru už nemám a nemohu vyzkoušet, jestli importované video přes PD9 by Pinnacle viděl.
Pokud chcete tedy stříhat v Power Directoru, použijte import v něm.
Vždycky je lepší použít k importu rovnou program, ve kterém budete stříhat.
Kdyby Vám potom druhý střihový program (Pinnacle) importované zdrojové video neviděl, nic tak hrozného se neděje, můžete video prohnat programem, např. Ultra MPEG-4 Converter, do formátu s kterým bude spolupracovat . A naopak.
S AVCHD je to jednodušší : připojím kameru přes usb do PC, jdu do tento počítač, kameru vidím jako hdd, vyberu video složky v kameře a přetáhnu je myší do nové složky v PC. Video mám ve formátu AVCHD (.MTS) z kamery Panasonic. Oba programy, jak PS14 tak PD9 video vidí. Je to jednoduché a rychlé :-) Knihovny ani programy dodané ke kameře už nepoužívám, protože se mi stalo, že mi soft poškodil video, já si toho nevšimla, v kameře ho smazala a dodnes, když to krabatý video vidím, je mi to líto.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Evik to tu popsala velmi fundovaně. Já jen dodám Sony PMB nelze použít s jinými kamerami než Sony. Já osobně natahuji videa do PC skrze FireWire a pinnacle pouze ze starší D8 Sony kamery. Pinnacle zvládá AVCHD přes USB také, ale postrádám tam informace o času a datum vzniku jednotlivých klipů. Stojí také za vyzkoušení udělat kopii klipu nataženého do PC přes PS a u toho přejmenovat příponu za tečkou na M2TS. Možná takový soubor PD9 uvidí a problém bude vyřešen.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

.Tak mám chvilu.Díky Evik i Romulus.Hned jsem vyzkoušel možnost přejmenování souboru,nezabralo.Prý jakási chyba a td.Vím už ale,že PD9 načíta v mpg,PS m2v a Vegas m2t.No a Vegas I PS tento formát mpg čtou,tak potom nabírat v PD9.Jinak souhlas s EVIK,nabirát v čem dělám.Já tu PD9 mám hodně krátce,ještě jsem v něm nic nedělal,kromě zkoušky mikrofonu,která dopadla pro mě dobře a celý víkend nebudu mít stejně čas na nic.Takže až příští týden vyzkouším.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

pro lubud: zadal jsem dotaz na "ostatní",protože se to týká toho dabování,abych netříštil vlákno PS15.Zkuste se mrknout.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

PowerDirector 9 verze 2504 bez problému načítá full HD video s těmito příponami:MTS,m2ts,MOV,MP4,MPEG.
Video do PS z kamery SONY DCR-HC 27 importuju přes firewire v PS 14 i 15 ve formátu AVI nebo MPG a v PD 9 je vidím.
PD 9 určitě umí víc formátů,zkoušel jsem jenom to co mě zajímá.Soubory XMF neumí.
lubud

apendixen:
jsem asi nějaký vadný, ale já to "ostatní" fakt nemůžu najít:S - kde to mám hledat?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro LUBUD Diskusní fóra - Ostatní - nahrávání komentářů :-) A tam to je.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Nakoukl jsem do tohoto vlákna, protože mě už začíná Pinnacle rozčilovat s tím jak neopravuje své chyby. Chci zkusit PowerDirector 9 Ultra. Nevím, jestli je dobré nainstalovat nejdříve trial verzi. V reakcích na trial jsem se dočetl od několika uživatelů, že pak nejde odinstalovat. Jaké s tím máte zkušenosti? Díval jsem se na cenu plné verze a v Amazonu ho mají za 82USD (+ poštovné), jak je to s cenou v Čechách? Máte někdo dobrý tip?
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Před vánoci jsem jej kupoval zde:
http://www.sw.cz/digitalni-video/uprava ... r-9-ultra/

Tenkrát měli (před vánoci) nějaké potíže s fakturama a byli tak hodní, že linky a sériové číslo poslali a fakturu, kterou jsme zaplatili poslali až mezi svátky. Vstřícné, že?

Demo jsem několikrát instaloval a s odinstalací neměl nejmenší problém.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host