klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
sartiz

Prosím o názor.
Byla by alternativa pro PS ve videoeditoru "AVS Video editor 4(5)"?
Děkuji a přeji hezký den.ZS
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Alternativa by to byla,ale hodně okleštěná i když ovládání,funkce a počet stop jsou si hodně podobné.Já už bych nad pinnacle nepřemýšlel a přešel bych na Avid Studio.Doporučuji navštívit a pročíst diskuzi na tomto foru nazvanou Avid Studio.
sartiz

Pro:steviezah

Váš kolega v diskuzi,tuším "Romolus",zde píše něco v tom smyslu že pro neustálé experimentování není čas na práci.Je to i můj případ.Sleduji fora o PS,dlouho,začínal jsem s PS7,skončil s PS14,experimentuji s AVS Video editorem,moc úspěšný nejsem.Je v angličtině já jsem maturoval z ruštiny,ale AVS je docela levný.Diskuzi na Avid Studio sleduji také,nechci vám do toho ale moc mluvit,necítím se na to.
Jenom teď,pro jednou jsem neodolal a položil dotaz,protože se nemohu zbavit "pulsování"fotografií,i videa ve videoprezentacích,tak experimentuji metodou pokus-omyl,ale nedaří se.Asi bude chyba u mne,ale nevím kde.
Děkuji Vám že jste se ozval,Vaše příspěvky čtu rád,přeji hezký den a ať se Vám daří.ZS
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dovoluji si zde podpořit mínění Steviezaha. Nemáte-li extra slabé PC, mohu do budoucna také doporučit Avid Studio. Je česky a umí toho opravdu hodně. Chvilku trvá se do něho vcítit, ale jakmile se to stane, poznáte, že v této cenové kategorii není konkurence. Amatérských alternativ je určitě více, ale člověka zvyklého pracovat léta v Pinnacle Studio, může opravdu oslovit podle mého skromného odhadu právě AS. Cena upgrade za cca 2500Kč je únosná. Ostatně jsem stejně jako Steviezah si koupit originál. Jen nehodlám tolik spěchat. Pospíchej pomalu a dvakrát měř a jednou řež, to je mé krédo.
sartiz

Pro Romolus":
Také Vám děkuji za dobře míněnou radu,ale...Začínal jsem kdysi filmovat na "Standart 8"s kamerou Admira s velkým elánem.
Když jsem časem pochopil že ze mne nebude žádný Fellini,slevil jsem a v současnosti fotím a hlavně filmuji s Panasonic TZ-7 v AVCHD (málokdy s kamerou Sony-720p),z videa a foto vytvářím videoprezentace+hudba a titulky.
Tematicky z výletů,dovolených,cyklozájezdů,turistiky atd...tedy žádná "díla",ale jakési dokumenty pro vlastní potěšení.
Zdá se mi tedy že jít na to z "Avid Studiem" je v mém případě jako jít s kanonem na mouchu.
Nicméně trial Avid Studia zkusím už jenom proto že jsem zvědavý.
Omlouvám se že jsem zabrousil do diskuze mimo tema,ale přemohlo mne pokušení i proto že mám výše uvedené problémy.Jinak spíše vás tady všechny rád poslouchám (čtu) je v tom pro mne dost zajímavého,děkuji.
I Vám (Romolus) přeji ať se daří,a hezký den.ZS
evik

Pro ty, co by chtěli vyzkoušet Power Director 9, dávám ukázku jak nastavit HD náhled. PD9, střih AVCHD .MTS z kamery Panasonic TM700, i s HD náhledem, zvládá bravurně: http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4372 ... PD9_HD.jpg
Avid Studio jsem ještě nezkoušela, zkusila jsem teď Edius a Premiere, ale PD9 stále vede :-)
Rychlý, jednoduchý, se spoustou kreativních funkcí, které stále objevuji :-)
mand

Protože jsem při zpracování AVCHD zanevřel na PS (14 i 15), začal jsem hledat jiné alternativy. Avid Studio je pro moji práci příliš sofistikované, podobně jako přispěvatel sartiz zpracovávám jen nekonečný rodinný seriál (Vánoce, narozeniny, dovolené atd.). Vystačím si s přesným střihem, přidáním titulků, hudby, prolínaček (sporadicky) a stmívaček na začátku a na konci filmu. Pro lepší orientaci k výslednému dílku přidám menu. Program by měl umožňovat pohodlnou práci (rychlou odezvu na mé pokyny), výbornou kvalitu obrazu (přičemž mi nezáleží na době renderování) a měl by být stabilní a mít intuitivní ovládání. Nic víc od střihového programu nepotřebuji. Do užšího kola v mém výběru postoupily PD9 a Nero Vision Xtra. Na PD9 jsem tu kromě přispěvatelky evik také moc chvály nezaznamenal, zkusil jsem tedy Nero a musím říct, že vůbec není špatný.

Abych se zbytečně nepouštěl do laborování s PD9, má někdo pro srovnání zkušenost s PD9 i s Nerem Vision Xtra?
Milan

Pro mand
Mám zkušenosti s Nerem Vision Extra i PD9 a bohužel nechválím ani jedno. Hlavně Nero mě sklamalo, né ani tak program samotný ale vyrobce a prodejci tohoto programu. Nemá zastoupení v ČR a komunikace je tedy anglicky nebo německy což neumím a tedy k ničemu.
Stalo se mi že jsem legálně koupený Nero Vision Extra na podzim 2010 instaloval na 1 Pc asi 5x z důvodů výměny disků a nyní mi nejde aktivovat AVCHD protože je povoleno jen několik přeinstalací. A je vymalováno! Píše to ať se obrátím na jejich technickou podporu že by mi mohli aktivivat AVCHD manuáně ale jak se domluvit? A střih v neru je daleko pomalejší než v pinnaclu a při prolínačce se prolne jen obraz a né zvuk jako v pinnaclu jde to si ce dodatečně
ale kdo by se s tím hledal v jiných oknech a výsledný obraz taky není bez chyb, při pohybu osoby ve filmu někdy vzniká trhaný pohyb. Z nouze dobrý pinnacl lepší.
PD9 mám taky legální cena 2000Kč a mě to prostě nechodí a nechodí. Z 90% se to nepovede.
Teď mi známí přivezli video z Alp AVCHD 1920x1080i natočenou sony SR11. Mám 3 disky s W7 64bit home čerstvě nainstalovaný na nich PD9 ,tak jsem myslel jak to pofrčí ale po6 hodinách laborování a padání jsem to vzdal a za 2 hodiny v PS14 jsem to měl na disku.
Neví m v čem je chyba PC je nové I7 950 6Gb Ram 1600Mhz ATI 5770 atd.
Měl jsem před tím PC taky 4jádro Q6700 4GBRam ATI 2600Xt a to bylo na PS14 málo ,šlo to uělat ale pomalu. Nyní už to stačí, nadával jsem na pinnacla ale je zatím je u mě jednička.
evik

pro mand:
Zkusila jsem Nero :-) a musím říct, že téměř okamžitě jsem se zorientovala a byla bych schopná stříhat. Je také rychlý, náročné AVCHD video zvládá absolutně bez problémů. Jsou si s PD9 dost podobné. Hrubý střih videa se mi zdá v Neru lepší a přesnější (v PD8 to bylo taky tak a v PD9 , bohužel,udělali malou změnu :-( ) V té rychlosti jsem nenašla svůj nejoblíbenější přechod - klasickou prolínačku, ale třeba tam někde je. Trochu by mi vadilo, že se neoznačí použité klipy, které natáhnu do časové osy, ale pokud střiháte v linii jak natočíte nemusí to vůbec vadit. To, že se neprolíná i zvuk mi vůbec nevadí :-) Toho sem se nemohla zbavit, mám pocit, že v Ediusu. Je hrozný, když jede motorka a při každém prolnutí na jiný záběr se ztlumí zvuk ;-)
V Neru Vision Xtra je všechno aby se dal udělat kvalitní klip. Je tam i klíčování, práce ze zvukem.... Jestli se Vám v něm stříhá dobře a nepotřebujete nějaké speciální efekty, není důvod zkoušet PD ani jiný program :-)
mand

U mě v PS 14 docházelo k "zamrzání" přechodů mezi záběry (musel jsem téměř každému záběru ustřihnout konec), práce s ním byla hodně zdlouhavá kvůli čekání na zpracování každé změny a nefungovalo korektně menu (ani vlastní vytvořené). Nero je v tomto ohledu proti PS úplný rychlík. Vše funguje okamžitě, program nepadá a trhaného pohybu jsem si zatím nevšiml - výsledek ale prověřuji zatím jen pomocí Power DVD9, takže nevím, jak by se to chovalo na Full HD TV.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů